Łojotokowe Zapalenie Skóry - Seborrheic dermatitis - Forum

Forum poświęcone Łojotokowemu Zapaleniu Skóry (ŁZS) - informacje (newsy, przyczyny, objawy), porady, leczenie.
Teraz jest Cz kwi 18, 2024 09:03

Strefa czasowa: UTC




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt cze 12, 2018 18:35 
Offline
nowicjusz
nowicjusz

Dołączył(a): Wt cze 12, 2018 18:14
Posty: 2
Cześć. Po wielu wizytach u dermatologów usłyszałam diagnozę- łojotokowe zapalenie skóry. Zaczęło się od łuszczącej się skóry przy płatkach nosa. Teraz mam to także w brwiach. Jednakże największy problem mam z włosami. Podobno na skórze gł owy też mam łzs. Po porodzie w 2016 zaczęły wpadać mi włosy. Podobno to norma. Po śmierci synka źle się odzywialam, bardzo to wszystko przeżywałam, więc myślałam, że wypadają od stresu i złej diety. Niestety teraz jest tragedia... Po każdym uczesaniu włosów wypada mi ich mnóstwo. Na grzebieniu jest ich pełno, cała podłoga we włosach. Fryzjerka mówi, że 2/3 mi ich wypadło. Na wizycie u 1 dermatologa nie dowiedziałam się co mi jest, ale dostałam szampon pirolam. Nic nie pomagał a włosy były suche i poplątane. U 2 dermatologa na twarz dostałam krem zoxiderm, a jak powiedziałam o włosach to mnie wyśmiał. Przepisał mi szampon i spray Hairgen, po których nadal mocno włosy wypadają. Teraz byłam u 3 dermatologa. Powiedziała, że jeśli staramy się o dziecko to żadnych tabletek ani mocnych maści nie dostanę, żeby nie zaszkodzić. Dostałam szampon stieprox. Po nim także nie widzę poprawy, ponadto po każdym umyciu w nim głowy czuje, że mam bardzo naciągniętą skórę głowy. Każdy włos mnie wtedy boli. Usłyszałam jeszcze, że mogę wcielać loxon w skórę gł owy, ale to już będę musiała robić do śmierci i przez pierwsze 3 miesiące włosy mi wypadną prawie wszystkie, więc z obawy przed wyłysieniem nie zastosowała go. Powoli mnie to załamuje. Dermatolog kazał mi obciąć włosy, żeby ich nie wiązać. Tak więc z włosy do lopatek mam teraz do połowy szyi. Czy włosy nadal będą mi tak wypada? Czy przy łzs mogę wyłysieć? Co to Nic, aby poradzić sobie z tą choroba? Macie może jakieś sprawdzone sposoby na złagodzenie objawów? Szczególnie chodzi mi o wypadanie włosów. Proszę, pomóżcie mi...


Ostatnio edytowano Wt cze 12, 2018 19:07 przez Natalia, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt cze 12, 2018 18:35 


Góra
  
 
PostNapisane: Wt cze 12, 2018 18:38 
Offline
nowicjusz
nowicjusz

Dołączył(a): Wt cze 12, 2018 18:14
Posty: 2
Dodam jeszcze, że wyniki krwi mam dobre. U endokrynolog a też byłam, tarczyca jest zdrowa.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn lip 23, 2018 16:23 
Offline
nowicjusz
nowicjusz

Dołączył(a): Pn lip 23, 2018 16:18
Posty: 1
To bardzo przykra diagnoza. Od wielu lat chodzę do dermatologa, ale jeszcze nikt mnie nie zdiagnozował. Karzą mi co jakiś czas nacierać się robionymi w aptece maściami i sprawdzać czy to może nie jest kwestia diety :/ Te moje problemy to chyba nie ŁZS, ale nikt mi jeszcze nigdy nie powiedział co to...
Nie wiem jak Ci pomóc farmakologicznie, ale niepokoi mnie Twój stan. Masz kogoś w domu kto Cię wspiera?

_________________
https://nadmiernapotliwosc.warszawa.pl/


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lip 23, 2018 16:23 


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group
Tłumaczenie phpBB3.PL