Łojotokowe Zapalenie Skóry - Seborrheic dermatitis - Forum

Forum poświęcone Łojotokowemu Zapaleniu Skóry (ŁZS) - informacje (newsy, przyczyny, objawy), porady, leczenie.
Teraz jest Cz mar 28, 2024 20:49

Strefa czasowa: UTC




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt cze 12, 2015 13:14 
Offline
debiutant
debiutant

Dołączył(a): Wt maja 15, 2012 21:02
Posty: 20
Cześć, mam takie pytanie, jako że LZS mam jako tako opanowane mam inny problem. Gdy jestem wypoczety mam gladziutki nosek lekko zarozowiony, gdy pójdę na siłownię w czasie treningu wychodzą mi wagry czarne podskorne,które czuć opuszkami, wyglądają okropnie. Schodzą po paru godzinach od treningu. Teraz jestem chory, dzisiaj w sumie już czuję się ok więc poszedłem na siłownię, potem wskoczylem do sauny na kilka minut bez zimnego prysznica i to co się stało z nosem tragedia, oprócz wagrow pojawiły mi się przebarwienia a dzisiaj grill, poradzę sobie z tym jakoś? Słońce zaszkodzi czy spróbować opalic? Wogole czy oczyszczanie na maszynie u dermatologa wyciągnie te wagry? Peelingi i plastry oraz domowe maseczki nie poradzily. Piszę z telefonu, sorki za błędy.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt cze 12, 2015 13:14 


Góra
  
 
PostNapisane: Wt sty 05, 2016 18:49 
Offline
administrator
administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 15, 2010 21:25
Posty: 838
Lokalizacja: KP / Pzn
Jeżeli masz tendencje do wągrów na nosie to tak na prawdę jakakolwiek walka musi być wymierzona długoterminowo. Tak Twoja uroda, i jeśli tylko zaprzestaniesz peelingów to problem wraca i będzie wracał. Na nos polecam mycie czarnym mydłem Savon Noir. Śmierdzi ale daje radę. Nie polecam zostawiać długo na skórze bo może przesuszyć. I taka zabawa 2-3 razy w tygodniu. Sposobu na wyleczenie się nie ma tak na prawdę. Pielęgnacją za to możesz zminimalizować problem i warto się pokłonić w tę stronę. Po umyciu twarzy warto zadbać o nawilżanie twarzy gdyż jeśli jest przesuszona to skóra produkuje więcej sebum = więcej niespodzianek na nosie. Na okres zimowy polecam krem Pharmaceris Multilipidowy Krem Odżywczy do Twarzy Lip-Sensilum (z pompką). Bardzo fajny skład, bezzapachowy, lekko tłusta formuła, ale bez przesady.
Skórę masz prawdopodobnie płytko unaczynioną więc zaczerwienienie będzie Ci niestety towarzyszyło. Ważne aby wyeliminować nagłe przechodzenie z ciepłego pomieszczenia do zimnego bo wtedy objawy się potęgują.

_________________
Nie udzielam porad via prywatne wiadomości - pytania zadajemy na Forum.

Po pierwsze: Regulamin Forum.
Po drugie: FAQ Forum.
Po trzecie: Pytaj - to nie boli.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt sty 20, 2017 08:42 
Offline
nowicjusz
nowicjusz

Dołączył(a): Wt sty 17, 2017 10:19
Posty: 7
W przypadku wągrów dobrze sprawdza się też manualne oczyszczanie twarzy wykonywane w gabinecie kosmetycznym. Jeśli stan skóry na to pozwala, to warto się umówić na taką wizytę. Moja siostra też miała widoczne wągry na nosie, z którymi nie mogła sobie poradzić. W końcu zapisała się na oczyszczanie twarzy ze szczególnym uwzględnieniem właśnie takiego problemu. Zabieg nie trwał długo i nie był specjalnie bolesny. Ale był skuteczny i to najważniejsze! Od kilku lat wągry już się nie pojawiły. Nie miała też żadnych powikłań czy dolegliwości po tym oczyszczaniu. Najlepiej ten zabieg wykonać wiosną, bo wtedy są najlepsze warunki dla skóry. Trzeba dać jej potem trochę czasu, bo może być lekko zaczerwieniona, ale to znika już po kilku godzinach. Teraz Agata większą uwagę przywiązuje do demakijażu i stosuje kremy nawilżające i ochronne (ale takie, która nie zatykają porów!).


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sty 20, 2017 08:42 


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group
Tłumaczenie phpBB3.PL