Łojotokowe Zapalenie Skóry - Seborrheic dermatitis - Forum

Forum poświęcone Łojotokowemu Zapaleniu Skóry (ŁZS) - informacje (newsy, przyczyny, objawy), porady, leczenie.
Teraz jest Wt mar 19, 2024 03:22

Strefa czasowa: UTC




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: protopic
PostNapisane: Wt lis 20, 2012 19:57 
Offline
nowicjusz
nowicjusz

Dołączył(a): Wt lis 20, 2012 19:28
Posty: 2
Dermatolog stwierdził u mnie łzs i zapisał protopic 0,1 %, czy ktoś może wyrazić opinie o tej maści.
Jak mi zejdzie ten syf z twarzy mam używać kerium ds.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lis 20, 2012 19:57 


Góra
  
 
 Tytuł: Re: protopic
PostNapisane: N lis 25, 2012 12:29 
Offline
nowicjusz
nowicjusz

Dołączył(a): N lis 25, 2012 11:47
Posty: 2
Nie wiem, jak inni, ale ja dostałam kiedyś protopic na atopowe zapalenie skóry - oczywiście zła diagnoza bo to było ŁZS. Nie polepszyło się u mnie- ba rzekłabym, że się pogorszyło. Jednak nie patrz na mnie- bo być może u Ciebie będzie inaczej.

O Kerium DS nic Ci nie powiem- sama miałam stosować, ale wzięłam typowy na objawy ŁZS krem z pharmaceris- octopirox.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: protopic
PostNapisane: N lis 25, 2012 22:50 
Offline
nowicjusz
nowicjusz

Dołączył(a): Wt lis 20, 2012 19:28
Posty: 2
Jak na razie protopic pomógł mi i to szybko, ale chyba właśnie tak jest z łzs, że każdy musi znaleźć własną indywidualną terapię. Leki to jedna rzecz, pozostaje jeszcze dieta i ograniczanie stresu ( co raczej nie jest chyba możliwe ). Ja zrezygnowałem z alkoholu, kawy, mleka, ograniczyłem słodycze i kilka innych rzeczy. Twarz chwilowo wygląda normalnie, tylko co to za życie. Lubiłem wino i była to dla mnie wielka przyjemność, a teraz masakra życie jak w zakonie. Niestety chodzę codziennie do pracy i mam wiele ważnych spotkań w tygodniu i nie mogę pozwolić sobie na nieestetyczny wygląd.
Co do rozpoznania łzs to chyba dla lekarza jest to bardzo proste. Męczyłem się z czerwoną twarzą pewien okres czasu, myślałem że to jakaś alergia. Wreszcie zdecydowałem się na wizytę u dermatologa, który od razu wiedział o co chodzi, a podejrzewam że nie był to jakiś świetny specjalista w swoim fachu.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: protopic
PostNapisane: Wt gru 04, 2012 09:05 
Offline
nowicjusz
nowicjusz

Dołączył(a): So lis 24, 2012 10:48
Posty: 2
Ja zaczyna wlasnie jutro protopic 0,1%. Zobaczymy rano ma być travocor a wieczorem protopic.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: protopic
PostNapisane: Wt cze 25, 2013 08:08 
Offline
nowicjusz
nowicjusz

Dołączył(a): Cz lis 01, 2012 16:20
Posty: 5
Hej, zaczalem używac protopic pare dni temu. Od pierwszego użycia zauwazylem ze miejsca w ktorych jej uzywalem sa gładkie, bez łuszczacej sie skory ale powiedzcie czy zaczerwienie u was znikalo? Bo u mnie zaczerwienie zostaje moze mniej wizoczne ale jednak jest.
Pozdrawiam Mateusz


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt cze 25, 2013 08:08 


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group
Tłumaczenie phpBB3.PL