Łojotokowe Zapalenie Skóry - Seborrheic dermatitis - Forum

Forum poświęcone Łojotokowemu Zapaleniu Skóry (ŁZS) - informacje (newsy, przyczyny, objawy), porady, leczenie.
Teraz jest Wt mar 19, 2024 11:14

Strefa czasowa: UTC




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn lis 15, 2010 15:58 
Offline
administrator
administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 16, 2010 14:27
Posty: 320
Lokalizacja: mazury
Witam wszystkich użytkowników. Celem tego wątku jest przedstawić wam drodzy koledzy i koleżanki skutecznych sposobów w walce z Łojotokowym Zapaleniem Skóry. Jak zapewne wiecie już nawet kilkadziesiąt wątków powstało na naszym forum, które zawierają opisy produktów, które z powodzeniem można wykorzystać w walce z ŁZS. Problem polega na tym, że sam opis nie wystarcza, a i stosowanie przedstawione przez danego usera może nie być do końca dobre właśnie dla nas. Czasami dany produkt musi być uzupełniony drugim itd. Przedstawię wam jako pierwszy mój sposób walki z ŁZS. Chciałbym żeby wszyscy potraktowali ten wątek poważnie i pisali w nim wszystko dokładnie i przejrzyście, tylko w taki sposób inni użytkownicy mogą skorzystać z naszego doświadczenia. Piszemy tutaj skuteczne sposoby, ale nic nie stoi na przeszkodzie przedstawić zestaw, który kiedyś nam pomagał, a teraz niekoniecznie. Więc do roboty :)

Zestaw stosowany obecnie:

Skóra głowy:

Clarsebic Szampon - 2, 3 razy w tygodniu. Myję nim głowę dwa razy w przeciągu jednego mycia. Pozostawiam za pierwszym razem na ok 2-3 min, za drugim ok 4 min.

Clarsebic Emulsja - właściwie powinno się stosować codziennie na miejsca chorobowo zmienione, ja stosuję tylko w momencie zaostrzenia, czyli tam gdzie pojawiają się plamki. Jeżeli naprawdę się pogorszy tak jak np dzisiaj :) to stosuję, później zapobiegawczo w tych miejscach przez parę dni.

Physiogel Szampon Plus - stosuję go codziennie. W dniach kiedy w ruch idzie Clarsebic po prostu myję nim głowę na początku żeby zmyć brud, łój z skóry głowy. W dniach kiedy odpoczywam od Clarsebica, Physiogel jest używany dwa razy w przeciągu jednego mycia pozostawiając go ok 2 min na skórze głowy. Wszystko uzależnione jest od stanu skóry głowy, czy jest tłusta, czy nie itd...

Cerkogel lub Cerkosol - w momencie gdy naprawdę jest dużo plamek i nie chcą zejść. Dobrze jest te miejsca posmarować ok 0,5 h przed użyciem szamponu przeciwłupieżowego. Czasami stosuję go właśnie zamiast Clarsebic Emulsja, ponieważ ona ma również właściwości złuszczające.

Prawda jest taka, że są weekendy czy dni kiedy system stosowania jest zaniedbywany i w połączeniu z duża ilością alkoholu, czy słodyczy nieszczęście gotowe :) Wtedy znowu powracam do w/w systemu :)

Twarz

Physiogel Cleanser - rano i wieczorem i czasami popołudniu przemywam nim twarz i uszy.

Clarsebic krem oraz Octopirox. Te dwa kremy stosuję na przemian. Zasada jest taka, że nakładam specyfiki rano i wieczorem na chorobowo zmienione miejsca.

Cerkosol - jak już plamki długo utrzymują się na buzi traktuję je Cerkosolem 0,5 h przed zastosowaniem kremu. Oczywiście buzia musi być najpierw umyta oraz po 0,5 - 1 h po zastosowaniu Cerkosola.

Leczenie ogólne

Staram się przyjmować regularnie Skrzypowitę oraz żeń-szeń i czasami witaminkę C :)

Dieta oraz tryb życia

Właściwie to żadna ... Oczywiście zwracam uwagę na to co jem, ale to tylko tyle, że wiem że nie powinienem, a i tak robię swoje ;) Generalnie jestem typem człowieka, który nie potrzebuje tak bardzo słodyczy, ale do kawki czemu nie :) Piję ok 2-3 kawy dziennie. Nie palę. Piję powiedzmy, że okazjonalnie, ale nie odmawiam sobie przyjemności pochodzącej z ilości więc można przyjąć, że czasami wyjdzie tego dużo :) Staram się biegać ok 2-3 razy w tygodniu. Nie wysypiam się za bardzo, bo niby kiedy? Wszystko w pośpiechu, w stresie itd ...

Efekt

Właściwie to zaleczam to wszystko, żeby za chwilę powróciło. Wszystko utrzymuje się powiedzmy w stopniu dobrym. Raz się pojawia, raz znika, ale mam takie miejsca jak nos, gdzie cały czas jest tylko, że raz lepiej raz gorzej. Może spowodowane jest to używaniem maści ze sterydem w małych ilościach właśnie na nos przez ok 3 lata czy więcej już nie pamiętam.



Kiedyś pomagało mi na skórę głowy Selsun Blue w połączeniu z Psychogelem Szapon Plus.

Na twarz: Elidel krem, sam Octopirox lub sam Clarsebic krem. Maść cynkowa daje dobre rezultaty, ale w moim przypadku nie do końca. Maść z witaminą A + E jest ok.

Generalnie to jest tego znacznie więcej. Stosowałem już chyba wszystko. Jeżeli ktoś ma jakieś zastrzeżenia do mojego systemu to chętnie posłucham. Wiem, że w połączeniu z jako taką dietą oraz zdrowszym trybem życia byłoby lepiej, tylko chęci brak :)

_________________
Po pierwsze: Regulamin Forum.
Po drugie: FAQ Forum.
Po trzecie: Pytaj - to nie boli.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lis 15, 2010 15:58 


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 

Strefa czasowa: UTC


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group
Tłumaczenie phpBB3.PL