Łojotokowe Zapalenie Skóry - Seborrheic dermatitis - Forum

Forum poświęcone Łojotokowemu Zapaleniu Skóry (ŁZS) - informacje (newsy, przyczyny, objawy), porady, leczenie.
Teraz jest Cz mar 28, 2024 16:30

Strefa czasowa: UTC




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: So lis 03, 2012 17:40 
Offline
administrator
administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 16, 2010 14:27
Posty: 320
Lokalizacja: mazury
zoxiderm.pl napisał(a):
Zoxiderm 150 emulsja przeciwłupieżowa do skóry gładkiej i owłosionej to nowy wyrób medyczny w postaci emulsji przeciwłupieżowej do skóry gładkiej i owłosionej, niezwykle skuteczny preparat, który skupia swoje działanie na usuwaniu przyczyn łupieżu, a nie tylko na łagodzeniu jego objawów. Stworzony w formie emulsji ułatwia dokładne rozprowadzenie zawartych w nim czynników aktywnych, tym samym ułatwiając ich wniknięcie w głąb skóry, co jest niezwykle ważne w leczeniu i zapobieganiu występowania łupieżu.

Wskazany jest w leczeniu chorób o różnej etiologii i charakterze, w obrębie owłosionej skóry głowy oraz innych części ciała, w tym łojotokowego zapalenia skóry oraz łupieżu pstrego.

Całość szczegółowego opisu >> POD LINKIEM <<


Postanowiłem założyć nowy wątek, który traktuje o emulsji przeciwłupieżowej Zoxiderm. Dlaczego postanowiłem to zrobić? Z bardzo prostej przyczyny - jest bardzo skuteczny. Jeżeli chodzi o moją skórę głowy to nigdy nie miałem z nią spokoju - nawet stosując emulsję i szampon Clarsebic, który tylko wyciszał na czas stosowania stan skóry głowy. Natomiast Zoxiderm ma to do siebie, że po regularnym stosowaniu ok. 2 tygodni i później raz na tydzień do dwóch - mamy spokój z ŁZS :)

Cytuj:
Sposób użycia:
Po umyciu, w wilgotną skórę lub włosy, na miejsca chorobowo zmienione należy wmasować niewielką ilość emulsji ok. 10ml. Emulsję należy pozostawić na czas około 5 minut, po czym należy ją spłukać letnią wodą bez dodatkowych środków myjących.

W łupieżu i łojotokowym zapaleniu skóry należy stosować 2-3 razy w tygodniu. Po ustąpieniu objawów wskazane jest także profilaktyczne stosowanie preparatu 1 raz w tygodniu.
W łupieżu pstrym należy stosować zgodnie z zaleceniami lekarza zwykle 1 raz dziennie przez 3-5 dni.


Ja stosowałem go co drugi lub 3 dzień w ten sposób, że na początku myłem głowę szamponem obojętnym (w moim przypadku Physiogel Szampon Plus) po czym częściowo osuszałem głowę, tak żeby skóra głowy była wilgotna. Następnie używając strzykawki i przykładając ją do dziurki w tubie naciskałem na tubkę i jednocześnie zasysałem 10 ml emulsji. Później rozprowadzałem w miarę równomiernie strzykawką emulsję na skórze głowy oraz ją delikatnie wmasowywałem - tym razem palcami :) Po tym zabiegu odczekiwałem 5 min z zegarkiem w ręku i spłukiwałem obficie letnią wodą.

Jeżeli chodzi o skórę gładką to myjemy skórę tym czym do tej pory - co nas nie podrażnia. Następnie wyciskamy odrobinę emulsji na dłoń, dodajemy odrobinę wody i rozsmarowujemy na twarzy, w uszach, za uszami - tam gdzie występuje ŁZS (można też to zrobić zarazem przy nakładaniu na skórę głowy). I po 3 min z zegarkiem w ręku spłukiwałem letnią wodą. Czynność tą również należy powtarzać 2-3 razy w tygodniu to ustąpienia objawów. Następnie 1-2 razy na tydzień. Chodzi o to, że skóra twarzy jest delikatniejsza i emulsja powinna być bardziej rozcieńczona niż jest to w przypadku skóry głowy i należy trzymać ją przez 3 min.

Na początku stosowania można odczuwać w zmianach na głowie oraz skórze gładkiej pieczenie i swędzenie - to znak, że Zoxiderm działa :) Później pieczenie nie będzie już występować :)

W między czasie można stosować inne kremy, które pełnią rolę np. nawilżacza, a nawet coś co ma w sobie składnik walczący z grzybami jak Octopirox.

_________________
Po pierwsze: Regulamin Forum.
Po drugie: FAQ Forum.
Po trzecie: Pytaj - to nie boli.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lis 03, 2012 17:40 


Góra
  
 
PostNapisane: Pn gru 03, 2012 20:16 
Offline
nowicjusz
nowicjusz

Dołączył(a): Pn gru 03, 2012 20:12
Posty: 4
Czesc, wlasnie zaczalem stosowac Zoxiderm na twarz. Po dwukrotnym zastosowaniu, zauwazylem pogorszenie oraz wysuszenie, czy Ty tez tak miales na poczatku?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt maja 10, 2013 18:04 
Offline
debiutant
debiutant

Dołączył(a): Wt maja 15, 2012 21:02
Posty: 20
dla mnei rowniez nie pomoglo, a wrecz nasililo objawy


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: So maja 11, 2013 09:10 
Offline
administrator
administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 15, 2010 21:25
Posty: 838
Lokalizacja: KP / Pzn
A jak stosujecie ? Spieniacie najpierw na dłoniach i dopiero potem nakładacie na twarz ?
Musicie nawilżać twarz po stosowaniu tego czy innego specyfiku do mycia.

_________________
Nie udzielam porad via prywatne wiadomości - pytania zadajemy na Forum.

Po pierwsze: Regulamin Forum.
Po drugie: FAQ Forum.
Po trzecie: Pytaj - to nie boli.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt maja 21, 2013 12:23 
Offline
administrator
administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 16, 2010 14:27
Posty: 320
Lokalizacja: mazury
Zoxiderm na początku zaognia zmiany związane z ŁZS, ale regularne stosowanie oraz zastosowanie się do w/w wskazówek daje sukces. Jeżeli dobrze go nie rozcieńczycie na skórę twarzy i przetrzymacie dłużej niż 2-3 min to rzeczywiście może podrażnić skórę.

_________________
Po pierwsze: Regulamin Forum.
Po drugie: FAQ Forum.
Po trzecie: Pytaj - to nie boli.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn cze 03, 2013 17:17 
Offline
debiutant
debiutant

Dołączył(a): Pn sty 16, 2012 22:27
Posty: 28
Dziwne rzeczy, bo ja zaobserwowałem coś zupełnie odwrotnego, im dłużej trzymam emulsję na głowie, tym bardziej jest później nawilżona.
Trzymam już nawet po 10-15 minut i nic mi nie podrażnia.
Zastanawiam się co by było gdybym wcale nie spłukiwał :D


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn cze 03, 2013 20:48 
Offline
administrator
administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 16, 2010 14:27
Posty: 320
Lokalizacja: mazury
Skóra głowy OK, ale ja pisałem o skórze gładkiej twarzy. Tak czy inaczej radziłbym stosować się do sposobu użycia zawartego na opakowaniu Zoxidermu.

_________________
Po pierwsze: Regulamin Forum.
Po drugie: FAQ Forum.
Po trzecie: Pytaj - to nie boli.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt sie 16, 2013 14:04 
Offline
administrator
administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 15, 2010 21:25
Posty: 838
Lokalizacja: KP / Pzn
Podpinam swoją mini recenzje, może się komuś przyda.

Nazwa: Zoxiderm 150 emulsja przeciwłupieżowa do skóry gładkiej i owłosionej (Producent: Aflofarm Farmacja Polska; Dystrybutor: Axxon - Pharma Science)

Cena: ok. 30 zł/150ml

Skład: Zinc Pyrithione, Climbazole, Piroctone Olamine, Panthenol, Aqua, Propylene Glycol, Cyclomethicone, Sodium Polyacrylate, Hydrogenated Polydecene, Trideceth-6, Sodium Laneth-40 Maleate/ Styrene Sulfonate Copolymer, Horsetail Extract, Ceteareth-25, Undecylenamide DEA

Ulotka: Zoxiderm 150 - ulotka

Komentarz:
Zacznę od tego, że stosowałam go wyłącznie na skórę głowy (twarz nie wykazywała na szczęście takiej konieczności ;)
Jak nazwa wskazuje - jest to emulsja (a więc nie szampon). Bezzapachowa (na szczęście !). Najpierw trzeba umyć głowę dowolnym szamponem i dopiero w umytą skórę wmasowywać produkt, pozostawiając na parę minut a następnie spłukując.
Zoxiderm spisuje się całkiem dobrze, szybko radzi sobie ze swędzeniem, na ustąpienie pozostałych zmian trzeba dłużej poczekać (oczywiście w zależności od stopnia ich nasilenia). Kombinacja 3 składników aktywnych (pirytionian cynku, klimbazol, oktopiroks [pirokton olaminy]) zdaje się być bardzo efektywnym połączeniem.
Jedyny minus, jak dla mnie - z racji tego, że mam długie włosy, to komfort stosowania. Osoby o krótkich włosach (na pewno cieszą się panowie) bez problemu rozprowadzają produkt. Emulsja się nie pieni a gdy włosów na głowie sporo - nie wiadomo czy faktycznie w każde miejsce na skórze Zoxiderm jest dobrze wmasowany ;)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

_________________
Nie udzielam porad via prywatne wiadomości - pytania zadajemy na Forum.

Po pierwsze: Regulamin Forum.
Po drugie: FAQ Forum.
Po trzecie: Pytaj - to nie boli.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: So sie 17, 2013 20:22 
Offline
nowicjusz
nowicjusz

Dołączył(a): Śr lip 24, 2013 19:56
Posty: 3
Stosuję Zoxiderm od ok. miesiąca przeważnie na skórę klatki piersiowej i karku, a także owłosionej skóry tyłu głowy. Jak dotąd świąd (jak już również zauważyła Lily) został opanowany, jednak zmiany nie nikną, jedynie spostrzegłam mniejsze zaczerwienienie na karku i klatce piersiowej. Na owłosionej skórze głowy nadal mam czerwone zmiany. Uciążliwe jest także odmierzanie odpowiedniej ilości emulsji ( 5-10 ml, w zależności od potrzeb), a także odczekanie odpowiedniej ilości czasu - 5 min. Plusem emulsji, poza jej dobroczynnym wpływem na ŁZS, jest brak jakiekolwiek zapachu, a także konsystencja, przypominająca gęstą odżywkę do włosów.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt paź 04, 2013 15:52 
Offline
nowicjusz
nowicjusz

Dołączył(a): So kwi 16, 2011 18:22
Posty: 5
po jakim czasie mniej więcej znika zaczerwienienie skóry? miesiąc czy trzeba dłużej czekać? bo zastanawiam się jak to jest z tą skutecznością


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt paź 04, 2013 15:52 


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group
Tłumaczenie phpBB3.PL