Łojotokowe Zapalenie Skóry - Seborrheic dermatitis - Forum

Forum poświęcone Łojotokowemu Zapaleniu Skóry (ŁZS) - informacje (newsy, przyczyny, objawy), porady, leczenie.
Teraz jest Cz lis 26, 2020 06:35

Strefa czasowa: UTC

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn lis 01, 2010 11:53 
debiutant
debiutant

Czyli można go używać do codziennej pielęgnacji zamiast zwykłego kremu nawilżającego? :)

Tytuł:
PostNapisane: Pn lis 01, 2010 11:53 

PostNapisane: Pn lis 01, 2010 11:59 
administrator
administrator

Nie ma przeciwwskazań do codziennego stosowania. Także śmiało. Jednak jeśli nie będzie już takiej potrzeby to dobrze skóry nie smarować wcale, albo co któryś dzień - profilaktycznie. Niech odpocznie a w to miejsce używać nietłustego kremu nawilżającego który nie podrażni.

Po pierwsze: Regulamin Forum.
Po drugie: FAQ Forum.
Po trzecie: Pytaj - to nie boli.

PostNapisane: N sie 12, 2012 10:36 
nowicjusz
nowicjusz

A polecilibiscie jakis krem intesywnie nawilzajacy na noc taki zeby stosowal tylko na noc i mial spokoj z nawilzeniem przez dzien nie lubie stosowac kremow nawilazajcych przez dzien bo po smarowaniu skora wyglada gorzej ale jak jest dobrze nawilzona to wyglada duzo lepiej

PostNapisane: N sie 12, 2012 11:30 
administrator
administrator

Każdy może podać swojego "faworyta na noc" ;)
Stosuję na wieczór (nie codziennie) krem od Avène - Trixéra Séléctiose. Póki co mój faworyt. Porządny, koi, uspokaja, pozwala pozbyć się łuszczącego naskórka, nie podrażnia (szczypał delikatnie gdy przechodziłam kurację miejscowym retinoidem - ale wtedy nawet powietrze piecze ;) , u mnie nie powoduje powstawania zaskórników i innych tego typu niespodzianek. Wydajny - 200 ml starcza mi na dobre 5 miesięcy. Opakowanie higieniczne, miłe dla oka. Minus jest taki, że jak nałoży się go więcej to pozostawia tłustą warstwę - dlatego jest idealny na noc. No i cena - w aptece widziałam go już nawet za ponad 70 złotych, dlatego warto szukać okazji, ewentualnie patrzeć jak stoi na Allegro. W aptekach można popytać o próbki. Przy takiej wydajności koszt jest na prawdę niewielki, więc w sumie można go podciągnąć do tego wątku ;)

Obrazek

Po pierwsze: Regulamin Forum.
Po drugie: FAQ Forum.
Po trzecie: Pytaj - to nie boli.

PostNapisane: Cz lis 29, 2012 13:01 
debiutant
debiutant

Mam do Was pytanie, czy mieliście okazję wypróbować i porównać krem Roche DS Kerium do twarzy z Octopiroxem Pharmaceris Dr Eris? Który waszym zdaniem jest lepszy. Używałam już Kerium, byłam zadowolona, myślę o Octopirox, bo na Wizaz miał dość dobre opinie, ale szczerze skład wydaje się być nie do końca dobry dla trądzikowej cery.
Jakieś spostrzeżenia?

PostNapisane: N cze 02, 2013 08:04 
nowicjusz
nowicjusz

Cześc. To mój pierwszy post, więc wszystkich witam :). Chciałem wam polecic skuteczna dla mnie emulsję do pielęgnacji skóry głowy oraz twarzy. Jest to emulsja o działaniu przeciwłojotokowym. Należy ją delikatnie wcierac w skórę. Byc może już ta nazwa gdzieś przewinęła się na tym forum ale nie zauważyłem. Jest to SEBODERM wytwórca Farmaka S.r.l. Włochy
Jak pisałem wyżej w moim przypadku sprawdza się bardzo dobrze, dodatkowo używam jeszcze masci BIODERMA Sensibio DS+. Na poczatku nawet lepiej działała na mnie niż SEBODERM, ale teraz jest odwrotnie, więc używam na przemian.

Pozdrawiam serdecznie
Ł

PostNapisane: Pn wrz 14, 2020 10:57 
nowicjusz
nowicjusz

Nie wiem, co wy sądzicie, ale ja jestem zdania, że na gojenie to tylko sprawdzony żel hydrokoloidowy. Nic wam nie mówi to pojęcie, to jeszcze nic straconego. Tak się składa, że mogę wam podrzucić świetne rozwiązanie na tego typu problemów. Ach do dzisiaj wspominam historię jak ten produkt okazał się nieocenioną pomocą w moich problemach. Było to nie tak dawno temu, wybrałam się z przyjaciółmi na pieszą wycieczkę po górach. Wszystko szło świetnie, pokonywaliśmy kolejne kilometry i podziwialiśmy zapierające dech w piersiach widoki. Niestety wystarczył jeden nieuważny ruch i pojawił się problem. Na szczęście jedna z koleżanek miała w plecaku https://www.help4skin.pl/produkty/zel-hydrokoloidowy-przyspieszajacy-gojenie-ran taki oto żel. Dzięki niemu wszystko poszło sprawnie. Jeżeli jeszcze nie wiecie co zastosować na skaleczenia czy otarcia, to koniecznie zajrzyjcie na powyższą stronę internetową. Moim zdaniem to naprawdę dobra opcja, na problemy, które przecież zawsze mogą się pojawić. Pozdrawiam!

Tytuł:
PostNapisane: Pn wrz 14, 2020 10:57 

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC