Łojotokowe Zapalenie Skóry - Seborrheic dermatitis - Forum

Forum poświęcone Łojotokowemu Zapaleniu Skóry (ŁZS) - informacje (newsy, przyczyny, objawy), porady, leczenie.
Teraz jest Cz mar 28, 2024 13:49

Strefa czasowa: UTC




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 58 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt paź 28, 2011 16:43 
Offline
debiutant
debiutant

Dołączył(a): Śr lut 02, 2011 12:15
Posty: 20
radość ma przedwczesna byłaa :? skóra głowy wraca do tego co przed terapią...swedzi i włosy sie przetłuszczaja...b.mnie to zasmuciło...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt paź 28, 2011 16:43 


Góra
  
 
PostNapisane: Pt paź 28, 2011 18:10 
Offline
administrator
administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 15, 2010 21:25
Posty: 838
Lokalizacja: KP / Pzn
Wydaje mi się, że musisz szybko interweniować szamponem przeciwłupieżowym żeby się nie pogorszyło.
Hmm, półtora miesiąca po zakończonym leczeniu wszystko wróciło - czyli w trakcie leczenie i przez te półtora miesiąca ze skórą głowy było ok ?
A jaki jest efekt jeśli chodzi o Twoją skórę twarzy po izo ?

_________________
Nie udzielam porad via prywatne wiadomości - pytania zadajemy na Forum.

Po pierwsze: Regulamin Forum.
Po drugie: FAQ Forum.
Po trzecie: Pytaj - to nie boli.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn lis 07, 2011 18:53 
Offline
aktywny
aktywny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 16, 2011 07:41
Posty: 66
Lokalizacja: Kraków
lily a co z Twoją terapią izo?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn lis 07, 2011 19:39 
Offline
administrator
administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 15, 2010 21:25
Posty: 838
Lokalizacja: KP / Pzn
Retinoidów doustnych mi nie przepisano ze względu na to, że wyniki krwi wykluczają możliwość ich przyjmowania. Dostałam tretinoinę do stosowania miejscowego a dokładnie Locacid krem. Stosuję niedawno, nie codziennie ze względu na moje obecne zajęcie (nie mogę straszyć ludzi :wink: ) nie mogę sobie pozwolić na duże złuszczanie. Skóra i tak się łuszczy po stosowaniu tego kremu (szczególnie między brwiami, okolice nosa, okolice brody). Ale nie narzekam. Jest to efekt jaki powinien być.
Tak na marginesie dodam, że za jakiś czas podzielę się z Wami informacją na temat badań hormonalnych jakie przeszłam i jaki to ma związek ze stanem skóry. Myślę, że jeżeli ma się problemy skórne typu trądzik, ŁZS to warto udać się na badanie pewnych hormonów płciowych i pewnych hormonów przysadki mózgowej. Wyniki mogą być zaskakujące. Jak napisałam - za jakiś czas rozjaśnię Wam o co chodzi. W innym temacie oczywiście :wink:

_________________
Nie udzielam porad via prywatne wiadomości - pytania zadajemy na Forum.

Po pierwsze: Regulamin Forum.
Po drugie: FAQ Forum.
Po trzecie: Pytaj - to nie boli.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn lis 07, 2011 22:53 
Offline
aktywny
aktywny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 16, 2011 07:41
Posty: 66
Lokalizacja: Kraków
No to napisz koniecznie na ten temat jak coś już będzie wiadomo, bo sama planuje się wybrać do endokrynologa w tej sprawie :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn lut 27, 2012 13:47 
Offline
debiutant
debiutant

Dołączył(a): Śr lut 02, 2011 12:15
Posty: 20
WITAJCIE kochani. zdaje relacje. wszystko znowu wróciło no może oprócz twarzy ta się jeszcze jakoś trzyma. derma powiedziała ze taka moja uroda:-) szkoda że wcześniej obiecywała coś innego. powiedziała ze moge zdecydować sie na dawkę podtrzymującą. włosy muszę myć codziennie, skóra głowy swędzi strupki, nawet na czole przy Lini włosów...szkoda słów poprostu. na twarzy wyszły gruczoły tłuszczowe jak to nazwała pani dermatolog. załamana trochę jestem liczyłam na większy efekt:-( nakładam differin żeby się jakoś ratować. ze skórą głowy pani dr. nic nie poradziła. kazała łykac cynk...myślę nad badaniem hormonalnym tylko za bardzo nie wiem pod jakim kątem. retinki miały mnie uratować :?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn mar 05, 2012 21:02 
Offline
administrator
administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 15, 2010 21:25
Posty: 838
Lokalizacja: KP / Pzn
Czyli w trakcie kuracji skóra włosów i twarzy była bez plam ?
Jak długo trwało Twoje leczenie ? Zdecydowałaś się na dawkę podtrzymującą ?
Jeśli wszystko wróciło do punktu wyjściowego - to owszem, pani dermatolog nie myliła się mówiąc, że taka to uroda. To choroba przewlekła więc jedyne leczenie jakie jest skuteczne to systematyczne stosowanie tego co nam pomaga (o ile dane było na coś takiego trafić). Nie da się wyleczyć raz, ciągle trzeba wyciszać objawy. Można jedynie liczyć, że kiedyś samo przejdzie ;)

_________________
Nie udzielam porad via prywatne wiadomości - pytania zadajemy na Forum.

Po pierwsze: Regulamin Forum.
Po drugie: FAQ Forum.
Po trzecie: Pytaj - to nie boli.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr mar 07, 2012 14:56 
Offline
debiutant
debiutant

Dołączył(a): Śr lut 02, 2011 12:15
Posty: 20
W TRAKCIE kuracji było pięknie...;-) gładko i zero objawów. nie narazie za wczesnie.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz mar 21, 2013 09:33 
Offline
nowicjusz
nowicjusz

Dołączył(a): Pn gru 03, 2012 20:12
Posty: 4
Witam, także przyjmuje izotek na łzs. Dermatolog kazał mi przyjmować 1 tabletke (20mg) co drugi dzień. Jestem w 10 dniu kuracji, juz po wysypie, teraz jakies pojedyncze zmiany wychodza, w kazdym badz razie jest lepiej. Skutki uboczne nie sa straszne, mam tylko troszke suche usta. Jest to moja druga kuracja, po pierwszej niestety wszystko wróciło.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: So mar 23, 2013 15:37 
Offline
administrator
administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 15, 2010 21:25
Posty: 838
Lokalizacja: KP / Pzn
Niestety wadą tego typu leków jest to że często działają tylko doraźnie, a po odstawieniu problem wraca (choć często chorzy twierdzą że w mniej nasilonym stopniu).

_________________
Nie udzielam porad via prywatne wiadomości - pytania zadajemy na Forum.

Po pierwsze: Regulamin Forum.
Po drugie: FAQ Forum.
Po trzecie: Pytaj - to nie boli.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So mar 23, 2013 15:37 


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 58 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Strefa czasowa: UTC


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group
Tłumaczenie phpBB3.PL