Łojotokowe Zapalenie Skóry - Seborrheic dermatitis - Forum

Forum poświęcone Łojotokowemu Zapaleniu Skóry (ŁZS) - informacje (newsy, przyczyny, objawy), porady, leczenie.
Teraz jest Cz mar 28, 2024 21:09

Strefa czasowa: UTC




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt sty 17, 2020 21:55 
Offline
nowicjusz
nowicjusz

Dołączył(a): Pt sty 17, 2020 21:22
Posty: 1
Cześć,

Wpadłem ostatnio na pewien trop i chciałem porównać moje wnioski z Waszymi. Zaznaczam, że mam ŁZS na skórze głowy, twarzy i klatce piersiowej od wielu lat, próbowałem sumiennie wielu, wielu metod, diet, itp. i nic nie przynosi realnej poprawy. Podobnego tematu tutaj nie znalazłem, a więc do rzeczy.

Spędziłem okres świąteczny (ok. 3 tygodnie) u mojego ojca i zauważyłem sporą poprawę stanu skóry i to POMIMO bardzo "świątecznej" diety bogatej we wszystko, czego powinno się unikać, mało ruchu, alkohol itp. Naprawdę grzeszyłem i sobie nie żałowałem, a tak dobrze ze skórą głowy dawno nie było. NIestety niedługo po powrocie do siebie (oraz zdrowych nawyków) problem powrócił.

Zdziwiło mnie to bardzo, a przypadkiem usłyszałem od ojca, że u niego woda jest bardzo miękka, gdzie na kilkuletnim czajniku nigdy nie czyszczonym nie było prawie żadnego osadu. Poszukałem w necie i znalazłem wiele tematów na temat wpływu twardej wody na skórę, a szczególnie na łupież i wypadanie włosów, co interesuje mnie szczególnie. Polecam poczytać samemu, nie będę się o tym rozpisywał, bo nie czuję się ekspertem.

Może to przypadek, ale tak się składa, że woda u mnie jest bardzo twarda. Ludzie raportują znaczną poprawę z włosami po zastosowaniu zmiękczacza wody i wydaje się, że ma to sens. Przed zakupem chcę to jednak zweryfikować doświadczalnie myjąc skórę głowy wodą demineralizowaną przez jakiś czas.

Ciekaw jestem co o tym myślicie, a może zechciałby ktoś, kto "próbował już wszystkiego" przyjrzeć się tematowi, sprawdzić twardość wody u siebie i podjąć się testu myjąc się wyłącznie miękką wodą? Chcę wyciągnąć z tego obiektywne wnioski i porównać swój przypadek z innymi, a jeśli komuś ta informacja się przyda i pomoże to bardzo będę się cieszył. Być może to jest klucz do tej zagadki, a pytam Was, bo może się np. okazać, że większość osób z ŁZS ma twardą wodę.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sty 17, 2020 21:55 


Góra
  
 
PostNapisane: N lut 16, 2020 22:06 
Offline
nowicjusz
nowicjusz

Dołączył(a): Pn lut 03, 2020 13:55
Posty: 2
Ja walczę z ŁZS od około 10 lat, z tym, że na początku to był stan bardzo lekki, ustępował sam z siebie, nawet nie byłem u lekarza, nawet nie widziałem, że to łzs. Związek z twardością wody zauważyłem dawno temu, gdyż łzs nasiliło się wraz z przeprowadzką, nowe mieszkanie, okrutnie twarda woda, ze stanu lekkiego przeszło w stan dramatyczny, wtedy zmuszony byłem udać się do lekarza, diagnoza wiadoma.

Oczywiście zauważyłem, że tam gdzie woda jest lepszej jakości i niższej twardości stany zapalne są znacznie mniejsze. Planuję założyć instalację zmiękczającą wodę, ale niestety w moim bloku możliwy jest montaż tylko do wody zimnej i to pod blatem w kuchni. Jak jestem na dłuższych wyjazdach i woda jest ok, to bez żadnych kosmetyków i leków następuje znaczna poprawa kondycji skóry, a zazwyczaj piję wtedy znacznie więcej alkoholu.

Czasami jak mam stan uspokojony, wystarczy kąpiel i robi się stan mocno zapalny, unikam mycia twarzy podczas prysznica.
Na wakacjach nad morzem (najlepiej jest w Azji, Meksyku, Grecji, najgorzej w Hiszpanii, na naszym pomorzu jest w miarę ok) moja skóra odpoczywa, słona woda, do tego zazwyczaj miękka woda w kranach + słońce to najlepsza kuracja.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lut 16, 2020 22:06 


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa: UTC


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group
Tłumaczenie phpBB3.PL