Łojotokowe Zapalenie Skóry - Seborrheic dermatitis - Forum

Forum poświęcone Łojotokowemu Zapaleniu Skóry (ŁZS) - informacje (newsy, przyczyny, objawy), porady, leczenie.
Teraz jest Cz mar 28, 2024 16:11

Strefa czasowa: UTC




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: ŁZS na twarzy
PostNapisane: Pn kwi 20, 2015 19:01 
Offline
nowicjusz
nowicjusz

Dołączył(a): Pn kwi 20, 2015 18:42
Posty: 1
Witam,

ŁZS pojawiło się na mojej twarzy na przełomie lipca i sierpnia 2014 roku. Było to prawdopodobnie wynikiem dużego stresu oraz zażywania Unidoxu (doksycykliny) przez 3 tygodnie (bez przyjmowania probiotyków). Dostałem również nadkażenia grzybiczego w jamie ustnej i stosowałem ok 1,5 miesiąca Trioxal. Zmiany w jamie ustnej są nadal, ale nie to jest moim największym zmartwieniem.

Problem polega przede wszystkim na tym, że ŁZS umiejscowione jest na czole i policzkach. Długo trwała diagnoza tego schorzenia (w sumie 3 na pięciu dermatologów twierdziło, że to ta choroba). Zacząłem leczenie dwa tygodnie temu. Najpierw używałem przez 3 dni z rzędu Zoxiderm (15 min na skórę głowy i twarzy). Niestety zaogniało to strasznie zmiany. Przerzuciłem się na szampon Oliprox, który minimalnie redukuje zaczerwienienia (dodam, że nie mam problem ze świądem czy pieczeniem). Najbardziej jednak pomaga mi następująca mieszanka w płynie:

Detramycinum
Sulf. ppt (czy jakoś tak)
Resorcinum
Ac. salicylum
Glycerinum
Aqua dest.
Spirit V.

Przepraszam, że niezbyt dokładne nazwy, ale nie znam się na tym, a lekarza ciężko odczytać. W każdym bądź razie mieszanka ta została mi przepisana z powodu nagłego wysypu zaskórników, okazało się jednak, że pomaga na ŁZS. Bardzo fajnie matuje zmiany, zaczerwień prawie nie widać, skóra się nie przetłuszcza. Na wizycie dzisiejszej dermatolog dodał do tych składników Hydrokortyzon 0,3. Wzbraniałem się przed tym, gdyż wiem, że to steryd. Stwierdził jednak, że to bardzo słaba dawka, a silniejsze przepisuje nawet dzieciom i nie powinienem się niczego obawiać nawet przy przewlekłym stosowaniu (kuracja ma trwać 1,5 miesiąca).

Zwracam się do Was z prośbą o opinię na ten temat. Wiem, że jesteście bardzo doświadczeni w temacie i macie dużą wiedzę. Ewentualnie, skoro ta mieszanka działa, czym mogę zastąpić hydrokortyzon. Dodam, że mam to stosować raz dziennie na wieczór. Z dodatkowych informacji - myję twarz Cetaphilem i od czasu do czasu nawilżam, również produktem tej firmy, Cetaphil DA Ultra. Nawilżanie jednak, moim zdaniem, powoduje, że zaczerwienienie się rozlewa, jest bardziej widoczne.

Będę bardzo wdzięczny za rady i odpowiedź na moje pytanie, ewentualnie wskazanie innych pomocnych preparatów. Z góry dziękuję i pozdrawiam serdecznie.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn kwi 20, 2015 19:01 


Góra
  
 
PostNapisane: Wt sty 05, 2016 19:01 
Offline
administrator
administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 15, 2010 21:25
Posty: 838
Lokalizacja: KP / Pzn
Jeżeli pomaga to nie ma co kombinować. Oczywiście steryd bym odstawiła bez dwóch zdań, wiele razy pisaliśmy tutaj dlaczego więc nie będę się powtarzać. Pielęgnacja skóry z ŁZS to tak na prawdę też jej leczenie. Nawilżać trzeba CODZIENNIE. Nawet jak objawy ustąpią, tak na prawdę przez wiele lat jesteśmy niejako skazani na dbanie o skórę tak, jakby zmiany cały czas były widoczne. To choroba przewlekła. Cetaphil można w tym okresie zamienić na coś lepszego, Pharmaceris A Multilipidowy Krem Odżywczy do Twarzy Lipo-Sensilum z pompką. Idealny na porę jesień, zima, wiosna. Sama stosuję i jestem zadowolona.

_________________
Nie udzielam porad via prywatne wiadomości - pytania zadajemy na Forum.

Po pierwsze: Regulamin Forum.
Po drugie: FAQ Forum.
Po trzecie: Pytaj - to nie boli.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 05, 2016 19:01 


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa: UTC


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group
Tłumaczenie phpBB3.PL