Łojotokowe Zapalenie Skóry - Seborrheic dermatitis - Forum

Forum poświęcone Łojotokowemu Zapaleniu Skóry (ŁZS) - informacje (newsy, przyczyny, objawy), porady, leczenie.
Teraz jest Pt kwi 19, 2024 18:26

Strefa czasowa: UTC




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt sie 26, 2014 20:29 
Offline
weteran
weteran

Dołączył(a): N lis 17, 2013 19:50
Posty: 284
Cześć.
Bardzo się cieszę, że u Ciebie poprawa. Mam nadzieję, że alantan będzie Ci służył. Uwierz mi u mnie od dobrych kilku miesięcy działa cuda. Pewnie jest mi już nie potrzeby bo i bez tego by było ok, ale tak go polubiłem i smaruje na wypadek co dziennie 2x.

Co do tej łuski to dobrze jest ją ściągać. A co to dokładnie za peeling? Ogólnie to uważam, że dobrze robisz, że usuwasz łuskę bo jak się jej nie usunie to ona jest skupiskiem dla bakterii, drożdżaków itd. i w tedy nowe się rodzą, powstaje świąd, zaczerwienie itd. Tak więc moim zdaniem dobrze robisz.

Trzymaj się :).


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sie 26, 2014 20:29 


Góra
  
 
PostNapisane: Śr sie 27, 2014 09:49 
Offline
nowicjusz
nowicjusz

Dołączył(a): Wt sie 19, 2014 12:04
Posty: 7
Hej.

No puki co jestem w ogromnym szoku , zaczerwienienia zniknęły , ściągnięte łuski nie narastają, tak jak to miało miejsce , przy mojej dotychczasowej terapii lekami i kremami z górnej półki. Rano mogę na siebie patrzeć w lustrze :P Musze tylko delikatnie umyć twarz puki co na razie Physiogel, bo go zakupiłam i zużyje do końca , ale mam zamiar kupić ten Ziaji , potem delikatny peeling ja mam akurat Yves Rocher PURE SYSTEM, to jest taki żel do mycia twarzy z mikrocząsteczkami roślin , testowany dermatologicznie bez mydła i parabenów . Kupie sobie jeszcze te ziółka i mam nadzieje , ze już nigdy moja twarz nie będzie wyglądać tak jak przez ostatni miesiąc !!!

Makabryczna jest ta dolegliwość - nie życzę najgorszemu wrogowi !!!

Pozdrawiam serdecznie :) Dzięki Sławek :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr sie 27, 2014 15:25 
Offline
weteran
weteran

Dołączył(a): N lis 17, 2013 19:50
Posty: 284
Witaj.

Świetnie, że wszystko wraca do normy. Moim zdaniem, jak będziesz kontynuować takie dbanie o skórę jak teraz to obędzie się bez przykrych niespodzianek, tylko w przypadku łzs ważna jest profilaktyka i reagowanie w porę. Z tego co czytałem i wgl to ten physiogel jest całkiem, całkiem. Co do tego, że łzs to straszne ścierwo zgadzam się w 100%. Ta choroba potrafi zrujnować życie.

Cieszę się, że mogłem pomóc.
Bywaj zdrowa :).


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt wrz 09, 2014 21:58 
Offline
bywalec
bywalec

Dołączył(a): So maja 17, 2014 13:20
Posty: 37
Cześć Kaczucha85 mam pytanie czy ten alnatan plus w kremie nadal Ci pomaga?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr wrz 10, 2014 07:14 
Offline
nowicjusz
nowicjusz

Dołączył(a): Śr wrz 10, 2014 06:56
Posty: 2
Alantan jest dobry... na początku, ale skóra szybko się do niego przyzwyczaja. Od 10 lat zmagam się z ŁZS i próbowałem praktycznie wszystkiego co jes dostępne bez recepty. Z roznym skutkiem. Przeważnie poprawa trwała 2-3 dni. Potem nawrót. jedynym lekiem który mi naprawde pomaga to Triderm i niestety stosuję go na twarz. Zwykle pomagał na około tydzień, ale ostatnio odkryłem że kluczem do sukcesu jest dokładne złuszczenie martwego naskórka. bez tego lek nie dostanie sie do warstw zmienionych chorobowo. To jakby smarować buzię owiniętą gazetą. Coś tam przeniknie ale nie tyle ile potrzeba a pod tym naskórkiem tworzy się bakteriologiczny bojler który w efekcie powoduje nawrót choroby. Dlatego ja stosuję oliwkę z kwasem salicylowym do złuszczania + ewentualnie triderm jeśłi widzę ze sytuacja zmierza ku gorszemu. na razie robie to od tygodnia i nie widze potrzeby stosowania czegokolwiek poza oliwką. Widzę że skóra jest powierzchniowo zmieniona jeszcze w miejscach dotkniętych zapaleniem (czoło, nos okolice ust i tak dalej) ale nie swędzi, nie czerwienieje i nie łuszczy. Oliwkę stosuję co 2-3 dni na razie. jak dotąd wrażenia pozytywne. Triderm mam pod ręką ale nie potrzebuję a zwykle po tygodniu byłem już czerwony i piekący. Przedtem to był dramat. Swędzenie, pieczenie, gęba jak u pijaka z chorą wątrobą. Kremowałem, nacierałem ale to nic nie dawało praktycznie.
Wiem ze triderm ma steryd w sobie i dlatego trochę się boje ale stosuje go juz tak długo bez w sumie jakichś skutków ubocznych dla skóry że w zasadzie nie mam jakichś zastrzeżeń. Ciekaw jestem tylko tej klasyfikcjai sterydów o której ktoś tu pisał. Z chęcią bym poczytał o tym żeby wiedziec gdzie kalsyfikuje się ten Triderm. Mi pomaga i widzę że skóra zawsze reaguje na to wiec się nei przyzwyczaja choć boje sie uzależnienia sterydowego. Ale mam nadzieję że wkrótce odstawie to bo jak pisze jest wyraźna poprawa przy stosowaniu oliwki.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr wrz 10, 2014 19:59 
Offline
weteran
weteran

Dołączył(a): N lis 17, 2013 19:50
Posty: 284
Ogólnie zgadzam się z Tobą. To prawda, że jeśli nie usuniemy łuski to dalsza kuracja kremami będzie nieskuteczna. Mi pomaga alantan plus od około 6 miesięcy i jest jak na razie bardzo dobrze. Lecz ja przed każdym nałożeniem dokładnie myję twarz ciepłą wodą i żelem ziaja i dlatego nie mam łuski.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz wrz 11, 2014 04:36 
Offline
nowicjusz
nowicjusz

Dołączył(a): Śr wrz 10, 2014 06:56
Posty: 2
Z alantanem to doświadczenia mam takie że mi pomagal przez ok miesiac. Potem już nie. Musiałem odstawić. Po jakimś czasie znów spróbowałem i było ok. Skora się przyzwyczaja po prostu


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: N wrz 14, 2014 15:13 
Offline
weteran
weteran

Dołączył(a): N lis 17, 2013 19:50
Posty: 284
Wierzę Ci bo mam tak z szamponami natomiast z alantanem nie. Aż sam się dziwię, że skóra się nie przyzwyczaiła. Stosuję go, hm ciężko mi tak dokładnie powiedzieć ale z pół roku i cały czas robi robotę :).


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N wrz 14, 2014 15:13 


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group
Tłumaczenie phpBB3.PL