Łojotokowe Zapalenie Skóry - Seborrheic dermatitis - Forum

Forum poświęcone Łojotokowemu Zapaleniu Skóry (ŁZS) - informacje (newsy, przyczyny, objawy), porady, leczenie.
Teraz jest Cz mar 28, 2024 21:45

Strefa czasowa: UTC




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn mar 25, 2013 17:17 
Offline
nowicjusz
nowicjusz

Dołączył(a): Pn maja 16, 2011 18:03
Posty: 3
Witam wszystkich na tym forum .
Od kilku lat walczę z tym czymś na twarzy i do końca nie wiem co to za choroba skóry , u dermatologa z tym nigdy nie byłem .
Zaczęło mi się to w wieku około 16-lat na skórze głowy , gdy poraz pierwszy ogoliłem włosy na krótko , ale nie przejmowałem się tym wtedy ( pomyślałem że to jakieś podrażnienie od maszynki do strzyżenia ) po jakimś czasie miałem to też koło nosa.
Przez te kilka lat trochę się to rozpanoszyło na mojej twarzy ( bywało że miałem to też na plecach między łopatkami wzdłuż kręgosłupa). Najbardziej uciążliwwe jest to na powiekach ze względu na bliskość oczu nie mogę tam za bardzo stosować żadnych maści . Specyfiki które przez te lata przetestowałem ( z lepszym bądź gorszym skutkiem) :

OXYCORT MAŚĆ -( STOSOWAŁEM PRZEZ DŁUGIE LATA BO MI POMAGAŁ)

ELIDEL- (DZIAŁA BARDZO DOBRZE)
PROTOPIC- (NADAL STOSUJĘ)
ATECORTIN- (CZASAMI)
NIZORAL KREM- ( NA POCZĄTKU BYŁO SUPER, PÓŹNIEJ ZERO DZIAŁANIA)
URIAGE CU-ZN KREM- (NIE DZIAŁA)
OXEDERMIL KREM- (NIE DZIAŁA)
DERMATOPICA- (TROCHĘ DZIAŁAŁ)
EMOLIM KREM- (NIE DZIAŁA)
SENSIBIO DS+ (TROSZECZKĘ LEPIEJ ALE BEZ REWELACJI) .


W weekend trochę przesadziłem ze słodyczami ,serem żółtym i kawą ,i mam to co na fotkach , zresztą taki wysyp już nieraz miałem ... w pracy już mi się boją rękę podawać :(
Czy to Łzs , Atz czy może jakaś łuszczyca ???

1 http://imageshack.us/a/img600/6871/20130325161845.jpg
2 http://imageshack.us/a/img259/3524/20130325161916.jpg
3 http://imageshack.us/a/img248/1733/20130325161935.jpg
4 http://imageshack.us/a/img838/5/20130325161957.jpg
5 http://imageshack.us/a/img442/6575/20130325162021.jpg
6 http://imageshack.us/a/img94/2249/20130325162038.jpg


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn mar 25, 2013 17:17 


Góra
  
 
PostNapisane: Pn mar 25, 2013 20:40 
Offline
bywalec
bywalec

Dołączył(a): N lis 11, 2012 18:01
Posty: 45
zastosuj vichy do lupiezu tlustego (szampon) lub selsunblu

Wez pare dni wolnego z pracy zeby sie nie stresowac. czlowiek stresujac sie wytwarza inny rodzaj potu ktory nie sprzyja tym objawom. NIe pij kawy,alko ani nie przyjmuj cukrów! Codziennie pij sobie herbatke na uspokojenie z apteki za pare zl NERVOMIX czy jakos tak mieszanka ziol. Co drugidzien pij szalwie do picia (przez tydzien) a na rany zstosuj protopic rano i przed spaniem przez tydzien codziennie a potem tylko na noc. Na dzien nakladaj niveasoft krem pozwoli ci nawilzyc skore i nie bedzie ci sie zluszczc mordka ;-)

Idz do demraatologa.

Ps. mamy ch&&&e zycie.

Przynajmniej nie masz rudej brody bo ja mam rudą mimo iż jestem brunet!!!!


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt mar 29, 2013 10:04 
Offline
administrator
administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 15, 2010 21:25
Posty: 838
Lokalizacja: KP / Pzn
Tutaj diagnozy nie stawiamy bo może zrobić to tylko lekarz :) Co najwyżej możemy "obstawiać" ;) Jak dla mnie ŁZS, z tym, że zmiany w okolicach oczu mogą świadczyć np. o uczuleniu. Widać, że na miejscach w których stan zapalny zniknął zostaje łuska - dlatego obstawiam ŁZS. No i zmiany obejmują miejsca charakterystyczne dla ŁZS.
Zdjęcia wstawiłeś po umyciu skóry ?
Przede wszystkim musisz mieć krem który podratuje skórę. Na noc np. Avène Trixéra+ Creme Emolliente (Krem zmiękczający do skóry bardzo suchej). Jest drogi ale wydajny i skuteczny - na Allegro często po okazyjnej cenie. Jeśli brak funduszy na Trixéra+ to w Rossmannie możesz zaopatrzyć się w taki krem - Babydream - Extrasensitive Pflegecreme (ohne Parfüm) - jest on w jasnej tubce z różową nakrętką. Tylko radzę dokładnie sprawdzić nazwę bo jest drugi w takim samym opakowaniu, a zupełnie na co innego ;) Na dzień z kolei polecam krem do twarzy Pharmaceris Vita-Capilaril (nawilżająco – wzmacniający) SPF 20, seria N.
Napisz czym się myjesz i czym myjesz skórę głowy. Jakie kremy/maści etc teraz stosujesz.

_________________
Nie udzielam porad via prywatne wiadomości - pytania zadajemy na Forum.

Po pierwsze: Regulamin Forum.
Po drugie: FAQ Forum.
Po trzecie: Pytaj - to nie boli.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt mar 29, 2013 21:30 
Offline
nowicjusz
nowicjusz

Dołączył(a): Pn maja 16, 2011 18:03
Posty: 3
Dzięki za zainteresowanie :) .
Zdjęcia robiłem faktycznie po umyciu twarzy , niczym nie posmarowałem bo już mi się pomysły pokończyły :). Twarz myję zawsze mydłem (przeważnie siarkowym) bo podobno działa antybakteryjnie , ewentualnie zwykłym jak mi wpadnie w łapy...
Kremy już przestałem stosować bo było jeszcze gorzej , także staram się myć codziennie twarz mydłem i od czasu do czasu jak mam "wysyp" - smarować protopickiem.
Krem który ostatnio stosowałem to ( SORAYA-tłusty przeciwzmarszczkowy) ale po nim to w ogóle lipa , kiedyś próbowałem kremów :Nivea , Bambino ale bez lepszych rezultatów 8-) .
Dzisiaj już jest super , po jednym dwóch dniach z Protopickiem wszystkie zmiany z twarzy zniknęły , skóra znowu wygląda jak u "normalnego" człowieka . Wczoraj umyłem mydłem , niczym nie posmarowałem i do dzisiaj jest cisza :) . Zobaczymy po świętach he he ...
Generalnie nie przepadam za słodyczami , i robię sobie co jakiś czas takie diety że np.( jeden/dwa miesiące totalnie zero cukru , słodyczy , sera , kawy , no i jest zauważalna poprawa ! , papierosy to chyba nie mają tu nic do rzeczy ?. Zauważyłem u siebie również że różne stresy , powodują u mnie nasilenie objawów ( na ogół jestem nerwusem i łatwo się wkurzam , czasami jak mi ktoś w pracy zwróci uwagę to się we mnie gotuje he he :) .
Spróbuje jeszcze któregoś z tych kremów które polecałaś , i napiszę o rezultatach / no i jeszcze czym najlepiej myć twarz ,bo dla mnie istnieje generalnie tylko mydło, innych kosmetyków nie próbowałem, bo wydaje mi się że nie myją tak dokładnie jak mydełko :) .
Zauważyłem że na całym lewym poliku mam takiego "buraka" który nie znika już po żadnym specyfiku , to jest takie czerwone przebarwienie jakbym nagle wyszedł na mróz , z tym że mam to już od ponad roku (podejżewam tu jako sprawcę :OXYCORT - którym się przez lata tak delektowałem ?
Na skórę głowy , u mnie sprawdza się narazie tylko jeden szmpon : SEBIPROX , nizorale i inne badziewia nie działają


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: So mar 30, 2013 12:28 
Offline
bywalec
bywalec

Dołączył(a): N lis 11, 2012 18:01
Posty: 45
ten krem Avène Trixéra+ Creme Emolliente to cala twarz smarowac czy tylko te miejsca?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: So mar 30, 2013 13:30 
Offline
administrator
administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 15, 2010 21:25
Posty: 838
Lokalizacja: KP / Pzn
zaogniony,
Avène Trixéra+ Creme Emolliente można całą twarz smarować. Tylko jak mówię - najlepiej na noc albo jak się nie wychodzi z domu bo zostawia tłustą warstwę na skórze (to też zależy ile się kremu nałoży ;).

Rafalski,
to mydło siarkowe na pewno dobrze oczyszcza ale moim zdaniem przy skórze z takimi problemami w ogóle nie powinno się go stosować. Co zamiast tego do mycia ? Tani i bardzo dobry skład ma dostępny Rossmann'ie - Babydream, Kopf-bis-Fuß Waschgel (Uniwersalny żel do mycia). Ja stosuję od miesięcy i nie widzę potrzeby kombinowania z niczym innym. Można nim umyć twarz, włosy i całe ciało :) W każdej roli spisuje się świetnie. Słabo się pieni ale to wynik tego że nie ma w nim substancji spieniających które podrażniają skórę.
O kremach drogeryjnych zapomnij. Jakbym w tym momencie stosowała przez parę coś z kolorowych reklam to przez najbliższe miesiące musiałabym zaleczać skórę.
To zaczerwienienie na poliku jak najbardziej może być od Oxycort'u. Szybko zaleczony stan zapalny, który umożliwiają sterydy jest właśnie okupiony całą masą skutków ubocznych.
Jeżeli dzięki diecie widzisz poprawę to okej. To jest kwestia indywidualna - z resztą jak całe to ŁZS :wink: U siebie zależności dieta a nasilenie objawów nie zaobserwowałam. Dlatego po dzień dzisiejszy to, na co mam ochotę.

_________________
Nie udzielam porad via prywatne wiadomości - pytania zadajemy na Forum.

Po pierwsze: Regulamin Forum.
Po drugie: FAQ Forum.
Po trzecie: Pytaj - to nie boli.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: So mar 30, 2013 17:26 
Offline
bywalec
bywalec

Dołączył(a): N lis 11, 2012 18:01
Posty: 45
ja myje twarz CETAPHIL do mycia twarzy w aaptece za 50 zl. Bardzo dobry!


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: So mar 30, 2013 17:36 
Offline
administrator
administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 15, 2010 21:25
Posty: 838
Lokalizacja: KP / Pzn
Cetaphil też jest okej, ale uważam że są tańsze i jeszcze lepsze "składowo" rzeczy ;) Ale każdy stosuje co mu pasuje ! :wink:

_________________
Nie udzielam porad via prywatne wiadomości - pytania zadajemy na Forum.

Po pierwsze: Regulamin Forum.
Po drugie: FAQ Forum.
Po trzecie: Pytaj - to nie boli.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: So mar 30, 2013 18:27 
Offline
nowicjusz
nowicjusz

Dołączył(a): Pn maja 16, 2011 18:03
Posty: 3
Zamknęli mi Rossmana przed nosem :) , Wielka Sobota hmm..
Życzę Wszystkim Zdrowych i Wesołych Świąt !!! Pozdrowionka :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: N mar 31, 2013 09:31 
Offline
administrator
administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 15, 2010 21:25
Posty: 838
Lokalizacja: KP / Pzn
Po niedzieli kupisz ;)
Również wszystkiego na ten czas, a przede wszystkim jak najwięcej dni bez nawrotów ŁZS :)

_________________
Nie udzielam porad via prywatne wiadomości - pytania zadajemy na Forum.

Po pierwsze: Regulamin Forum.
Po drugie: FAQ Forum.
Po trzecie: Pytaj - to nie boli.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N mar 31, 2013 09:31 


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 

Strefa czasowa: UTC


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group
Tłumaczenie phpBB3.PL