Łojotokowe Zapalenie Skóry - Seborrheic dermatitis - Forum

Forum poświęcone Łojotokowemu Zapaleniu Skóry (ŁZS) - informacje (newsy, przyczyny, objawy), porady, leczenie.
Teraz jest Wt mar 19, 2024 05:14

Strefa czasowa: UTC




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz lut 19, 2015 03:37 
Offline
debiutant
debiutant

Dołączył(a): Pt lut 06, 2015 02:54
Posty: 12
Czesc!
Jaka sie ma wilgotność powietrza do naszej choroby? Jak juz mówiłam w moim wątku, po przeprowadź w suchy klimat choroba bardzo mocno sie rozprzestrzeniła. Myśle o rozwiązaniach, czy np. Taka maszyna ktora powoduje ze powietrze w pokoju jest wilgotniejsze moz pomoc? Czy ktoś probowal? Zainwestowałbym w taka maszynę chociaż zeby miec wilgotniejsze powietrze w pokoju zeby chociaż w domu ten bol był łagodniejszy tylko wole sie zapytać przed zeby tez nie wyrzucać pieniędzy.

Co do wilgotności... Polecacie kąpiele? Np kąpiel w herbacie z rumianku?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 19, 2015 03:37 


Góra
  
 
PostNapisane: Cz lut 19, 2015 08:05 
Offline
administrator
administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 15, 2010 21:25
Posty: 838
Lokalizacja: KP / Pzn
Suche powietrze na pewno negatywnie wpływa na stan skóry. Jest ona wrażliwsza i podrażniona. Nie próbowałam nigdy nawilżać powietrza w domu. Nie wiem czy miałoby to wielki efekt, bo: 1. wychodzę na dwór (suche powietrze), 2. jestem w pracy (suche powietrze) 3. jestem u znajomych/rodziny (suche powietrze) 4. itd. Nie wiem więc ile czasu musiałabym spędzać w domu w takim razie żeby być zadowoloną z takiego "nawilżania". Bardziej skłaniałabym się w stronę ochrony skóry przez nawilżanie kremami - to nic odkrywczego ale wiele osób nie wie, że mając cerę tłustą, łojotokową to jest ona również skóra bardzo suchą. Dlatego odpowiednie nawilżanie może zapewnić komfort skórze.
Ale, jak zawsze powtarzam, można próbować wszystkiego :wink: zwłaszcza przy ŁZS. Mam nadzieję, że inni też się wypowiedzą.

_________________
Nie udzielam porad via prywatne wiadomości - pytania zadajemy na Forum.

Po pierwsze: Regulamin Forum.
Po drugie: FAQ Forum.
Po trzecie: Pytaj - to nie boli.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz lut 19, 2015 20:05 
Offline
weteran
weteran

Dołączył(a): N lis 17, 2013 19:50
Posty: 284
A ja zauważyłem coś zupełnie innego. Tzn. Mi suche powietrze nie szkodzi a nawet pomaga. Jak pochodzę z 2h po takim mroźnym powietrzu to skóra wygląda bardzo zdrowo. A co do wilgotnego powietrza to bym się bał. Dużo szybciej się w nim klimatyzują bakterie i wirusy. Przynajmniej tak mi się wydaje i kojarzy mi się z wilgocią, dziwnie to brzmi. To jest moje zdanie.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr lip 05, 2017 23:48 
Offline
nowicjusz
nowicjusz

Dołączył(a): Śr lip 05, 2017 23:35
Posty: 2
U mnie ŁZS pojawiło się kiedy przeprowadziłam się do Anglii, czyli wilgotne powietrze. W polsce nigdy nie miałam z tym problemu. Teraz mieszkam w północnej Australii gdzie jest duża wilgotność. Odkąd mam ŁZS nie mieszkałam w suchym klimacie ale nie długo się przeprowadzam do południowej Australii, gdzie panuje suchy klimat, więc się przekonam na własnej skórze czy wilgotność ma wplyw na ŁZS.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn lip 30, 2018 20:35 
Offline
nowicjusz
nowicjusz

Dołączył(a): Pn lip 30, 2018 20:13
Posty: 4
Kąpiel w rumianku to świetna sprawa. Osobiście staram się sobie taką robić minimum raz w miesiącu.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz sie 16, 2018 19:04 
Offline
nowicjusz
nowicjusz

Dołączył(a): Cz sie 16, 2018 18:08
Posty: 3
Ja na sobie zauważyłem że zawsze gdy zwiększa się wilgotność powietrza, nadchodzi deszcz, robi się parno i duszno - momentalnie dostaję wysięku i zaczerwienienia. Suche, chłodne dni bez deszczu są błogosławieństwem.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt maja 21, 2019 11:31 
Offline
nowicjusz
nowicjusz

Dołączył(a): Wt maja 21, 2019 11:18
Posty: 4
Osobiście uważam, że powinniśmy, w miarę możliwości, dbać o to jakim powietrzem oddychamy. Oczywiście nie zawsze jest to możliwe, ale w domu mamy taką szansę. Odpowiednia jakość oraz wilgotność pomieszczeń, w których przebywamy ma duże znaczenie. Ja ostatnio rozglądam się za oczyszczaczem powietrza i moją uwagę przykuły produkty ze strony: https://loveair.pl/oczyszczacze-powietrza/boneco Co sądzicie?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn mar 14, 2022 18:53 
Offline
debiutant
debiutant

Dołączył(a): Pn mar 14, 2022 18:42
Posty: 18
Dopóki wilgotnośc powietrza nie jest jakaś przegięta i nie robi nam tropikalnego klimatu to na pewno jest lepszą niz suche, grunt to po prostu nie przesadzić bo tego też nie lubi nasza skóra. Ani tym bardziej płuca :P


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn mar 14, 2022 18:53 


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa: UTC


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group
Tłumaczenie phpBB3.PL