Łojotokowe Zapalenie Skóry - Seborrheic dermatitis - Forum

Forum poświęcone Łojotokowemu Zapaleniu Skóry (ŁZS) - informacje (newsy, przyczyny, objawy), porady, leczenie.
Teraz jest Cz mar 28, 2024 12:11

Strefa czasowa: UTC




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt cze 04, 2010 22:13 
Offline
bywalec
bywalec

Dołączył(a): So maja 22, 2010 11:50
Posty: 35
Chciałbym, by w tym wątku każdy wojownik o wolność od łojotoku opisał składniki swojego jadłospisu, bo wiadomo, że dieta ma kapitalne znaczenie w leczeniu łzs.
Zacznę więc od siebie.
Nie spożywam:
- cukru i produktów z nim w składzie (jogurty owocowe itp.)
- alkoholu
- żółtego sera
- soli
- wędzonego mięsa
- ostrych przypraw
- kawy i czarnej herbaty

Spożywam:
- oleje i oliwę
- duuużo wody, najlepiej z cytryną
- tłuste ryby
- owoce i warzywa
- orzechy
- herbatki ziołowe: bratek, pokrzywa, wierzbownica, rooibos, miodokrzew, zielona, czerwona itd.

Ograniczam chleb z uwagi na drożdże, w to miejsce wafle ryżowe itp. - są super, więc to żadne męczeństwo.
Generalnie myk jest ponoć w tym, żeby odkwasić organizm. Stąd zero cukru, przynajmniej mi jest ciężko zrezygnować z tego :evil:
Chipsy też odstawiłem, bo po co obciążać wątrobę.
Lista pewnie jest o wiele dłuższa, ale jest późna pora i umysł nie ten, stąd czekam na wasze posty.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt cze 04, 2010 22:13 


Góra
  
 
PostNapisane: So cze 05, 2010 02:34 
Offline
administrator
administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 15, 2010 21:25
Posty: 838
Lokalizacja: KP / Pzn
Co do samego "zakwaszenia" organizmu to sprawę uważam za mocno dyskusyjną :wink:
A z kolei właśnie orzechów nie jem bo przez Candidę mnie uczulają. Głowa zaczyna swędzieć prawie natychmiast po spożyciu.
Oprócz tego co wymieniłeś, staram się unikać:
- ziemniaków
- białego pieczywa
- białego ryżu (choć to kwestia względna :wink: )
- kaszy kuskus
- dżemów
Powinno się wykluczać generalnie wszystko co jest bombą w zawartości węglowodanów. Ale zdrowe podejście to podstawa - całkowicie węgli z diety nie usuniemy nigdy, więc nie ma co popadać ze skrajności w skrajność :wink: Choć makarony al dente jem jak najbardziej 8-) Poza tym sporo kaszy gryczanej, która bardzo do smaku mi przypadła. Wafle ryżowe są bardzo ok. No i ser żółty, tak jak napisałeś, to dla mnie diabelstwo - więc unikam i to bardzo.
Za to wszędzie gdzie się da (na przykład do makaronu z brokułem) dorzucam jakże zacny czosnek :) Można dodać ile się chce. Na paczkę makaronu (500 gram) daję z 8 ząbków. A i czasem przegryzam sobie do kanapek. Uważam, że warto.

_________________
Nie udzielam porad via prywatne wiadomości - pytania zadajemy na Forum.

Po pierwsze: Regulamin Forum.
Po drugie: FAQ Forum.
Po trzecie: Pytaj - to nie boli.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: So cze 05, 2010 09:36 
Offline
administrator
administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 16, 2010 14:27
Posty: 320
Lokalizacja: mazury
Ja niestety diety jako takiej w ogóle nie przestrzegam. Pewnie dieta ma ogromny wpływ na walkę z ŁZS, ale to chyba nie dla mnie. Jakoś nie lubię się ograniczać tzn. nie dość, że przez ŁZS moje życie nie jest tak samo normalne jak innych, a do tego jeszcze miałbym stosować dietę ... ;/ Ale nie powiem, słodyczy staram się unikać. Co do węglowodanów - lubię sport, a do uprawiania sportu organizm potrzebuje powera - węglowodanów ... ;/
liliy napisał(a):
Za to wszędzie gdzie się da (na przykład do makaronu z brokułem) dorzucam jakże zacny czosnek Można dodać ile się chce. Na paczkę makaronu (500 gram) daję z 8 ząbków. A i czasem przegryzam sobie do kanapek. Uważam, że warto.


Czosnek to naturalny antybiotyk. Na raz powinno spożywać się max 4 ząbki. W większej ilości jest szkodliwy, między innymi bardzo obniża ciśnienie senność itd. Warto zwrócić uwagę na fakt, że polski czosnek jest droższy, ale na pewno zdrowszy.

_________________
Po pierwsze: Regulamin Forum.
Po drugie: FAQ Forum.
Po trzecie: Pytaj - to nie boli.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: So cze 05, 2010 12:52 
Offline
bywalec
bywalec

Dołączył(a): So maja 22, 2010 11:50
Posty: 35
Czosnek świetna sprawa, gorzej dla rozmówcy takiej osoby :) Co do orzechów to nie dopuszczam myśli, że mogą mi szkodzić- bo co mi wtedy pozostanie? :evil: Spróbuję zwrócić uwagę przy najbliższej okazji i napiszę, jakie efekty.
Tak przy okazji - co stosujecie jako przekąski? Tzn. co jest waszym zamiennikiem słodyczy, orzechów właśnie? Co pogryzać czytając gazetę lub oglądając film?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: So cze 05, 2010 14:10 
Offline
administrator
administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 16, 2010 14:27
Posty: 320
Lokalizacja: mazury
Tak to czytam i patrze, że normalnie nie można jeść wszystkiego, co jest podstawą "normalnego" odżywiania się. Masakra ... ;/ Co do przekąski: Może słonecznik? Najlepiej solony, ale jak piszesz, że sól szkodzi to można spróbować bez soli.

_________________
Po pierwsze: Regulamin Forum.
Po drugie: FAQ Forum.
Po trzecie: Pytaj - to nie boli.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: So cze 05, 2010 15:32 
Offline
administrator
administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 15, 2010 21:25
Posty: 838
Lokalizacja: KP / Pzn
Z wielu rzeczy niestety zrezygnować trzeba. A tego powera przestawić z cukrów na tłuszcze i białko - jako kolejne w "hierarchii" źródła energii wcale nie są gorsze :wink:

A do przegryzania ... Hmm. Lubię owoce, choć wiem że innym mało kojarzą się z "przekąską" ale tak sobie wypełniam chęć na coś między normalnymi posiłkami. A takie typowo chrupkie rzeczy: pieczywo pełnoziarniste (Wasa), czasami paluszki, trochę orzeszków ziemnych niesolonych (ale przyznam, że smak niesolonych rzeczy jest paskudny 8-) ) Co do dwóch ostatnich - nie codziennie - bo unikam - ale raz na jakiś czas podjadam i to sporo 8-)

_________________
Nie udzielam porad via prywatne wiadomości - pytania zadajemy na Forum.

Po pierwsze: Regulamin Forum.
Po drugie: FAQ Forum.
Po trzecie: Pytaj - to nie boli.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: So cze 05, 2010 20:16 
Offline
bywalec
bywalec

Dołączył(a): So maja 22, 2010 11:50
Posty: 35
Słonecznik owszem, dynia też daje radę. Co do orzechów to jeśli są dobrej jakości, to są super. Ostatnio jadłem z firmy Radix bis http://www.radix-bis.pl/ cena za pół kilo- niecałe 7 zł, niesolone i bardzo fajne. Nie tylko felix ma dobre orzeszki :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: So cze 05, 2010 21:05 
Offline
administrator
administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 16, 2010 14:27
Posty: 320
Lokalizacja: mazury
Ja ostatnio kupiłem w biedronce takie orzeszki ziemne w panierce o smaku papryki, taka skorupka czy jakoś tak :) Chyba nie były dla nas za dobre, ale za 2,50 zł :) niebo w gębie! :P

_________________
Po pierwsze: Regulamin Forum.
Po drugie: FAQ Forum.
Po trzecie: Pytaj - to nie boli.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: N cze 06, 2010 10:13 
Offline
bywalec
bywalec

Dołączył(a): So maja 22, 2010 11:50
Posty: 35
właśnie się zastanawiałem, czy te właśnie orzeszki są ok czy to tylko kiepska podróbka crispersów felixa. chyba się skuszę


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: N cze 06, 2010 12:30 
Offline
administrator
administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 16, 2010 14:27
Posty: 320
Lokalizacja: mazury
@p_stachu Sam pisałeś, że unikasz soli itd. Tam w tych orzeszkach jest paprykowa panierka. Ale trzeba to im przyznać. Te orzeszki są suuuper :) Takie małe i dobre, a panierka niczego sobie :)

EDIT:

Akardo orzeszki ziemne w chrupkiej skorupce o smaku papryki

w 100g:

515 kcal
białko: 14,4g
węglowodany: 41,9g
w tym cukry: 7,2g
tłuszcz: 32,2g
w tym kwasy tłuszczowe nasycone: 9,4g
błonnik: 3,4g
sód: 1,9g

Chyba nie dla "nas" te orzeszki co?? :evil:

Szybko odpowiadajcie, ponieważ zamierzam je zjeść przy filmie :P

_________________
Po pierwsze: Regulamin Forum.
Po drugie: FAQ Forum.
Po trzecie: Pytaj - to nie boli.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N cze 06, 2010 12:30 


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Strefa czasowa: UTC


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group
Tłumaczenie phpBB3.PL