Łojotokowe Zapalenie Skóry - Seborrheic dermatitis - Forum

Forum poświęcone Łojotokowemu Zapaleniu Skóry (ŁZS) - informacje (newsy, przyczyny, objawy), porady, leczenie.
Teraz jest Cz mar 28, 2024 11:31

Strefa czasowa: UTC




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr sie 12, 2015 10:37 
Offline
nowicjusz
nowicjusz

Dołączył(a): Śr sie 12, 2015 10:20
Posty: 5
Dzień dobry. Jestem nowa w temacie. Diagnozę dostałam kilkanaście dni temu. Na skórze między łopatkami i na szyi (tylna część) miałam/mam suchą łuszczącą się skórę. Po wizycie u dermatologa dostałam diagnozę ŁZS i na receptę maść travocort na noc, żel pirolam na dzień i zalecenie, żeby przemywać skórę szamponem pirolam. Na skórze między łopatkami pomogło, natomiast na szyi obszar łuszczącej się skóry powiększył się. Skóra jest ściągnięta, piecze, wygląda bardzo źle. Odstawiłam maść i żel. Przemywam skórę tylko szamponem. Co powinnam zrobić w takiej sytuacji, poza kolejną wizytą u dermatologa?
Bardzo proszę o odpowiedź, jestem przerażona wyglądem skóry. Zawsze starałam się o nią dbać, wklepywałam balsamy, oliwki po każdej kąpieli. Teraz nie mam pojęcia co robić.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sie 12, 2015 10:37 


Góra
  
 
PostNapisane: Pt sie 14, 2015 07:38 
Offline
administrator
administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 16, 2010 14:27
Posty: 320
Lokalizacja: mazury
Wiesz ... skóra pomiędzy łopatkami i szyja to podobne miejsca. Sposób leczenie na pewno musi być podobny. Skóra na szyi może być bardziej delikatna. Tak czasami jest, że na początku leczenia obszar się zaognia bo skóra jest wymęczona przez ŁZS, a do tego jeszcze dorzucasz jakiś agresywny preparat. Więc nie odkładaj wszystkiego. Stosuj ... być może rozcieńcz w wodą coś bardziej lub nałóż w mniejszych ilościach. Poobserwuj i sama zdecyduj po tygodniu - dwóch od zaognienia czy dalej to ciągnąc.

I pamiętaj ... tylko spokój może Cię uratować :)

Edit: Jeżeli na skórę na plecach pomogło to na szyję również powinno.

Edit2: travocort - steryd więc nie stosuj go długo.

_________________
Po pierwsze: Regulamin Forum.
Po drugie: FAQ Forum.
Po trzecie: Pytaj - to nie boli.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: So sie 15, 2015 12:54 
Offline
nowicjusz
nowicjusz

Dołączył(a): Śr sie 12, 2015 10:20
Posty: 5
Dzięki wielkie za odpowiedź. :) Wróciłam do pirolamu. Mam nadzieję, że coś się zmieni. Chciałam zapytać jeszcze czy po nałożeniu żelu pirolam na zmiany na skórze, mogę nałożyć coś jeszcze? Krem z filtrem, balsam albo jakąś maść łagodzącą/witaminową? Skóra jest cały czas podrażniona i ściągnięta.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: N sie 16, 2015 16:13 
Offline
nowicjusz
nowicjusz

Dołączył(a): Śr sie 12, 2015 10:20
Posty: 5
Czy ktoś może pomóc? Łuszczenie z szyi przenosi się na skórę głowy. Co powinnam zrobić, jak zareagować?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: N sie 16, 2015 16:29 
Offline
administrator
administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 16, 2010 14:27
Posty: 320
Lokalizacja: mazury
Mysle ze nie ma najmniejszego problemu co do stosowania innego delikatnego kremu czy balsamu. Tylko nie jedno po drugim i na oczyszczona skore.

Jak cos sie rozprzestrzenia tzn. ze obecne leczenie nie jest skuteczne. Musisz poprobowac.

_________________
Po pierwsze: Regulamin Forum.
Po drugie: FAQ Forum.
Po trzecie: Pytaj - to nie boli.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn sie 17, 2015 18:22 
Offline
nowicjusz
nowicjusz

Dołączył(a): Śr sie 12, 2015 10:20
Posty: 5
Dziękuję za odpowiedź.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz sie 20, 2015 10:21 
Offline
weteran
weteran

Dołączył(a): N lis 17, 2013 19:50
Posty: 284
Spróbuj alantan plus krem bądź sylveco krem brzozowy z betuliną. Oba świetnie sobie radzą z łzs :).


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: So sie 29, 2015 17:01 
Offline
nowicjusz
nowicjusz

Dołączył(a): Śr sie 12, 2015 10:20
Posty: 5
Dziękuję bardzo za cenne rady. Dzięki nim i lekturze forum udało się mi opanować objawy. Mam nadzieję, że na dłużej.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz wrz 10, 2015 08:30 
Offline
debiutant
debiutant

Dołączył(a): Pn paź 27, 2014 18:52
Posty: 11
Ma ktos tez tak ze od tych wszystkich kremow u mnie aktualnie: sebiclair-, zluszczajacych, wygładzajacych skora na twarzy robi sie taka szkląca jakby wypolerowana ( nie chodzi mi o sebum bo gdy jest sucha to tez taka jest ) strasznie mnie to demotywuje do dalszego stosowania kosmetyku a mam tak po kazdym dobrym na łzs ... Prosze o jakies podpowiedzi


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz wrz 10, 2015 09:33 
Offline
administrator
administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 16, 2010 14:27
Posty: 320
Lokalizacja: mazury
hmmm może jakiś puder? :) Każda skóra reaguje inaczej, a jak ten sebclair? daje radę?

_________________
Po pierwsze: Regulamin Forum.
Po drugie: FAQ Forum.
Po trzecie: Pytaj - to nie boli.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz wrz 10, 2015 09:33 


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group
Tłumaczenie phpBB3.PL