Łojotokowe Zapalenie Skóry - Seborrheic dermatitis - Forum

Forum poświęcone Łojotokowemu Zapaleniu Skóry (ŁZS) - informacje (newsy, przyczyny, objawy), porady, leczenie.
Teraz jest Cz mar 28, 2024 22:30

Strefa czasowa: UTC




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn lis 01, 2010 22:02 
Offline
administrator
administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 16, 2010 14:27
Posty: 320
Lokalizacja: mazury
W takim wypadku podziwiam Cię kolego :) Ale czego się nie robi, żeby normalnie funkcjonować.

_________________
Po pierwsze: Regulamin Forum.
Po drugie: FAQ Forum.
Po trzecie: Pytaj - to nie boli.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lis 01, 2010 22:02 


Góra
  
 
PostNapisane: So lis 06, 2010 15:30 
Offline
debiutant
debiutant

Dołączył(a): N paź 31, 2010 11:33
Posty: 19
Dziękuję za uznanie ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn lis 07, 2011 11:22 
Offline
nowicjusz
nowicjusz

Dołączył(a): Pn lis 07, 2011 11:18
Posty: 3
dużo się mówi o unikaniu cukru w łzs,
a jak wygląda sprawa z miodem? Z powodzeniem można nim zastąpić cukier w herbacie i jest raczej zaliczany do "pokarmów" dobrze wpływających na organizm


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn lis 07, 2011 18:05 
Offline
administrator
administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 15, 2010 21:25
Posty: 838
Lokalizacja: KP / Pzn
W miodzie dominują cukry proste a to jakie zbawienne właściwości się mu przypisuje, nie zmienia tych cukrów na "bardziej wskazane" ;) Miód ma tą przewagę, że zawiera bardzo dużo różnych związków. I tutaj na chwilę się zatrzymam bo dodawanie do gorących/wrzących napojów/potraw unieczynnia owe substancje gdyż są termolabilne (wrażliwe na wysoką temperaturę). Można wymienić nadtlenek wodoru, olejki eteryczne, kwasy aromartyczne, flawonoidy. Część z tych substancji decyduje o właściwościach antyseptycznych miodu. Wysokie stężenie cukrów również działa inhibitująco na mikroorganizmy. To działanie jest jednak słabe bo i samo stężenie tych substancji jest małe. (Jakby ktoś chciał zawartość procentową poszczególnych związków miodu - mogę napisać ;) )
Reasumując - miód posiada pewne właściwości "bójcze" ale nie jest to właściwość wybitna. Jak ktoś ogranicza spożycie cukrów - miód też powinien ograniczać. Jednak wydaje mi się, po wielu przemyśleniach, że dieta przy ŁZS to kwestia niezbyt istotna. Odżywianie się zdrowo jest oczywiście istotne ale mówimy tutaj o bezpośrednim wpływie na nasze kochane ŁZS :P Owszem - u niektórych alkohol, małe ilości spożywanego błonnika w ciągu dnia, etc. mogą nasilać objawy ale dieta jako całokształt nie ma większego wpływu. Chyba, że jedynym produktem jaki będziemy codziennie przyjmować będzie wódka ;) Heh.

_________________
Nie udzielam porad via prywatne wiadomości - pytania zadajemy na Forum.

Po pierwsze: Regulamin Forum.
Po drugie: FAQ Forum.
Po trzecie: Pytaj - to nie boli.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt gru 23, 2011 11:19 
Offline
debiutant
debiutant

Dołączył(a): So paź 15, 2011 06:46
Posty: 13
A mi dieta pomaga.
Przeszłam na dość restrykcyjną dietę, cukier(sacharozę) zastąpiłam ksylitolem, ale tez w niewielkich ilościach, zero słodyczy, soków, owoców suszonych, fast-foodów, prawie wszystko co jem jest robione domowym sposobem, chleb pieczony w domu, oczywiscie wszystkie produkty zbożowe jem tylko razowe. Jem dużo kasz, np gryczaną. Z przegryzek pozwalam sobie na jedzenie grejpfrutow i jabłek, czasem orzechów. Piję dużo szałwii , pokrzywy i wody niegazowanej. Kawę całkiem rzuciłam, piję jedną, góra dwie słabe zielone herbaty dziennie. Na śniadanie owsianka z dodatkiem łyżki zmielonego siemienia lnianego, łykam tez codziennie jedną pastylkę oleju z wiesiołka. Muszę też zaznaczyc ze jestem od zawsze wegetarianką, teraz praktycznie przeszłam na weganizm i jem za to wiecej roślin strączkowych i tofu robione też domowym sposobem. Początkowo nie widziałam różnicy, ale teraz nie dość, ze mi mniej pryszczy wyskakuje ale i nie mam łusek na głowie, fakt ,nadal mam trochę łupieżu, ale teraz jest suchy i o wiele go mniej, jest prawie niewidoczny. Łojotok też o wiele mniejszy. Nawet mnie tez trochę mniej swędzi. Więc myślę ze ta dieta z pewnością pomaga na kondycję skóry. No i poza tym, łatwiej mi dzięki tej diecie utrzymać w miarę ładna figurę :D a to też wpływa na lepsze samopoczucie :)
Można by się spytać, co w ogóle mi zostaje do jedzenia :D Warzywa pieczone, gotowane,duszone itp, wszystkie ziarna i fasole. Jak się trochę pokombinuje to można zrobic tak zeby jedzenie było naprawdę urozmaicone :D
Oczywiściepozytywny wpływ diety to moze byc częsciowo efekt autosugestii, ze skoro trak zdrowo jem, to na pewno będę miała lepsze samopoczucie i choroba się uspokoi. Ale co z tego, skoro to działa?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz cze 07, 2012 07:30 
Offline
debiutant
debiutant

Dołączył(a): Pt maja 04, 2012 19:28
Posty: 19
Mleko pijecie? Np dodawane do kawy? Można czy nie?
A jogurt naturalny? Ja staram się jeść codziennie na śniadanie z 4 łyżeczkami oleju lnianego, ale nie widze jakiś spektakularnych efektów na +


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn wrz 24, 2012 13:24 
Offline
nowicjusz
nowicjusz

Dołączył(a): Pn wrz 24, 2012 12:48
Posty: 3
Ja mleko pije może niecodziennie ale raz na tydzień i nie widze jakiś strasznych problemów, tzn zero efektów na mnie nie działa, kawa też, alkohol: nie każdy. Ser za to ma na moją skórę zły wpływ :(


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt lis 02, 2012 12:30 
Offline
nowicjusz
nowicjusz

Dołączył(a): Pt lis 02, 2012 12:13
Posty: 1
Witam! ;) Na początek chciałbym się przywitać, bo to mój pierwszy post na tym forum. Na ŁZS choruję już jakieś 6 lat. Zazwyczaj pozostaję jedynie biernym czytelnikiem forów, jednakże w kwestii diety aż żal mi się nie wypowiedzieć. Ogólnie jestem osobą bardzo aktywną fizycznie. Uprawiam kickboxing, biegam, uczęszczam na siłownię pod kątem bb. Od jakichś 3 lat jestem na różnych dietach. Właściwie to już nie dieta tylko, tzw. life-style. Dzięki temu mogłem zaobserwować działanie różnych kombinacji na naszą wspaniałą dolegliwość. Alkohol, gorące potrawy, pizza, ser żółty są dla nas najbardziej odpowiednie...- chciałbym tak powiedzieć, ale jest niestety dokładnie odwrotnie. Lista jest o wiele dłuższa, chętnie odpowiem na jakieś konkretne pytania. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że niestety wszelkie diety,w tym nawet ketogenna, nie powodują u mnie pozytywnego odbicia na chorobie. Jedynie albo też "aż", powodują brak świądu, nasilania objawów. Niestety w moim przypadku "baza" choroby, a więc to przykre coś na twarzy nie zmienia się poniżej pewnego podłego minimum. Od niedawna suplementuję olej lniany. Kończę pierwszą butelkę, a nóż widelec pójdzie w dobrym kierunku. Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: So lis 24, 2012 11:29 
Offline
nowicjusz
nowicjusz

Dołączył(a): So lis 24, 2012 10:48
Posty: 2
Witam, to mój debiut bycia na tym forum.
Z ŁZS walczę od dziecka ale dopiero niedawno lekarz nazwał te chorobę po imieniu, przez wiele lat byłam leczona różnymi specyfikami i różnie nazywano stan mojej skóry np. łupież pstry, AZS, egzema i wiele, wiele innych!!!
Przerwa w leczeniu trwała 2 lata gdyż od roku jestem mamą i w tym czasie nie przyjmowałam żadnych specyfiów ani smarowideł. W okresie ciąży i przez rok życia mojego syna jakby mniej było problemu z wykwitami a topewnie dlatego, że nie spożywałam alkoholu, jadłam mniej nabiału, piłam dużo wody niegazowanej i jadłam dużo zdrowiej, ale chyba też hormony mają coś z tym wspólnego. Niestety wszystko powróciło. Leczę się teraz travicortem, bilaxtenem, stieproxem i flumyconem. I cóż efekty po super, czysta buzia, głowa prawie też i po skończeniu brania maści 14 dni wg. wskazań lekarza, 17 dzień nawrót- świąd i czerwone plamy do tego krosty jak przy trądziku. Eh... kończę 30 lat i mam już tego dość, ciągłe borykanie się z tym g...em:( od dzisiaj stosuje dietę restrykcyjną i zobaczymy co będzie.
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr lut 05, 2014 12:03 
Offline
nowicjusz
nowicjusz

Dołączył(a): Śr lut 05, 2014 11:20
Posty: 1
Ja również podzielę się moją dietą

CO JEM:
-ryby (np. tuńczyk, łosoś, makrela), czosnek, jaja, warzywa (szczególnie pomidory, marchew, buraki, ogórek, seler, szpinak, papryka czerwona, sałata, awokado), owoce (głownie cytrusy, jabłka, banan, kiwi, winogrona), słonecznik, jogurt naturalny, kefir, produkty pełnoziarniste (chleb, makaron), ryż brązowy, kasza gryczana, kiełki, sól morska (najlepiej jodowana), płatki owsiane, chude mięso, czekolada gorzka min. 70%, olej lniany, olej z wiesiołka, sok z aloesu, woda, herbata zielona, zioła (np. pokrzywa, rumianek),

CZEGO UNIKAM:
-cukry proste (słodycze!!!), białe pieczywo, biały makaron, mleko, orzeszki ziemne, ziemniaki, chipsy, frytki, fast food, przetwory mięsne, kawa, alkohol, czarna herbata, napoje kolorowe i gazowane, kluski, grzyby, majonez, ser żółty, ser pleśniowy, ostre przyprawy, sól stołowa


Moja dieta polega głównie na wykluczeniu z diety cukrów prostych, tłuszczy nasyconych i produktów wysokoprzetworzonych lub o wysokim indeksie glikemicznym, a włączeniu do diety np. tłuszczy nienasyconych (np. w postaci ryb). Nie rezygnuję z wszystkich węglowodanów, bo wg mnie to bez sensu, dlatego wybieram te pełnoziarniste. Uważam też na owoce, gdyż też zawierają dużo cukrów, dlatego wybieram cytrusy.
Poza tym włączyłam też kilka suplementów np. witamina C, cynk, magnez, tran.
Generalnie nie wiem co jest przyczyną mojego ŁZS. Podejrzewam drożdzaki (stąd unikanie cukrów) lub zaburzenia hormonalne (wyniki pokazują na niedoczynność tarczycy). Poza tym ważne też jest włączenie aktywności fizycznej, ponieważ pomaga to pozbyć się poprzez pocenie toksyn i wpływa korzystnie na pracę narządów i całego organizmu.

Być może wypisałam tu rzeczy bardzo dla Was oczywiste, no ale chciałam się po prostu podzielić :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 05, 2014 12:03 


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Strefa czasowa: UTC


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group
Tłumaczenie phpBB3.PL