Łojotokowe Zapalenie Skóry - Seborrheic dermatitis - Forum

Forum poświęcone Łojotokowemu Zapaleniu Skóry (ŁZS) - informacje (newsy, przyczyny, objawy), porady, leczenie.
Teraz jest Cz mar 28, 2024 09:05

Strefa czasowa: UTC




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: N cze 06, 2010 17:02 
Offline
administrator
administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 15, 2010 21:25
Posty: 838
Lokalizacja: KP / Pzn
Jak trochę pochrupiesz to nic się nie stanie :) Więc mówię - smacznego !

_________________
Nie udzielam porad via prywatne wiadomości - pytania zadajemy na Forum.

Po pierwsze: Regulamin Forum.
Po drugie: FAQ Forum.
Po trzecie: Pytaj - to nie boli.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N cze 06, 2010 17:02 


Góra
  
 
PostNapisane: N cze 06, 2010 17:39 
Offline
administrator
administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 16, 2010 14:27
Posty: 320
Lokalizacja: mazury
Oj pochrupałem, pochrupałem ... :) Zresztą co to ma za znaczenie skoro ja na dobrą sprawę nie stosuje diety jako takiej.

Z tego co się orientuję to ... dieta wspomagająca leczenie ŁZS polega na diecie, która eliminuje grzyba, czyli jest to dieta przeciwgrzybicza. Proszę oto dwa pierwsze wyniki w Google na hasło: "dieta przeciwgrzybicza"

link do pierwszego wyniku: http://www.pasozyty.info.pl/dieta-przeciwgrzybicza/
link do drugiego wyniku: http://kandydoza.blox.pl/2009/01/Dieta- ... bicza.html

Pierwsza dieta z drugą jest do siebie bardzo podobna, ale tak naprawdę druga dieta jest bardziej restrykcyjna ... i wyklucza niektóre rzeczy z pierwszej diety, które są dozwolone według niej np. orzechy, kawa bez cukru.

Jak to jest w końcu z tą naszą dietą? Nie pamiętam już dokładnie, ale Candida, chyba u nas się rozrasta tak?? Jest u nas o jakieś 40 % więcej tego grzybka. Więc w momencie kiedy przestaniemy stosować dietę to wszystko wróci do stanu przed diety. Z drugiej strony biorąc te witaminki, a dietę stosować trochę mniej restrykcyjną to może efekty się utrzymają ...

Cytuj:
Ponadto podrażniona skóra głowy często ulega zakażeniu drożdżakowatym grzybem Pityrosporum ovale, co jeszcze bardziej nasila stan zapalny. Niektórzy specjaliści uważają, że grzyb ten normalnie bytuje na skórze głowy, tak jak normalnie bytują na naszej skórze niektóre bakterie. Dopiero jakiś inny, dodatkowy czynnik drażniący powoduje, że grzyby te stają się patogenne i są dodatkowym czynnikiem chorobotwórczym.

_________________
Po pierwsze: Regulamin Forum.
Po drugie: FAQ Forum.
Po trzecie: Pytaj - to nie boli.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn cze 07, 2010 17:47 
Offline
bywalec
bywalec

Dołączył(a): So maja 22, 2010 11:50
Posty: 35
Owszem, ograniczam sól, ale ona to głównie chyba w mięsie występuje. Można też fistaszki wcinać, bo one o ile wiem są tylko prażone.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn cze 07, 2010 18:55 
Offline
administrator
administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 16, 2010 14:27
Posty: 320
Lokalizacja: mazury
Fajny artykuł: http://www.grzybica.info.pl/grzybica/dr ... -albicans/

Można tam również znaleźć sposoby walki z drożdżycą. Tak czytam te artykuły i kojarzę, że kiedyś kiedy ŁZS miało u mnie początek to wszystko to co jest powiedzmy dla nas złe, używałem w duuuużych ilościach. Ale skąd młody człowiek mógł wiedzieć, że litry Coli, tony złego żarcia mogą mieć wpływ na organizm ... Do tego jeszcze ten alkohol :evil: - no cóż człowiek młody to próbował wszystkiego. Może po takich złych nawykach występuje u nas ta drożdżyca organizmu, czy coś w tym stylu. Jeżeli dieta ma na nas wpływ to coś na rzeczy chyba jest.

Jeszcze co do tej diety. W jednym artykule piszą, że kawa: ok, ale bez cukru. Dalej, że mleko jest dozwolone, a w innym, że już nie. I do tego jeszcze jakaś dieta związana z grupą krwi ...

Tak na marginesie. Ile czasu musi potrwać dieta, żeby były jakieś efekty??


EDIT:
http://www.pasozyty.info.pl/dieta-przeciwgrzybicza/ napisał(a):
Jednocześnie trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że poprzestając jedynie na stosowaniu specjalnej diety, nie zmusimy infekcji grzybiczej do odwrotu. Wprost przeciwnie, bez wdrożonej kuracji oczyszczającej pozbawienie grzybów potrzebnych im substancji odżywczych na skutek diety może spowodować, że drożdżaki w poszukiwaniu źródeł pożywienia przesuną się z powierzchni jelita do jego niżej położonych warstw. A spustoszenia, których tam mogą dokonać, są nieporównywalnie większe.


Strach się bać ... :shock:

_________________
Po pierwsze: Regulamin Forum.
Po drugie: FAQ Forum.
Po trzecie: Pytaj - to nie boli.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn cze 07, 2010 20:45 
Offline
bywalec
bywalec

Dołączył(a): So maja 22, 2010 11:50
Posty: 35
Na tyle strach, że chyba postaram się o badanie i stwierdzenie, czy rzeczywiście mam w sobie nadmiar nieproszonych gości :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: N cze 27, 2010 21:40 
Offline
nowicjusz
nowicjusz

Dołączył(a): N cze 27, 2010 21:33
Posty: 1
Witam :) te diety są niesamowicie restrykcyjne! starałam się do tej pory ograniczać spożywania cukrów, ostrych przypraw, kwaśnych produktów, ale z tego co wyczytałam, to i tak moja dieta to żadna dieta. Mi najciężej jest zrezygnować z kawy i słodkich przekąsek. Przez pewien okres czasu zastępowałam je suszonymi owocami, ale widzę, że to żadne rozwiązanie. U mnie definitywnie odpada czekolada i ostre przyprawy.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt lip 20, 2010 12:52 
Offline
debiutant
debiutant

Dołączył(a): Pn lip 19, 2010 19:08
Posty: 14
Ja jedynie nie moge sobie darowac makaronu i pomidorow. Chociaz polaczenie tych dwoch na raz to dla mnie bomba wypryskowa. Makarony w innej postaci nie byly juz tak ostre.

Od wczoraj jestem na diecie...wafle ryzowe, woda, ryz z kurczakiem po chinsku ( tutaj mniej przypraw ostrych ) no i oczywiscie same pysznosci jak bartek, pokrzywa, belissa, wapno i loratadyna.
Zobaczymy jak dlugo wytrzymam.
No i oczywiscie po 2 razie przekonalem sie ze jednak alkohol musze odstawic ( piwo ). Nie ryzykuje z wódka i winem bo mam juz dosc wypryskow.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn lis 01, 2010 08:14 
Offline
debiutant
debiutant

Dołączył(a): N paź 31, 2010 11:33
Posty: 19
Jeśli chodzi o moją dietę to nie jem: słodyczy, ciast, ciastek, dżemów, parówek :P, fast foodów, solonych orzeszków, chipsów i ogólnie wszystkiego co jest nadmiernie słone bądź słodkie.
Piję wodę mineralną (a właściwie to źródlaną) :P zamiast soków czy napojów. Czasem kawę/herbatę bez cukru.
Co do alkoholu to wywołuje on u mnie straszne zmiany na skórze dlatego staram się ograniczać. Piję tylko jak jest jakaś okazja i tylko piwo.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn lis 01, 2010 21:40 
Offline
administrator
administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 16, 2010 14:27
Posty: 320
Lokalizacja: mazury
marcin89 napisał(a):
Jeśli chodzi o moją dietę to nie jem: słodyczy, ciast, ciastek, dżemów, parówek :P, fast foodów, solonych orzeszków, chipsów i ogólnie wszystkiego co jest nadmiernie słone bądź słodkie.
Piję wodę mineralną (a właściwie to źródlaną) :P zamiast soków czy napojów. Czasem kawę/herbatę bez cukru.
Co do alkoholu to wywołuje on u mnie straszne zmiany na skórze dlatego staram się ograniczać. Piję tylko jak jest jakaś okazja i tylko piwo.


:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: Twardziel ... :D Mam nadzieję, że takie poświęcenie = 0 ŁZS ?? :>

_________________
Po pierwsze: Regulamin Forum.
Po drugie: FAQ Forum.
Po trzecie: Pytaj - to nie boli.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn lis 01, 2010 21:59 
Offline
debiutant
debiutant

Dołączył(a): N paź 31, 2010 11:33
Posty: 19
Lukas napisał(a):
marcin89 napisał(a):
Jeśli chodzi o moją dietę to nie jem: słodyczy, ciast, ciastek, dżemów, parówek :P, fast foodów, solonych orzeszków, chipsów i ogólnie wszystkiego co jest nadmiernie słone bądź słodkie.
Piję wodę mineralną (a właściwie to źródlaną) :P zamiast soków czy napojów. Czasem kawę/herbatę bez cukru.
Co do alkoholu to wywołuje on u mnie straszne zmiany na skórze dlatego staram się ograniczać. Piję tylko jak jest jakaś okazja i tylko piwo.


:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: Twardziel ... :D Mam nadzieję, że takie poświęcenie = 0 ŁZS ?? :>


Niestety nie. ŁZS jest cały czas tyle że może trochę mniejsze.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lis 01, 2010 21:59 


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Strefa czasowa: UTC


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group
Tłumaczenie phpBB3.PL