Łojotokowe Zapalenie Skóry - Seborrheic dermatitis - Forum

Forum poświęcone Łojotokowemu Zapaleniu Skóry (ŁZS) - informacje (newsy, przyczyny, objawy), porady, leczenie.
Teraz jest Wt kwi 23, 2024 07:07

Strefa czasowa: UTC




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr sty 25, 2012 13:47 
Offline
administrator
administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 15, 2010 21:25
Posty: 838
Lokalizacja: KP / Pzn
Chyba wystarczająco długo używałam Atoperal Baby, żeby opisać Wam jak się u mnie sprawował.

Pełna nazwa: Atoperal® Baby, emulsja do ciała – pielęgnacja skóry dzieci i niemowląt, skóra atopowa, sucha, wrażliwa.
Producent: Blau Farma
Cena i pojemność: 30,40 zł / 200 ml
Najważniejsze składniki: olej macadamia 2% ; polidokanol 1,5 % ; gliceryna ; alantoina ; d-panthenol

Cena jak każdego preparatu do skóry atopowej, wrażliwej – do najniższych nie należy. Ale za tą wydajność i działanie jak najbardziej się opłaca.
Emulsja zamknięta w tubie, z zakrętką umieszczoną w węższym jej końcu. Higienicznie, nic nie wycieka ani się nie leje. Wygodnie wyciska się taką ilość preparatu, jaką potrzebujemy.
Zapach bardzo przyjemny, pudrowy, delikatny, nienachalny. Na skórze jest prawie niewyczuwalny. Konsystencja lekkiego kremu w białym kolorze. Bardzo dobrze się go rozsmarowuje. Nie waży się na skórze przy dokładaniu kolejnych warstw :wink: Nie roluje się. Nie zapycha porów, nie miał wpływu na powstawanie nowych zaskórników. Przynajmniej takiego wpływu nie zaobserwowałam. Emulsja należy raczej do tych z kierunku „natłuszczających” niż „nawilżających”. Nałożenie go jeden jedyny raz w ciągu dnia, nie zapewni nam całodobowej, czy chociaż całodziennej, ochrony skóry. O ile kilkukrotne nakładanie kremu w ciągu dnia nie jest problemem, gdy jesteśmy w domu, o tyle problemem jest gdy nie ma nas w nim cały dzień. Ale tak jest przecież prawie z każdym kremem pielęgnacyjnym. Jeden raz to za mało, chyba, że nie mamy takiej potrzeby :wink:
Po rozsmarowaniu jednej warstwy, emulsja wchłania się w stopniu wystarczającym, żeby nie dawać efektu nieestetycznej, tłustej skóry. Jeśli jest taka potrzeba, i planujemy nałożyć kolejną warstwę emulsji (ja czasem tak robię) to skóra dość wyraźnie się świeci. Jeśli ktoś ma zdrową, niezaczerwienioną, nietrądzikową skórę – w niczym to nie przeszkadza. Ale jakbyśmy mieli taką cerę, to by nas tu nie było :wink: Dla mnie błyszczenie to nie problem – jeśli siedzę w domu to nikogo nie straszę :wink: , a jeśli wychodzę, to matuję skórę transparentnym pudrem sypkim. Nie chcę żeby zabrzmiało, że jeśli dołożymy kremu, to nie możemy pokazać się ludziom, bo tak nie jest. Ja czuję dyskomfort jeśli wiem, że mocno się „świecę”. To jest odczucie subiektywne - może w rzeczywistości nie jest tak źle jak myślę :wink:
Atoperal Baby świetnie radzi sobie ze świądem (!). Zawiera polidokanol, który to zapewnia. Zaraz po nałożeniu łagodzi i likwiduje świąd. Dla mnie rewelacja. Wychwalany przeze mnie Alanatan Plus w kremie poszedł w odstawkę ze względu na „tępą” konsystencję. Gdy coś we włosach (skroń, linia włosów „nad” czołem) zaswędziało to ciężko było go aplikować. Z kolei Atoperal sprawdza się w tym tak, jak sobie tego życzę.
Stosuję Locacid (tretinoina – retinoid), i skóra często jest po nim silnie podrażniona. Heh, dalej nie chce się przyzwyczaić do tego cuda :wink: Czasem, kiedy skóra była mocniej zaogniona, nałożony Atoperal powodował bardzo silnie pieczenie. Chwilowe, bo jakieś kilkanaście sekund. Ale nie skłamię, jeśli powiem, że w pierwszych sekundach łzy same napływały do oczu. Locacid obdziera mnie ze skóry i mało który krem nie powoduje pieczenia.
Teraz trochę o wydajności. Jest całkiem wydajny. Stosowałam go miesiąc i dwa tygodnie, a ubyło trochę mniej niż połowa wielkiej tuby, jaką otrzymujemy od producenta. Stosowałam go minimum 2 razy dziennie, na całą twarz (w tym powieki, okolice oczu), za uszami i w uszach, na linię włosów powyżej czoła, na skronie (tą część z włosami :wink: ).
Ogólnie jestem zadowolona i będę do niego wracać. Działanie przeciwświądowe bardzo podbija wartościowość tej emulsji. Każdy preparat pielęgnacyjny dla ŁZSowców powinien, między innymi, dawać natychmiastowe zniesienie uczucia świądu.

Jeśli ktoś miał z tym preparatem do czynienia, to niech czuje się zobowiązany tutaj to opisać :wink:

[SKŁAD (INCI): Aqua, Ethylhexyl Cocoate, Isopropyl Palmitate, Glycerin, Polyglyceryl-4 Diisostearate / Polyhydroxystearate / Sebacate, Macadamia Ternifolia Oil, Magnesium Sulfate, Laureth-9, D-panthenol, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Butylparaben, Isobutylparaben, Allantoin, Parfum.]

_________________
Nie udzielam porad via prywatne wiadomości - pytania zadajemy na Forum.

Po pierwsze: Regulamin Forum.
Po drugie: FAQ Forum.
Po trzecie: Pytaj - to nie boli.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 25, 2012 13:47 


Góra
  
 
PostNapisane: Cz paź 25, 2012 10:53 
Offline
nowicjusz
nowicjusz

Dołączył(a): Cz paź 25, 2012 10:46
Posty: 1
U mojego dziecka się nie spradził. Ale sie nie dziwie nawet, ponieważ czytałam o tym, że nie do każdej skóry jest przeznaczony. W naszym przypadku skuteczny jest tylko cetaphil restoraderm. Skóra po nim nie łuszczy się i jest odpowiednio nawilżona.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt paź 26, 2012 09:02 
Offline
administrator
administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 15, 2010 21:25
Posty: 838
Lokalizacja: KP / Pzn
zofiababik napisał(a):
(...)ponieważ czytałam o tym, że nie do każdej skóry jest przeznaczony.(...)

Nie ma na świecie takiego kremu, maści etc., co sprawdzi się u każdego. Taką wybitną selektywność można zauważyć, na przykład, u osób z ŁZS - dlatego często ciężko znaleźć coś co przyniesie ukojenie, a nie podrażni ;)

_________________
Nie udzielam porad via prywatne wiadomości - pytania zadajemy na Forum.

Po pierwsze: Regulamin Forum.
Po drugie: FAQ Forum.
Po trzecie: Pytaj - to nie boli.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt paź 26, 2012 09:02 


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group
Tłumaczenie phpBB3.PL