Łojotokowe Zapalenie Skóry - Seborrheic dermatitis - Forum

Forum poświęcone Łojotokowemu Zapaleniu Skóry (ŁZS) - informacje (newsy, przyczyny, objawy), porady, leczenie.
Teraz jest Wt mar 19, 2024 04:56

Strefa czasowa: UTC




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: N lut 28, 2016 22:56 
Offline
nowicjusz
nowicjusz

Dołączył(a): N lut 28, 2016 22:35
Posty: 1
Witajcie,

Na ŁZŚ cierpię od nastego roku życia, czyli już jakieś 15 lat. Nic kompletnie nie pomagało, okresy remisji były beznadziejnie krótkie, protopic i cała reszta tego syfu w koło na około.

Z racji tego, że medycyna konwencjonalna nie kompletnie nic do zaoferowania poza leczeniem objawowym, zacząłem interesować się medycyna naturalna.
Odkryłem kilka środków które pomagały, ale wciąż nie byłem w stanie zrezygnować z leków.

Co było brakujacym czynnikiem X? Ocet jabłkowy. Od grudnia co wieczór przemywam twarz octem jablkowym. Nie ma stanów zapalnych, łusek, całego tego syfu. Przeszło. Ostatni raz stosowalem leki gdzieś na początku stycznia. Wygląda na to, że wygrałem!
Taki ocet pewnie najlepiej zrobić samemu, ja kupuje taki bio ze sklepu ze zdrowa żywnością. Twarz myje wieczorem żelem Tołpy, potem przemywam wacikami z octem. Na koniec smaruje czymś tlustym i to tyle.

Poza octem pomocne są:
- maść z witamina A
- maść nagietkowa (polecam z firmy Ziaja) - ma właściwości gojace i powstrzymuje rogowacenie
- napar z wierzbownicy - zmniejsza lojotok

Pozdrawiam Was i bardzo mnie ucieszy jeśli komuś to co opisałem pomoże tak jak mi.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lut 28, 2016 22:56 


Góra
  
 
PostNapisane: Wt mar 01, 2016 21:06 
Offline
weteran
weteran

Dołączył(a): N lis 17, 2013 19:50
Posty: 284
Bardzo się cieszę, że okiełznałeś chorobę, tak trzymaj! :D


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt sie 09, 2016 11:25 
Offline
debiutant
debiutant

Dołączył(a): Wt maja 27, 2014 10:35
Posty: 10
Ja z kolei słyszałem o zakwaszaniu żołądka octem jabłkowym. Jeżeli ktoś ma problem z trawieniem nie będzie prawidłowo trawił białka, które dostanie się do krwi i organizm potraktuje to jako wroga i przez to zaczną wychodzi różne paskudztwa na skórze w tym łuszczyca itp.

Jest taki pan, który nazywa się Jerzy Zięba i ma konto na facebooku jak i również swoją stronę internetową i jest także na youtubie, na których opisuje naturalne metody leczenia różnych schorzeń. Ja dotarłem do niego przez chorobę refluksową, z którą lekarze po prostu nie dają sobie rady i dzięki niemu, wiem jak z tym walczyć i szczerze mówiąc już są tego efekty, a w sumie dopiero co zacząłem. Oczywiście mam także ŁZS i prawdopodobnie też przez to, iż mój żołądek nie odpowiednio trawi białka. Przy obu sytuacjach powinno pomóc zakwaszanie żołądka octem jabłkowym. Zobaczymy jak to będzie wyglądało z perspektywy czasu.

Pan Jerzy opowiada o pani dietetyk, która wyleczyła mężczyznę z łuszczycy na całym ciele w ciągu miesiąca zakwaszaniem żołądka.

Na jego kącie facebookowym kobieta w komentarzach wstawiła zdjęcie córki, którą wyleczyła octem jabłkowym zakwaszając żołądek z Atopowego zapalenia skóry w ciągu dwóch tygodni.

Jeżeli będę widział jakieś efekty, a może to trochę potrwać przez gastrologów, którzy ciągle przepisywali mi leki zobojętniające zamiast zakwaszać mi żołądek to oczywiście dam znać.

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn lip 16, 2018 10:28 
Offline
nowicjusz
nowicjusz

Dołączył(a): Pn lip 16, 2018 10:26
Posty: 3
Wiem jaka to ulga, bo sam poradziłem sobie z tym problemem.

____________
Ćwiczenia czy krem na cellulit? Co lepiej zadziała?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz cze 23, 2022 07:26 
Offline
weteran
weteran

Dołączył(a): Wt cze 14, 2022 10:22
Posty: 362
Ja mam niestety problem z łuszczycą. Czy da sie z tego wyleczyć? Jakiś czas temu byłam źle leczona i dostałam po sterydowe zapalenie skóry, o którym tutaj możecie więcej przeczytać https://www.febumed.com.pl/Posterydowe- ... 35863.html . Był to dla mnie moment, w którym praktycznie sie poddałam. Jakie macie doświadczenia z łuszczycą?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 23, 2022 07:26 


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group
Tłumaczenie phpBB3.PL