Łojotokowe Zapalenie Skóry - Seborrheic dermatitis - Forum

Forum poświęcone Łojotokowemu Zapaleniu Skóry (ŁZS) - informacje (newsy, przyczyny, objawy), porady, leczenie.
Teraz jest Cz mar 28, 2024 08:08

Strefa czasowa: UTC




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Make Up
PostNapisane: So lut 08, 2014 18:05 
Offline
debiutant
debiutant

Dołączył(a): Pt lut 07, 2014 10:25
Posty: 13
W związku z tym, że ostatnio sama walczę z łuszczącym się nosem i policzkami chwilowo porzuciłam krem koloryzujący a zamiast niego Tormentiol i trochę pudru. Umiejętnie, cienko rozsmarowana maść tuszuje zaczerwienienia i skórki. Wcieram drugi dzień i skóra już nie swędzi, z czerwonego przeszla w różowy odcień ;)

Zamiast podkładu polecam kremy koloryzujące typu BB. Lekko koloryzują, nie wysuszają skóry. Pełen make up tylko na wyjątkowe okazje.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lut 08, 2014 18:05 


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Make Up
PostNapisane: So lut 08, 2014 20:44 
Offline
debiutant
debiutant

Dołączył(a): N gru 09, 2012 11:14
Posty: 19
Dziękuje za odzew:)
Właśnie dziś byłam w Perfumerii Podeszłam do jednego ze stoisk oczywiście nie minęło kilkanaście sekund od razu pojawiła się przy mnie Pani ekspedientka.. Powiedziałam jej że mam cerę problemową..Doradziła mi cc krem ja stałam przy podkładach krem okazał się przez polowe tańszy ufam więc że chciała faktycznie dobrze mi doradzić dobrze. No nic jestem w trakcie testowania .. Jedyne czego się obawiam że zwyczajnie szybko bedzie mi spływał ale odkąd stosuje zincuprin 3 razy dziennie nie przetłuszczam się już tak bardzo mimo to tendencja do świecenia pozostała.
Czy wy też macie taki dylemat jak ja przy zakupie podkładów? Przecież z jednej strony ta cera sie przetłuszcza a z drugiej wysusza.. jaki podkład wiec wybrać przez lata wybierałam matujące ale to nic nie dawało.
A co do tormentiola to znam tę maść bardzo dobrze.. faktycznie łagodzi ale narazie pozostanę przy standardowych podkładach. Ostatnio jednak wpadłam na stronę gdzie jest opisane o jegop szkodliwości http://www.srokao.pl/2013/02/uwaga-szko ... ntiol.html
Co mnie zmartwiło bo wiele lat mi pmagał.
Podobno Tormentiolu jest bezpieczniejszy.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Make Up
PostNapisane: Śr lut 12, 2014 17:39 
Offline
administrator
administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 15, 2010 21:25
Posty: 838
Lokalizacja: KP / Pzn
Szczerze mówiąc jestem pod wrażeniem stosowania Tormentiolu jako substytutu dla podkładu czy kremu BB (jakby Panowie czytali i nie wiedzieli są to, w telegraficznym skrócie mówiąc, lekkie podkłady :wink: ). Tormentiol bardzo się klei i przypudrowanie go dałoby tylko efektownego placka :smile: Także podziwiam, jeśli ktoś potrafi to zrobić tak, żeby wyglądało ładnie na buzi :)

Co do podkładu który nie zrobi krzywdy to z czystym sumieniem polecam Pharmaceris F - Fluid Intensywnie Kryjący (są jeszcze dwie inne serie podkładów, ja używam wcześniej wspomnianego). Wiem, że "fluid" brzmi przerażająco ale na prawdę nie jest to ciężki podkład :) Z resztą w dobrych aptekach maja testery i można sprawdzić konsystencję i dopasować kolor :)
Poza tym używam osławionego Revlon ColorStay do cery tłustej i mieszanej. To jest bardziej kryjący podkład i niestety szybciej zasycha więc trzeba z nim szybciej pracować. Ale za to wykończenie ma matowe, jest nieco trwalszy, ale może przesuszać skórę.

_________________
Nie udzielam porad via prywatne wiadomości - pytania zadajemy na Forum.

Po pierwsze: Regulamin Forum.
Po drugie: FAQ Forum.
Po trzecie: Pytaj - to nie boli.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Make Up
PostNapisane: So lut 15, 2014 08:51 
Offline
debiutant
debiutant

Dołączył(a): N gru 09, 2012 11:14
Posty: 19
hej:)

Co do podkładu Pharmacerisa kryjącego leży u mnie na półce niestety:( W aptece kiedyś szukałam podkładu zainteresowałam wcześniej wspomnianą firmą Pani aptekarka miała na twarzy owy podkład i wyglądał bardzo fajnie. Ja chyba nigdy nie osiągnę takiego efektu czas się z tym pogodzić Kolor bardzo mi pasował niestety bardzo podkreśla u mnie skórki, wygląda nienaturalnie. Ale dobrze że są osoby które wyglądają z nim dobrze. Nie wiem może ja robię coś żle.. choć nakładam peeling dwa razy w tygodniu, nawilżam, dodatkowo maseczką, wiec powinien być efekt. Jeszcze z nim pokombinuje tym bardziej że kolor bardzo mi leży. Jeśli nic to nie da to albo podaruje komuś albo skończy żywot na mojej półce. Druga rzecz jak juz chyba wspominałam moim ulubieńcem jest również podkład Pharmacerisa właśnie tyle że nawilżający .. wygląda bardzo naturalnie na mojej skórze.. jednak no właśnie kolor mimo że z nazwy ten sam najjaśniejszy co kryjący.. jest zupełnie ciemniejszy.. bez dwóch zdań..Może spróbować je wymieszać jak myślicie?
Ja przez te akcje rumieniowo -zapalenio łojotokowe:) wpadłam już dawno temu w obsesję kupowania podkładów z różnym natężeniem to powraca.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Make Up
PostNapisane: So lut 15, 2014 11:41 
Offline
administrator
administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 15, 2010 21:25
Posty: 838
Lokalizacja: KP / Pzn
Uważam, że śmiało można mieszać podkłady jeśli jest taka potrzeba, zawłaszcza dla osiągnięcia odpowiedniego koloru :) Pharmaceris kryjący ma więcej pigmentu niż nawilżający (który też próbowałam - ale no właśnie - kolor zupełnie inny, a tego Kryjącego mam najjaśniejszy, Ivory 01), więc będzie bardziej podkreślał suche skórki. Powiedz mi, czym nakładasz podkład ? Próbowałam różne techniki i każda czymś się różni :) Dlatego mogłam wybrać najlepszą dla siebie.

_________________
Nie udzielam porad via prywatne wiadomości - pytania zadajemy na Forum.

Po pierwsze: Regulamin Forum.
Po drugie: FAQ Forum.
Po trzecie: Pytaj - to nie boli.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Make Up
PostNapisane: So lut 15, 2014 17:01 
Offline
debiutant
debiutant

Dołączył(a): N gru 09, 2012 11:14
Posty: 19
Czyli im jaśniejszy podklad tym bardziej będzie podkreślał suche skórki??
Ja w ogóle mam wrażenie że ten nawilżający o ile jak nakładam jest jasny.. to on jak patrzę w dalszej części dnia w lustro to bardzo ciemnieje może to kwestia też przetłuszczania się skóry i on tak reaguje..
Nakładam opuszkami palców delikatnie wklepując..wcześniej daję serum zwężające pory Clarinsa i trzeba przyznać że stają się niemal niewidoczne. Ale co z tego jak do fajnego makijażu droga daleka.
Dziś nałożyłam peeling + maeczka nawilżająca skora blada za święto dla mnie:) Jutro nałożę podkład.. zmieszam może wyjdzie kolor idealny..


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Make Up
PostNapisane: N lut 16, 2014 17:47 
Offline
administrator
administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 15, 2010 21:25
Posty: 838
Lokalizacja: KP / Pzn
Nie, chodzi o to, że podkład silniej kryjący silniej podkreśla suche skórki.
Niestety nawet najdroższe podkłady mogą mieć problem taki, że ciemnieją w ciągu dnia. I nie jest to wina skóry a podkładu samego w sobie.
Palcami najbardziej podkreśla się skórki (nawet jeśli się wklepuje). Kiedyś byłam bardzo nieprzekonana do gąbeczek czy pędzli, a teraz ? No właśnie :) Pędzlem (stemplelkowaniem, nie rozcieraniem :wink: ) uzyskuję najlepszy efekt. Podkład idealnie stapia się z cerą i wszystko wygląda po prostu ładnie i świeżo. Ja używam flat topa z EDM i uważam, że tego typu pędzle są najlepsze do płynnego podkładu (sypkich czy prasowanych oczywiście też :wink:

_________________
Nie udzielam porad via prywatne wiadomości - pytania zadajemy na Forum.

Po pierwsze: Regulamin Forum.
Po drugie: FAQ Forum.
Po trzecie: Pytaj - to nie boli.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Make Up
PostNapisane: Wt sie 04, 2020 13:05 
Offline
nowicjusz
nowicjusz

Dołączył(a): Wt sie 04, 2020 12:45
Posty: 1
Cześć! Widzę, że już dawno nikt nie aktualizował tematu, a trochę się zmieniło w dostępnym asortymencie... Czy jesteście w stanie dać mi znać, jak wypadają podkłady Bourjois na Waszych twarzach? Używałam healthy mixa, kiedy był jeszcze w starej formule, a moja twarz mniej wymagająca w strefie T, a już jest nowa i jest podobno gorsza... mam wątpliwości czy always fabulous będzie miał preferowany przeze mnie stopień krycia... Ceny są dość przystępne - już nawet od 14,99 za podkład 123 perfect foundation i 21 za nowy healthy mix w ceneo https://www.ceneo.pl/Podklady_do_twarzy/p:Bourjois.htm ale może znacie powód, dla którego to byłby zły wybór?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Make Up
PostNapisane: N paź 23, 2022 08:17 
Offline
pisarz
pisarz

Dołączył(a): Śr cze 01, 2022 19:59
Posty: 92
Tak w sumie spory w kosmetykach i to najróżniejszego typu macie u firmy Swederm. Tam możecie kupić wszelkiego rodzaju kolorowe produkty, czy też pielęgnacyjne - w zależności od tego co potrzebujecie... Mnie chociażby zainteresowała pomadka do ust i na pewno ją kupię.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N paź 23, 2022 08:17 


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Strefa czasowa: UTC


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group
Tłumaczenie phpBB3.PL