Łojotokowe Zapalenie Skóry - Seborrheic dermatitis - Forum

Forum poświęcone Łojotokowemu Zapaleniu Skóry (ŁZS) - informacje (newsy, przyczyny, objawy), porady, leczenie.
Teraz jest Cz mar 28, 2024 14:14

Strefa czasowa: UTC




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr maja 19, 2010 10:17 
Offline
administrator
administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 16, 2010 14:27
Posty: 320
Lokalizacja: mazury
Wiemy jak bardzo ważna jest prawidłowa pielęgnacja naszej chorobowo zmienionej skóry przez ŁZS i nie tylko. Zastosowanie niewłaściwego żelu do mycia skóry powoduje u nad dodatkowe wysuszenie oraz podrażnienie. Ja stosuję specjalny żel do mycia twarzy: Physiogel Cleanser.

Cytuj:
Physiogel Cleanser to delikatny żel myjący. Swoje właściwości zawdzięcza kompleksowi myjąco-buforująco-nawilżającemu, w skład którego wchodzi kokoil izotionian sodu. Związek ten, pochodzący z oleju kokosowego, ma szczególnie korzystne właściwości oczyszczające.
Physiogel Cleanser nie tylko myje, ale też zapobiega wysuszeniu skóry i nie zaburza naturalnego pH. Jest hipoalergiczny, dzięki czemu może być stosowany nawet przez osoby o bardzo wrażliwej skórze.

Szczególne zalecenia do stosowania:
Pielęgnacja skóry nietolerującej mydła
Oczyszczanie skóry u młodzieży dorastającej
Doskonały do cery trądzikowej
Pielęgnacja skóry wrażliwej, suchej i alergicznej
Pielęgnacja skóry po zabiegach dermatologicznych
Demakijaż oczu
Physiogel Cleanser może być stosowany bez spłukiwania.

Przy regularnym stosowaniu Physiogel Cleanser skóra staje się miękka, gładka i naturalnie piękna.

Physiogel Cleanser został laureatem konkursu Perły Dermatologii Estetycznej 2005 w kategorii: najczęściej polecany preparat dla skóry wrażliwej.

To prestiżowe wyróżnienie przyznane przez Stowarzyszenie Lekarzy Dermatologów Estetycznych świadczy o jakości, skuteczności i bezpieczeństwie produktu. Perła to dowód, że Physiogel Cleanser jest godny rekomendacji lekarzy dermatologów.

Dostępny tylko w aptekach.
Produkt przebadany dermatologicznie.
Wytwórca: Stiefel Laboratories (Ireland) Ltd.

Opakowanie: 150 ml
Cena: 29 zł.


Więcej na stronie producenta: http://www.physiogel.pl/Content.aspx?id=47

A co wy stosujecie na swoją twarz? Może dodatkowo rezygnujecie z "kranówki" i stosujecie specjalną wodę?

_________________
Po pierwsze: Regulamin Forum.
Po drugie: FAQ Forum.
Po trzecie: Pytaj - to nie boli.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr maja 19, 2010 10:17 


Góra
  
 
PostNapisane: Śr maja 19, 2010 12:53 
Offline
administrator
administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 15, 2010 21:25
Posty: 838
Lokalizacja: KP / Pzn
Ja całkowicie unikam kontaktu twarzy z wodą. Nie wspomnę już o mydle ! Za mocno skóra się od tego przesusza.
Stosuję jakieś zwykłe delikatne toniki [Nivea matujący (tyle że nie matuje ale to inna sprawa)], Lirene z szałwią (strasznie śmierdział ale dobrze koił skórę - mimo to zapach przebił wszystko i więcej go nie kupię)] aktualnie stosuję z Sephory niebieski z wyciągiem z cytryny i prowitaminą B5. Również stosowałam wodę termalną.
Rozrzut rzeczy, cenowo i jakościowo, jest tak duży, że w sumie ciężko polecić coś konkretnego. Przy wyborze dobrze kierować się żeby było to coś dla skóry delikatnej i skłonnej do podrażnień.

_________________
Nie udzielam porad via prywatne wiadomości - pytania zadajemy na Forum.

Po pierwsze: Regulamin Forum.
Po drugie: FAQ Forum.
Po trzecie: Pytaj - to nie boli.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr maja 19, 2010 13:15 
Offline
administrator
administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 16, 2010 14:27
Posty: 320
Lokalizacja: mazury
Hmmm może spróbuje jakiś polecany przez Ciebie tonik. Trochę jestem sceptycznie nastawiony do Nivea, czy innych produktów. Wydaje mi się, że tylko produkty apteczne tak jak Physiogel są coś warte, ale jeżeli coś polecasz i nie kosztuje to tak jak Physiogel Cleanser - ok. 30 zł to można spróbować :)

_________________
Po pierwsze: Regulamin Forum.
Po drugie: FAQ Forum.
Po trzecie: Pytaj - to nie boli.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn maja 31, 2010 06:59 
Offline
bywalec
bywalec

Dołączył(a): So maja 22, 2010 11:50
Posty: 35
a ten Physiogel to chociaż wydajny jest? na jak długo wystarcza opakowanie? korzystam aktualnie z próbki i co do jakości to jest ok- dobrze czyści skórę, nie podrażnia.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn maja 31, 2010 17:16 
Offline
administrator
administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 16, 2010 14:27
Posty: 320
Lokalizacja: mazury
Physiogel Cleanser jest bardzo wydajny, zresztą szampon też. Dla mnie Cleanser starcza na ok. 1,5 miesiąca przy myciu twarzy min 2 X dziennie. Można też stosować Cleanser jako tonik, czyszcząc twarz wacikiem, ale mi się wydaje, że nie zbyt spełniłby rolę toniku do twarzy.

_________________
Po pierwsze: Regulamin Forum.
Po drugie: FAQ Forum.
Po trzecie: Pytaj - to nie boli.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt cze 04, 2010 21:30 
Offline
bywalec
bywalec

Dołączył(a): So maja 22, 2010 11:50
Posty: 35
Od kilku dni używam Cetaphil, cena 39 zł/250 ml (na allegro taniej). To mój pierwszy taki środek, więc porównanie mam do mydła :lol: Emulsja ma świetne recenzje, np. tutaj:
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-12375-opis-Galderma-Cetaphil-Emulsja-do-twarzy.htm
Jest całkiem wydajna, fajnie pachnie, dobrze czyści, natomiast ważna rzecz- zawiera sodium lauryl sulfate, co może drażnić. Mnie akurat póki co nie drażni, ale można dmuchać na zimne i kupić Physiogel.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: So cze 05, 2010 02:08 
Offline
administrator
administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 15, 2010 21:25
Posty: 838
Lokalizacja: KP / Pzn
Póki Cię nie drażni to możesz stosować. Właśnie najgorsze w tym wszystkim jest to, że trzeba starać się unikać wszystkiego co może dodatkowo wpływać niekorzystnie - czyli podrażnia, przesusza i tak dalej. Ja już nie pamiętam kiedy moja twarz miała ostatni raz styczność z mydłem lub "mydłem bez mydła". Za bardzo podrażniają moją i tak delikatną, suchą skórę. Toniki, ewentualnie "okazyjnie" sama woda wystarcza. I jest dobrze.

_________________
Nie udzielam porad via prywatne wiadomości - pytania zadajemy na Forum.

Po pierwsze: Regulamin Forum.
Po drugie: FAQ Forum.
Po trzecie: Pytaj - to nie boli.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: So cze 05, 2010 05:23 
Offline
bywalec
bywalec

Dołączył(a): So maja 22, 2010 11:50
Posty: 35
Dodam, że dla spróbowania wyczyściłem sobie kilka razy twarz płynem micelarnym Perfecta (ok 12 zł/200ml) i szczerze polecam. Nie drażni, dobrze czyści i skóra jest w świetnym stanie po tym. Za tak niską cenę można spróbować, ja podebrałem płci pięknej :) W ramach oszczędzania Cetaphilu będę stosować wymiennie z nim.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: So cze 05, 2010 08:35 
Offline
administrator
administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 15, 2010 21:25
Posty: 838
Lokalizacja: KP / Pzn
Ja z kolei używam płyn micelarny Ziaja. Są różne rodzaje a cena nie przekracza 10 zł za 200 ml :) I polecam płyny micelarne osobą, które nie mogą się zdecydować co kupić. Bezzapachowe i miłe dla skóry - czego chcieć więcej :wink:

_________________
Nie udzielam porad via prywatne wiadomości - pytania zadajemy na Forum.

Po pierwsze: Regulamin Forum.
Po drugie: FAQ Forum.
Po trzecie: Pytaj - to nie boli.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: N cze 27, 2010 17:45 
Offline
bywalec
bywalec

Dołączył(a): So maja 22, 2010 11:50
Posty: 35
Ostatnio praktykuję taki oto sposób mycia twarzy: do miseczki leję sobie wodę źródlaną (taka z baniaka z biedronki), do tego jedna kropla olejku z drzewa herbacianego i kilka kropel( z trzy, cztery) Cetaphilu. Mieszam i tym myję sobie twarz. Może to trochę chałupnicze, ale przynajmniej czuję się "mniej niemęsko" niż stosując waciki :wink:
Dodam również, że olejek herbaciany (z dwie krople) dodaję podczas mycia głowy.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N cze 27, 2010 17:45 


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group
Tłumaczenie phpBB3.PL