Łojotokowe Zapalenie Skóry - Seborrheic dermatitis - Forum

Forum poświęcone Łojotokowemu Zapaleniu Skóry (ŁZS) - informacje (newsy, przyczyny, objawy), porady, leczenie.
Teraz jest Cz mar 28, 2024 15:04

Strefa czasowa: UTC




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Stan zapalny
PostNapisane: So lip 05, 2014 16:12 
Offline
debiutant
debiutant

Dołączył(a): Pn lut 10, 2014 19:27
Posty: 28
Jako, że dotychczas nie znalazłem jako takiego wątku dotyczącego samego stanu zapalnego toteż skłoniło mnie to ku utworzeniu takowego. Nie ukrywam też, że jestem kompletnie bezradny i zdolowany w tym okresie. Byłoby super, gdybyśmy umieszczali tu wszystko to, co jest związane ze stanem zapalnym, tj:

1. Jak on u was przebiega? Jakie miejsca obejmuje?
2. Ile trwa? Z jaką średnią częstotliwością sie pojawia?
3. Co robicie i czego używacie, by jemu zapobiec?
4. Co robicie i czego używacie, gdy on wystąpi?

Więc u mnie wygląda to następująco.

1. Pojawia się zawsze w okolicach nosa, po obu stronach, jednak prawie nigdy nie symetrycznie, zawsze między brwiami a nosem i zawsze na tyku czola z owłosioną skórą głowy. Są to zwykle zbite, czerwone plamy, nawet nie czerwona powierzchnia, co czyni mój wygląd podczas stanu zapalnego po prostu katastrofalnym. Obszar występowania jest spory. Jak wczoraj sie obudziłem i spojrzałem w lustro to pierwsze co chciałem zrobić to się powiesić... W moim przypadku pieczenie i swędzenie nie jest jakieś bardzo dokuczliwe, ale ta choroba kompletnie zrujnowała mi całe życie... :( :cry:

2. Trwa zwykle 3-5 dni, potem skóra się w spokoju złuszczy, czas zależy od tego jak się obchodzę ze skórą w jego trakcie. Częstotliwość - bardzo różna, czasem co tydzień, czasem mam spokój przeszło 2 tygodnie.

3. Gdy zobaczę pierwsze oznaki stanu zapalnego to zwiększam częstotliwość smarowania podejrzanych miejsc emulsją Seboderm do dwóch razy dziennie. Czy to coś mi daje? Chyba jednak coś dawało, bo teraz nie smarowałem skóry i od razu najgorszy stan zapalny od co najmniej roku.

4. Gdy niestety już go mam to oprócz Sebodermu piję sporo Wapna, 4 razy dziennie, oprócz tego unikam jakiegokolwiek kontaktu z wodą, jakiegokolwiek dotyku, przetarcia, dłubania, drapania itp. Kiedyś smarowałem twarz zwykłym Panthenolem na poparzenia, ale nic to nie dawało. Czy coś to pomaga - niezbyt dużo, co najwyżej skraca czas trwania stanu zapalnego maksymalnie o jeden dzień, ale lepsze to niż nic.

Dalsze komentarze mile widziane. :wink:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lip 05, 2014 16:12 


Góra
  
 
PostNapisane: So lip 05, 2014 20:22 
Offline
weteran
weteran

Dołączył(a): N lis 17, 2013 19:50
Posty: 284
Cześć Angulo,
Świetnie, że wpadłeś na taki pomysł. Sam miałem pisać wątek o podobnej tematyce bo nie zauważyłem takiego. Akurat tak się składa, że sam mam stan zapalny :|. Również nie mogę się go pozbyć w 100%. Raz jest lepiej raz gorzej, nie wiem od czego to zależy. Przykładowo przed wczoraj miałeś dość sporo zaczerwienioną skórą (w dalszej części dokładniej to opiszę), wczoraj już prawie w cale a dziś znów jakby więcej i tak w kółko nie mogę się tego dziadostwa pozbyć na dobre. ŁZS to straszna choroba, naprawdę dla ludzi o słabych nerwach czy też psychice to zabójstwo. A więc odpowiadają na Twoje pod punkty.

1) Zaczyna się niewinnie. Lekko szczypie tak jakby, lekko swędzi ale nie ma zaczerwieniania ale po jakimś czasie się ono pojawia. Zazwyczaj mam ja w okolicy nosa ale raczej pod. Pod ustami, trochę na brodzie, i czasami na płatkach nosa i skroniach.
2)Ile czasu trwa? To różnie czasami 2-3 dni czasami 2 tygodnie. Sam nie wiem od czego to zależy, ponieważ raz się ładnie goi a raz gorzej chociaż stosuje taki sam zestaw kosmetyków i pięlegnacji. Pojawia się różnie ostatnio w wakacje dość często. Częściej go mam niż nie mam ale np. przed wakacjami to wgl nie miałem stanów zapalnych przez jakieś dobre pół roku.
3)Na wystąpienie stanu zapalnego raczej nie mam wpływu albo jeszcze tego nie odkryłem. Po prostu przychodzi taki dzień, że on musi wyleźć i kaplica. Zazwyczaj w taki kiedy mam jakiś wyjazd czy chcę ładnie wyglądać.
4)Gdy mam stanem zapalnym to smaruje zaczerwienione miejsca kremem alantan plus. I tylko to, no i oczywiście myję twarz, w moim przypadku woda+ żel ziaja antybakteryjny trądzik, łojotok.

Zbieram się do zakupu jak że wychwalanego:) kremu sylveco lekki krem brzozowy. Ma bardzo dobre opinie, świetny skład, ponoć dobrze nawilża a to podstaw w walce z łzs. Oraz lily go używa z tego co wiem;).
Jakoś z głową dałem sobie radę, teraz czas twarz i będzie można w pełni cieszyć się wakacjami tak jak rok temu, kiedy jeszcze nie miałem tej choroby lecz nie doceniałem tego, och ile bym dał żeby znów być zdrowy, żeby żyć jak człowiek, nie myć się codziennie:D, nie z taką troską jak teraz (kremują jedną plamkę 10 minut). Życie...

A Tobie życzę duuuuuużo zdrowia, mam nadzieję, że stanów zapalnych będzie coraz mniej, że choroba odopuści i nabierzesz chęci do życia. Z całego serca Ci tego życzę. :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz lip 10, 2014 08:45 
Offline
nowicjusz
nowicjusz

Dołączył(a): Cz lip 10, 2014 08:21
Posty: 3
Cześć :) !. Na głowie zazwyczaj. 2. Trzy do czterech dni. 3. Szampon przeciwłupieżowy z cynkiem. 4. To samo co w przypadku nr 3.
Czasem jest wszystko ok, nic nie wskazuje na to, ze ma pojawić się sytuacja z zapaleniem , skóry i w najbardziej nieoczekiwanym momencie wszystko powraca :/ Niestety jest to jedna z najczęściej występujących schorzeń skóryhttp://chorobyskory.eu. Dlatego należy cały czas stosuję profilaktykę. Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: So lip 12, 2014 19:37 
Offline
weteran
weteran

Dołączył(a): N lis 17, 2013 19:50
Posty: 284
Hanneczka jak u Ciebie wygląda profilaktyka?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt lip 22, 2014 09:16 
Offline
nowicjusz
nowicjusz

Dołączył(a): Cz lip 10, 2014 08:21
Posty: 3
Profilaktyka polega na stosowaniu szamponu z cynkiem, który niweluje powstawanie łupieżu i zapalenia skóry. Czasem można też nałożyć olejek rycynowy, który pobudza normalne funkcjonowanie skóry. Pozdrawiam :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt lip 22, 2014 20:58 
Offline
weteran
weteran

Dołączył(a): N lis 17, 2013 19:50
Posty: 284
A jaki szampon z cynkiem stosujesz? :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 22, 2014 20:58 


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa: UTC


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group
Tłumaczenie phpBB3.PL