Łojotokowe Zapalenie Skóry - Seborrheic dermatitis - Forum

Forum poświęcone Łojotokowemu Zapaleniu Skóry (ŁZS) - informacje (newsy, przyczyny, objawy), porady, leczenie.
Teraz jest Cz mar 28, 2024 19:11

Strefa czasowa: UTC




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Make Up
PostNapisane: Śr mar 23, 2011 20:25 
Offline
nowicjusz
nowicjusz

Dołączył(a): So mar 05, 2011 19:19
Posty: 8
Widzę że nie ma jeszcze takie wątku a jestem ciekawa jak sobie radzicie z makijażem przy łzs :D
Jakie kosmetyki polecacie i jak maskujecie czerwone plamki?
Żeby nie było że przychodzę z "pustą łapą" to opowiem jakie ja stosuję "myki" w kryzysowych sytuacjach.

Po pierwsze, warto mieć coś zielonego żeby nałożyć na czerwone plamy, ja mam akurat zielony korektor w kremie który nakładam pod podkład - punktowo, czekam kilka min aż wyschnie i dopiero wtedy rozprowadzam podkład. Tak samo postępuję przy wypryskach.

Po drugie zwykle szukam podkładu w odcieniu lekko żółtawym - żółć niweluje czerwień, wszystkim tym którzy mają czerwonawą twarz polecam wypróbować. Zwykle wybieram podkład średnio kryjący żeby nie tworzyć maski a w krytycznych sytuacjach ratuję się korektorem.
(Jeśli ktoś jest ciekawy która firma i odcień piszcie odpowiem)

Po trzecie utrwalam całość transparentnym pudrem i mogę iść do ludzi ;-)

Teraz jestem w trakcie leczenia więc mogę się obyć bez zielonego korektora ale bywa różnie...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr mar 23, 2011 20:25 


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Make Up
PostNapisane: Cz mar 24, 2011 22:30 
Offline
administrator
administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 15, 2010 21:25
Posty: 838
Lokalizacja: KP / Pzn
Jeżeli o mnie chodzi. Czerwonych mocnych plam póki co nie mam. Czasami stosuję podkład o lekkiej konsystencji, średnio kryjący dosyć jasny /ze względu na bardzo jasną cerę/. A stosuję "czasem" bo niestety skóra lubi się łuszczyć i wtedy po nałożeniu podkładu skóra wygląda tragicznie.
Pudru matującego używam zawsze /czy to po nałożeniu podkładu czy bez niego/. Dla mnie puder do podstawa egzystencji :P Koloryt skóry wyrównany, buźka się nie świeci i od razu wygląda na zdrowszą.

_________________
Nie udzielam porad via prywatne wiadomości - pytania zadajemy na Forum.

Po pierwsze: Regulamin Forum.
Po drugie: FAQ Forum.
Po trzecie: Pytaj - to nie boli.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Make Up
PostNapisane: Pt mar 25, 2011 10:56 
Offline
administrator
administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 16, 2010 14:27
Posty: 320
Lokalizacja: mazury
A ja, a jaaa nie używam niczego :) Tylko clarsebic i czasami octopirox :) Ale to przecież nie matuje ... Może możecie napisać tak łopatologicznie z linkami do produktów co mógłby stosować mężczyzna. Wydaje mi się, że w grę wchodzi tylko coś do stosowania punktowego, bo przecież facet nie będzie stosował jakiś podkładów i innej czarnej magii :)

_________________
Po pierwsze: Regulamin Forum.
Po drugie: FAQ Forum.
Po trzecie: Pytaj - to nie boli.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Make Up
PostNapisane: So kwi 16, 2011 21:00 
Offline
aktywny
aktywny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 16, 2011 07:41
Posty: 66
Lokalizacja: Kraków
Od końca gimnazjum nie wychodziłam z domu bez makijażu.... no chyba, ze na basen, plażę itp ale teraz jak zaczęły się problemy z łuszczeniem, to w ogóle się nie maluję, bo podkłady się nie wchłaniają i widać smugi. lepiej już wygląda bez podkładu, niż z nim. Jakiś tydzień temu pewnego dnia miałam lepszą skórę i szłam na zaliczenie (ustne odpytywanie) w związku z czym się wymalowałam. To był piękny dzień....

Generalnie jeśli już, to staram się używać podkładów aptecznych typu vichy albo la roche posey. Nigdy nic z drogerii, a tym bardziej z niedrogich kosmetyków. Nawet gdybym nie miała problemów, to tak czy siak nie używałabym tego syfu... szkoda skóry. W moim przypadku szczególnie kosmetyki do oczu muszą być hipoalergiczne (tusz z la roche posey - bezzapachowy i cienie robione naturalnie bez żadnych sztucznych składników), bo inaczej wyglądam jak wampir (natychmiastowa reakcja alergiczna).


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Make Up
PostNapisane: N kwi 17, 2011 10:23 
Offline
administrator
administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 16, 2010 14:27
Posty: 320
Lokalizacja: mazury
Miałaś lepszy dzień i od razu zarzuciłaś skórę makijażem. Może warto było poczekać bo być może to był właśnie przełom w leczeniu a tu bach składniki, które pogorszyły znowu sprawę.

Ponawiam zapytanie na temat specyfiku dla mężczyzny co mogłoby zatuszować jakieś plamy na twarzy związane z ŁZS :)

_________________
Po pierwsze: Regulamin Forum.
Po drugie: FAQ Forum.
Po trzecie: Pytaj - to nie boli.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Make Up
PostNapisane: N kwi 17, 2011 14:43 
Offline
aktywny
aktywny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 16, 2011 07:41
Posty: 66
Lokalizacja: Kraków
hmmm.... specyfik dla mężczyzny? Może po prostu jakiś puder? inne rzeczy typu fluidy czy korektory wg mnie odpadają, bo za bardzo widać i może to wyglądać dziwacznie. W sumie, jeżeli puder jest dobrej jakości i nałożony umiejętnie i nie w nadmiarze (!!!), to nie wygląda sztucznie. Może też np podkład mineralny? Sama się nad nim zastanawiam. Ma konsystencję pudru a w 95% lub 100% zawiera tylko minerały, wiec nie wysusza i nie podrażnia (podobno). Tylko właśnie nie wiem czy skutecznie maskuje objawy ŁZS. Jak przetestuję, to dam znać :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Make Up
PostNapisane: N kwi 17, 2011 14:45 
Offline
administrator
administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 16, 2010 14:27
Posty: 320
Lokalizacja: mazury
Kiedyś coś słyszałem, że są jakieś korektory punktowe, wyglądają jak korektor, ale nie ma białego wkładu tylko taki w kolorze skóry :)

_________________
Po pierwsze: Regulamin Forum.
Po drugie: FAQ Forum.
Po trzecie: Pytaj - to nie boli.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Make Up
PostNapisane: N kwi 17, 2011 15:08 
Offline
aktywny
aktywny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 16, 2011 07:41
Posty: 66
Lokalizacja: Kraków
hehehe :) ale jesteś zorientowany :) słodkie.

Taki korektor był pierwszym kosmetykiem kolorowym, którego użyłam w życiu. Niestety wg mnie odpada. Ma ciężką konsystencję, przez co tworzy się grubsza warstwa na skórze i wygląda nienaturalnie. Nadaje się jedynie pod podkład (jeśli w ogóle). Nie wiem jak jest z korektorami droższych marek (powyżej 150 zł), bo takich raczej nie używałam. Wolę inne sposoby maskowania niedoskonałości. Najważniejszym (dla mnie) aspektem makijażu jest to, żeby wyglądał jak najbardziej naturalnie.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Make Up
PostNapisane: N kwi 17, 2011 15:19 
Offline
administrator
administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 15, 2010 21:25
Posty: 838
Lokalizacja: KP / Pzn
Facetom /i nie tylko :wink: / mogę polecić coś takiego:
- posmaruj twarz kremem nawilżającym, odczekaj chwilę aż się wchłonie,
- użyj pudru jak najbardziej zbliżonego kolorem do koloru Twojej skóry,
- puder WKLEPUJ puszkiem lub omiataj pędzlem do tego przeznaczonym. Odradzam rozcieranie po skórze bo właśnie wtedy łuszczenie się mocno ujawni.
Trochę wprawy i efekt naturalnie wyglądającej skóry gwarantowany.
Swoją drogą, chciałabym zobaczyć jakiegoś faceta w akcji z pudrem :P

_________________
Nie udzielam porad via prywatne wiadomości - pytania zadajemy na Forum.

Po pierwsze: Regulamin Forum.
Po drugie: FAQ Forum.
Po trzecie: Pytaj - to nie boli.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Make Up
PostNapisane: N kwi 17, 2011 15:28 
Offline
aktywny
aktywny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 16, 2011 07:41
Posty: 66
Lokalizacja: Kraków
Proszę bardzo :D

http://www.przepiekna.pl/meski-makijaz- ... -wygladac/


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N kwi 17, 2011 15:28 


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group
Tłumaczenie phpBB3.PL