Łojotokowe Zapalenie Skóry - Seborrheic dermatitis - Forum

Forum poświęcone Łojotokowemu Zapaleniu Skóry (ŁZS) - informacje (newsy, przyczyny, objawy), porady, leczenie.
Teraz jest Wt mar 19, 2024 07:11

Strefa czasowa: UTC




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt lut 06, 2018 21:24 
Offline
nowicjusz
nowicjusz

Dołączył(a): Cz sie 03, 2017 22:11
Posty: 3
Na poczatku przyznam się...nie wyleczyłem sie, ŁZS nie wyleczysz, ale od 4 lat nie mam żadnych objawów. Nie mam nawet łupieżu! ŁZS jest tak zaleczone, że wogóle go nie zauważam. Gdybyście zobaczyli moją skórę, twarz i włosy nie uwierzylibyście, że zmagam się z ŁZS,a to "zmaganie' nic mnie nie kosztuje. Dosłownie..ale po kolei.

No dobra...brzmi jak tani wstep do sprzedawcy cudownego leku,ale lekarstwa...nie ma. Lekarstwo znalazłem w sobie,a raczej na sobie.
Pomyslicie pewnie "co on wygaduje, jakis dziwak".
Z ZŁS zmagałem sie...walczyłem od 15 roku życia, czerwone, łuskowate, swędzące plamy na twarzy i torsie...znacie to? Pomagała mi jedynie maść sterydowa, robiona na receptę.
Jednakże pewnego dnia...chyba pod wpływem impulsu i rozpaczy przestałem używać chemii do mycia. Szamponów do włosów, żeli do kąpieli itp. No, jedynie mydło do mycia rąk. Pewnie myślicie, że mam tłuste włosy, śmierdzę i jestem niedomyty. Otóż NIE!
Włosy mam zdrowe błyszczące, bez łupieżu. Na początku sprawiały wrażenie twardych.
Nie jestem niedomyty. Domywam sie spokojnie nawet po noszeniu węgla.
Nie śmierdzę. Moja żona jest osoba bezposrednią, nie wie, że nie używam nic do mycia, gdybym śmierdział to byłaby pierwsza, która o tym powiedziałaby.
Jedynie co używam po kapieli to oliwka dla dzieci Linomag i smaruję nią twarz (oliwka bambino nie sprawdzała się).

Nigdy nie wróce do uzywania szamponu i żeli pod prysznic!

Jeżeli jesteście tak zdesperowani jak ja byłem, spróbujcie 1 miesiąc.

Ja to tłumacze tak: organizm poprzez używanie chemii pozbywa sie warstwy ochronnej i u niektórych ludzi wytważa więcej łoju niż potrzeba by te braki zrekompensować. Dodatkowym plusem jest plus finansowy (nie kupujecie żadnych kremów, szamponów, żeli pod prysznic, lekarstw itp. jedynie oliwkę Linomag za kilka zł (starcza na 1-2 miesiące)

Dlaczego uważam, że nie pozbyłem się ŁZS? Nieraz po siłowni gdy przez godzinę sie ciężko wypocę to pojawiają sie plamy na torsie, ale znikają po 2 dniach.

Jeżeli komuś ta metoda pomoże, koniecznie podziel się tym.

Acha. Ważne. Na początku mojej "kuracji" zrezygnowałem z drożdży (piwo, chleb biały), grzybów, cukru, alkoholu. Codziennie myłem twarz przegotowaną wodą. Nie wiem na ile to było istotne, ale taki miałem początek.

Obecnie pije piwo, jem słodycze, jem chleb itp nie zwracam na to uwagi.
Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 06, 2018 21:24 


Góra
  
 
PostNapisane: Wt lut 09, 2021 15:08 
Offline
weteran
weteran

Dołączył(a): So maja 12, 2018 09:41
Posty: 159
Naprawdę dobrze, że dzielisz się tutaj na forum takimi doświadczeniami!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 09, 2021 15:08 


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa: UTC


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group
Tłumaczenie phpBB3.PL