Łojotokowe Zapalenie Skóry - Seborrheic dermatitis - Forum

Forum poświęcone Łojotokowemu Zapaleniu Skóry (ŁZS) - informacje (newsy, przyczyny, objawy), porady, leczenie.
Teraz jest Cz mar 28, 2024 10:11

Strefa czasowa: UTC




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt cze 30, 2017 17:47 
Offline
nowicjusz
nowicjusz

Dołączył(a): Pt cze 30, 2017 17:42
Posty: 3
Witam wszystkich,

Obiecałem sobie, że jak wyleczę ŁZS to dam wskazówki innym. Wybaczcie, że w dużym skrócie.

Na ŁZS choruję od 15 lat. Objawy miałem tylko na skórze twarzy - czerwone, swędzące, wysięki i żółta łuska. Dodatkowo zaczerwieniona i swędząca skóra głowy + łupież + wypadanie włosów.

Problem stale powracał, leczyło mnie 7 dermatologów. Przeszedłem przez wszystkie chyba maści, tabletki, medykamenty o których czytałem na tym forum. Nie pomagało nic - choroba powracała.

Moja rada - porzućcie wszelkie leczenie farmaceutyczne - to nic nie da - problem siedzi głębiej. Leki te tylko zaleczają problem. Pomogą tylko środki naturalne.

Problem tkwi w osłabionej wątrobie i grzybach w organizmie. U mnie problem ŁZS pojawił się po przyjmowaniu antybiotyków i sterydów bez probiotyków osłonowych. Wyniszczają one dodatkowo pozytywne i dobre bakterie ochronne, dzięki temu grzyb się rozrasta (głównie Candida). Dodatkowo mamy skórę łojotokową szczególnie narażoną na takie problemy. Grzyby wytwarzają toksyny i to one atakują wątrobę, nerki i są bezpośrednim sprawcą naszych problemów skórnych. Powodują że organizm jest osłabiony, przykry zapach potu, bladość, wieczne zmęczenie, senność, depresje. Wszystko to miałem.
Osłabiona/chora wątroba (również zła dieta, alko, papierosy) powoduje ŁZS, łuszczycę, etc. Wątroba to jeden z najważniejszych organów, niestety nie jest unerwiony zatem nie boli. Oznakami jej choroby są te właśnie rzeczy.

Po wielu latach walki trafiłem na homeopatkę, proszę tylko nie wstawiajcie postów że to nie działa, że to efekt placebo. Wiem co mówię. Nie miałem żadnego nastawienia do tego leczenia. Na nic się nie nastawiałem.
Są to środki oparte tylko na naturalnych składnikach.

Nie jestem żadnym przedstawicielem firmy farmaceutycznej czy apteki, dlatego nie będę wstawiał żadnych linków.

Kuracja trwała 5 tygodni. Cała kuracja nastawiona była na wybicie grzybów, bakterii, wzmocnienie wątroby, odbudowanie mikroflory bakteryjnej JELIT (to też bardzo ważne).
Już po pierwszym tygodniu miałem nasilenie objawów, moja twarz pokryła się mocno wypryskami, jak nigdy. Trochę się przestraszyłem ale to jest prawidłowa reakcja organizmu, w końcu coś zaatakowało grzyba (od środka). Jak grzyb obumiera wytwarza mnóstwo toksyn które obciążają wątrobę, organizm nie nadąża z ich wydalaniem. Jednym z głównych narządów wydalniczych jest właśnie skóra. Po tygodniu zmiany powoli ustępowały, znacznie dłużej niż po kremach od lekarzy. Dokończyłem terapię już później bez nieprzyjemnych przygód.

Chętnie wstawię listę leków homeopatycznych na odgrzybianie, dokładne dawki, stosowanie. Probiotyki które stosowałem. Jednym słowem - oczyszczamy organizm. Na twarz żadnych chemicznych kremów, wystarczy przemywać sokiem z aloesu połączonym z wodą.

Rezygnujemy z alkoholu, papierosów, chociaż na 2 m-ce. Bardzo ważna jest dieta, ograniczyć mięso, nie jemy nic smażonego, dużo owoców, warzyw, ZERO cukru - tym żywią się grzyby. Odstawiamy wszystkie chemiczne leki.

Usunąłem problem od środka, skóra już od roku jest taka jak powinna być.

Jeśli jesteście zainteresowani to dajcie znać, napiszę co i jak, jeśli nie to trudno, ja się wyleczyłem i obiecałem sobie że jak do tego dojdzie to wstawię na tym forum. Zmagałem się z tym g….. przez 15 lat, uprzykrzało mi to strasznie życie. Życzę Wam powrotu do zdrowia.

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt cze 30, 2017 17:47 


Góra
  
 
PostNapisane: Pn sie 07, 2017 00:02 
Offline
nowicjusz
nowicjusz

Dołączył(a): N sie 06, 2017 23:54
Posty: 1
Hej,borykam się z łojotokowym zapaleniem skóry od mniej więcej 12 lat,z chęcią się dowiem jakich środków używać żeby się pozbyć tego badiewia:/ proszę o info na temat środków i sposobów wyleczenia. Pozdrawiam Sebastian


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr sie 16, 2017 19:34 
Offline
bywalec
bywalec

Dołączył(a): So lut 04, 2017 12:06
Posty: 48
Jak wygląda takie leczenie homeopatyczne? Proszę o więcej szczegółów, bo ja już nie daje rady.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt sie 18, 2017 11:37 
Offline
bywalec
bywalec

Dołączył(a): N maja 31, 2015 14:57
Posty: 30
Też uważam, że zwalczanie ŁZSu należy rozpocząć od walki z grzybicą. Ja stosowałem do tego celu kwas kaprylowy i oczywiście całkowicie odstawiłem białe pieczywo, słodycze i inne produkty typ bidronkowego. Prawie dwa lata mam już spokój z chorobą. Ale cały czas trzeba uważać.

_________________
http://kocihotelik.pl/


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz sie 24, 2017 09:07 
Offline
bywalec
bywalec

Dołączył(a): So lut 04, 2017 12:06
Posty: 48
Ten kwas da się kupić normalnie w aptece?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: So wrz 02, 2017 14:24 
Offline
bywalec
bywalec

Dołączył(a): N maja 31, 2015 14:57
Posty: 30
Czy w aptece to nie wiem, ja kupowałem w sklepie zielarskim.

_________________
http://kocihotelik.pl/


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: N wrz 03, 2017 20:23 
Offline
bywalec
bywalec

Dołączył(a): So lut 04, 2017 12:06
Posty: 48
I co, pomaga ten kwas? On jest na candide.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz wrz 07, 2017 18:19 
Offline
bywalec
bywalec

Dołączył(a): N maja 31, 2015 14:57
Posty: 30
U mnie był jednym z czynników które pomogły mi zapanować nad ŁZS. Od dwóch lat mam spokój. Chociaż jak mam więcej pracy /wtedy mniej dbam o siebie/ chętnie by to paskudztwo powróciło.

_________________
http://kocihotelik.pl/


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn wrz 11, 2017 13:14 
Offline
bywalec
bywalec

Dołączył(a): So lut 04, 2017 12:06
Posty: 48
Właśnie zakupiłem, biorę to od wczoraj. Jedna kapsułka dziennie przed jedzeniem. Miałeś może po jakimś czasie suplementacji zaostrzenie tej choroby ?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn wrz 11, 2017 19:32 
Offline
bywalec
bywalec

Dołączył(a): N maja 31, 2015 14:57
Posty: 30
Nie, ale to był czas gdy zastosowałem wzmożony atak na to świństwo. Stosowałem tez naprzemiennie codzienne smarowanie twarzy nizoralem i selsunem 3%. Szampony zmywałem po pół godzinie. Do tego dexeryl i jeszcze jakiś olejek /zapomniałem nazwy/ ale on przewijał się na tym forum /dla niektórych brzydko pachniał gałką muszkatałową a mi się podobał/. I do tego w tym czasie całkowicie zmieniłem swoją dietę, Wyleciały wszystkie produkty wysoko przetworzone, białe pieczywo i wszystkie podejrzanie tanie.

_________________
http://kocihotelik.pl/


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn wrz 11, 2017 19:32 


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group
Tłumaczenie phpBB3.PL