Łojotokowe Zapalenie Skóry - Seborrheic dermatitis - Forum

Forum poświęcone Łojotokowemu Zapaleniu Skóry (ŁZS) - informacje (newsy, przyczyny, objawy), porady, leczenie.
Teraz jest Cz mar 28, 2024 21:56

Strefa czasowa: UTC




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: N lip 31, 2011 15:18 
Offline
debiutant
debiutant

Dołączył(a): N paź 31, 2010 07:25
Posty: 14
Witam.
Postanowiłem podzielić się spostrzeżeniami na temat oleju z Wiesołka, pełna nazwa zimnotłoczony Olej z Nasion Wiesiołka.

Zacząłem go zażywać około 5 miesięcy temu i to z bardzo DUŻYM sceptycyzmem :roll:
I teraz wpadłem na to że dolegliwości ŁZS bardzo się ograniczyły :) :) :)
Jak każdy miałem takie dni że jak zaatakował to myślałem, że z domu nie wyjdę :roll:
Moja terapia, MI pozwoliła na zmniejszenie objawów ŁZS.
Pojawiają się (zwłaszcza po alkoholu jak go było dużo), ale o wiele rzadziej i nie są tak intensywnie widoczne jak przed terapią !!! Pisałem na forum o swoich problemach z ŁZS.
Krótko:
1. W/w olej z wiesiołka 3x 2 tabletki
2. Magnez z witaminą B 6 w tabletkach.
3. Przemywanie twarzy Phisiogel
4. Smarowanie kremem dla dzieci Bambino
5. NIEGAZOWANA woda mineralna ok 1,5 l dziennie
5. ŻADNEJ cud diety- jem na co mam ochotę a nawet po dużej imprezie alkoholowej nie mam tak bardzo dużego nasilenia choroby, a zdarzyło się nawet 2, 3 dni ostrej balangi !!!.
I faktycznie chyba to ten stres. Wmawiam sobie że nie jest tak źle , że przecież tego aż tak nie widać ! I to chyba też ma znaczenie.
Oczywiście staram się unikać wilgotnych pomieszczeń jak np.kuchnia chyba że zaraz załączam okap i łazienka- otwieram okno. Uwielbiam być na słońcu ( tego lata nie było go za dużo) ale jak jest okazja to twarz do słońca. Wolę być opalony jak znów choroba zaatakuje (mniej widać) :D
No i staram się jak najmniej pocić. Tyle, ze nawet jak się spocę to i tak nie jest to tak bardzo widoczne jak przed terapią :) :)

I w końcu Wiesiołek ma baaaaaaardzo dużo innych zalet tyle, że na efekty trzeba czekać parę tygodni.

Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lip 31, 2011 15:18 


Góra
  
 
PostNapisane: Wt sie 16, 2011 06:56 
Offline
administrator
administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 16, 2010 14:27
Posty: 320
Lokalizacja: mazury
Fajnie Tadek, że jesteś konsekwentny w tym co robisz, ponieważ na efekty trzeba czasami trochę poczekać :) Może poprawa związana jest ze słońcem, które świeci w tym okresie mocniej? Czy rzeczywiście na 100% sukces przypisujesz dla Oleju z wiesiołka?

_________________
Po pierwsze: Regulamin Forum.
Po drugie: FAQ Forum.
Po trzecie: Pytaj - to nie boli.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt sie 16, 2011 16:15 
Offline
debiutant
debiutant

Dołączył(a): N paź 31, 2010 07:25
Posty: 14
Witam.
Na chwilę obecną nie mam innego wytłumaczenia, żeby poprawa wynikała z innego źródła. O słońcu też myślałem i być może i ono dało jakiś pozytywny rezultat, gdyż wcześniej mniej przebywałem na słońcu. Diety jak pisałem wogóle nie zmieniałem, jedząc to na co miałem ochotę.
Podsumowując: do diety dodałem Wiesiołek a od roku mieszkam na wsi i siłą rzeczy muszę mieć większy kontakt ze słońcem (prace w ogrodzie, spacery z psem). Na tym etapie, myślę że to właśnie te 2 czynniki (wiesiołek i słońce) spowodowały poprawę. Zażywam też regularnie Magnez z wit. B6, którego to czynnika nie mogę wykluczyć a to dlatego, że też zażywam go od około 6 miesięcy. Przed rokiem żaden z w/w czynników nie istniał w moim życiu i bywały ostre nawroty ŁZS a teraz straciły na mocy + krem Bambino
Postanowiłem też całkowicie odstawić alkohol tak by z diagnozować u siebie jego wpływ na chorobę, tyle że trudno mi powiedzieć na jak długo będę to musiał zrobić :cry:
Póki co i tak już jestem zadowolony z efektów po zażywaniu w/w komponentów

Dalsze spostrzeżenia po jakimś czasie. Daje sobie 1 miesiąc.
Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sie 16, 2011 16:15 


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group
Tłumaczenie phpBB3.PL