Łojotokowe Zapalenie Skóry - Seborrheic dermatitis - Forum

Forum poświęcone Łojotokowemu Zapaleniu Skóry (ŁZS) - informacje (newsy, przyczyny, objawy), porady, leczenie.
Teraz jest Cz mar 28, 2024 13:08

Strefa czasowa: UTC




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt lip 20, 2010 12:54 
Offline
debiutant
debiutant

Dołączył(a): Pn lip 19, 2010 19:08
Posty: 14
no ja poszedlem twoim tropem i biore bratka i pokrzywe. Wyprysk mam po przepiciu - w sobote impreza, w poniedzialek wyprysk. Taki opozniony zaplon, ale pewnie spowodowany jednym piwem za duzo, bo w niedziele kaca trzeba bylo wyleczyc browarem. Zobacze czy to cos da.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 20, 2010 12:54 


Góra
  
 
PostNapisane: Cz lip 22, 2010 05:26 
Offline
bywalec
bywalec

Dołączył(a): So maja 22, 2010 11:50
Posty: 35
No niestety generalnie alkohol nie wpływa dobrze na skórę, więc tym bardziej przy łojotoku to on nie pomoże. Ja staram się ograniczać alko i pić tylko "kiedy wypada". A tak to woda mineralna i herbaty:)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt lip 23, 2010 08:27 
Offline
debiutant
debiutant

Dołączył(a): Pn lip 19, 2010 19:08
Posty: 14
a co myslicie o wódce ? Bo piwo zawiera drozdze ( niby niezalecane gdzies wyczytalem ), wino zawiera cukier ( tez niezalecane ) , a wódka ?

Ja ostatnio unikam wszystkiego co drozdzowe i co slodkie. Ciekawi mnie ta wódka, bo bez alkoholu tez sie nie da zyc - czasami przychodzi moment gdzie czlowiek chce sie po prostu wyluzowac i chce sie napic. Kiedys pijałem dużo wódki i wysuszała moj organizm. Tez gdzies wyczytalem, ze wódke mozna pic, ale nie przepijac sokami bo zawieraja cukier. Wiec jak juz pic to albo z woda albo z cherbatą. Ja tam nawet pokrzywa moge zapijac bylebym mogl sie napic od czasu do czasu.

Nie mowie tu o rygorystycznej diecie gdzie ludzie pija jakies specyfiki MO ( lanolina+olej+cytryna ) raz dziennie i przestrzegaja ostrej diety pokarmowej. Ja na razie na takie cos sie nie skusze. Ale kto wie - moze przy nastepnym wyprysku pójdę na wszystko


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: So lip 24, 2010 03:05 
Offline
administrator
administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 15, 2010 21:25
Posty: 838
Lokalizacja: KP / Pzn
U mnie wódka mocno zaostrzała objawy, prawie tak znakomicie jak wino. O dziwo piwko nie. I nie chodzi tutaj o drożdże.

_________________
Nie udzielam porad via prywatne wiadomości - pytania zadajemy na Forum.

Po pierwsze: Regulamin Forum.
Po drugie: FAQ Forum.
Po trzecie: Pytaj - to nie boli.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt lip 30, 2010 20:27 
Offline
nowicjusz
nowicjusz

Dołączył(a): Śr cze 16, 2010 22:01
Posty: 7
Wydaje mi się że na każdego działa trochę inaczej, niektórym po piwach są zaostrzone objawy ŁZS niektórym po wódce a innym po winku :) Ostatnio bardzo ograniczyłem spożycie alkoholu :D właśnie pije jak p_stachu wyżej napisał "kiedy wypada" :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt maja 27, 2011 10:27 
Offline
nowicjusz
nowicjusz

Dołączył(a): Pt maja 27, 2011 10:00
Posty: 8
hm... nie wiem czy piwo wpływa na mnie negatywnie, przez wiele lat upijałem się nim, miewałem łuszczące się plamy ale znikały same i bylo ok. Nie wiedziałem wtedy że mam ŁZS. Jakby nie było piwo ma dużo wit B a czytałem gdzieś że polecają ją łykać :) Moja przypadłość ujawniła się z mocą gdzieś miesiąc temu kiedy pomimo iż zrogowaciały naskórek zszedł, zostały plamy i nie wiem czy to ma jakiś związek ale był to okres kiedy zrezygnowałem całkowicie z piwa gdyż po raz pierwszy użyłem odżywki na siłowni. Czy to wina odżywki czy brak piwa, nie wiem...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: N maja 29, 2011 21:53 
Offline
administrator
administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 16, 2010 14:27
Posty: 320
Lokalizacja: mazury
Alkohol w duuuużej ilości potęguje objawy i nie ma co do tego wątpliwości. Ja wiele razy pisałem, podkreślałem, że żyje normalnie (czyli niczego sobie nie odmawiam), fakt, że jest to związane z ciągłym smarowaniem się Clarsebiciem i innymi zagraniami przeciwko ŁZS, ale wszystko dzięki temu trzymane jest na remis. Co do odżywki, to jaka to odżywka? Odstawienie browara na pewno Ci nie zaszkodziło, a raczej pomogło. Pamiętaj, że wszytkie suplementy to chemia, a co tam się dokładnie znajduje to tylko Bóg wie :)

_________________
Po pierwsze: Regulamin Forum.
Po drugie: FAQ Forum.
Po trzecie: Pytaj - to nie boli.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt kwi 10, 2012 13:44 
Offline
nowicjusz
nowicjusz

Dołączył(a): Wt kwi 10, 2012 13:27
Posty: 1
Moi drodzy, niezaleænie od tego co pijemy alkoholowego: wino, piwo czy tez wodke powodujemy wysuszanie swojej skory! Zacytuje:
"'Negatywny wpływ alkoholu na skórę działa dwutorowo. Po pierwsze, spożywanie alkoholu prowadzi do odwodnienia całego organizmu, a co jest bardzo ściśle z tym powiązane, wysusza i prowadzi do silnego podrażnienia skóry. Nie daj się zwieść, że skóra pięknie wygląda, bo jest matowa, ponieważ niesie to za sobą drastyczne konsekwencje. Po drugie, długotrwałe odwodnienie i pozbawianie nawilżania powoduje szybsze starzenie się skóry. Na twarzy uwydatniają się zmarszczki, cera przybiera brzydki szary odcień. Jakby tego było mało, wypłukane zostają wszystkie witaminy niezbędne dla zachowania urody, jak witaminy z grupy B, kwas foliowy, a przede wszystkim witamina A oraz wapń. Witaminy te są niezbędne w walce z procesami starzenia i to właśnie dzięki ich niedoborowi alkoholiczki wyglądają nawet o 10 lat starzej od rówieśniczek stroniących od alkoholu.

Spożywanie alkoholu nie pozostaje również bez znaczenia dla kondycji naszych włosów. Długotrwałe odwodnienie wysusza włosy, które cierpią i „odwdzięczają” się bardzo złym wyglądem – pojawiają się połamania, rozdwojone końcówki, a wszystko sprowadza się do powstania, tzw. siana na głowie. Dzięki spożywanemu alkoholowi, cynk wypłukany z organizmu, dodatkowo prowadzi do nadmiernego wypadania włosów."'

Tak wiec w przypadku osób chorych na lojotokowe zapalenie skory picie alkoholu powinno odpadac ;)
Raz na jakis czas wybaczyc mozna, ale jak sami juz zauwazyliscie skutkuje to pozniej problemami w mniejszym badz wiekszym stopniu.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr cze 20, 2012 15:29 
Offline
debiutant
debiutant

Dołączył(a): N paź 31, 2010 07:25
Posty: 14
Na podstawie wieloletnich obserwacji muszę powiedzieć że to chyba sprawa indywidualna. U mnie zauważyłem że alkohol w postaci wódki bardzo źle wpływa na skórę i objawy już widać na drugi dzień tzn. czerwone plamy na czole i wokół nosa a też na głowie (tu widać bo się golę do łysiny) Wina nie piję to nie wiem jakie by miało działanie. Piwko wypiję chętnie :) i o dziwo tu mam najmniejsze objawy lub nawet ich brak :) Przy czym dziennie dawka oleju z wiesiołka i 1,5 litra wody niegazowanej minimum, przy tym 3 razy w tygodniu 40 km na rowerze lub 10 km szybki spacerek naprzemiennie z bieganiem.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz cze 21, 2012 08:26 
Offline
administrator
administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 16, 2010 14:27
Posty: 320
Lokalizacja: mazury
Hej!

I co? Ten olej z wiesiołka pomaga?? Co dokładnie kupujesz i ile tego stosujesz?? Jeżeli chodzi o alkohol to u mnie sprawa wygląda podobnie. Wódka w większych ilościach powoduje pogorszenie stanu skóry na drugi dzień, a piwo niekoniecznie (1-3 piwa).

_________________
Po pierwsze: Regulamin Forum.
Po drugie: FAQ Forum.
Po trzecie: Pytaj - to nie boli.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 21, 2012 08:26 


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group
Tłumaczenie phpBB3.PL