Łojotokowe Zapalenie Skóry - Seborrheic dermatitis - Forum

Forum poświęcone Łojotokowemu Zapaleniu Skóry (ŁZS) - informacje (newsy, przyczyny, objawy), porady, leczenie.
Teraz jest Wt lis 12, 2019 11:09

Strefa czasowa: UTC

Autor Wiadomość
PostNapisane: So mar 23, 2013 17:47 
nowicjusz
nowicjusz

Niestety witajcie,
Mam prawie 22 lata, pierwszy "atak" dostałem jakiś miesiąc temu, wtedy nie wiedziałem jeszcze z czym mam do czynienia, poszedłem do lekarza rodzinnego, stwierdził, że to uczulenie i przypisał jakieś odczulające. Dlatego, że skóra bardzo mnie piekła kupiłem sobie coś do nawilżania - Cetaphil. Po około 5 dniach wszystko ustało całkowicie. Cieszyłem się spokojem jakieś półtora tygodnia i miałem kolejne nasilenie silne zaczerwienienie i pieczenie, skóra zeszła w sumie nie miało już co schodzić. Poszedłem do dermatologa diagnoza ŁZS. Myslałem, że przypisze mi jakieś maści i będzie po sprawie. Przypisała Triderm(mówiła, że na sterydach, ale bardzo mała ilość) na noc którym mam się smarować gdy mam zapalenie aż do ustania, mam się nawilżać rano Cetaphilem. Znajomy lekarz powiedział, że jest to do wyleczenia i kazał miejsca chorobowe smarować Atredermem (Tretinoina) i dobrze nawilżać. Narazie ponad tydzień mam spokój. Myję codziennie twarz rano, jak wrócę ze studiów i wieczorem Physiogelem (hypoalergiczny).
Co jeszcze zauważyłem to nigdy wcześniej nie miałem takiego łojotoku, miałem i mam małe problemy z trądzikiem, ale nigdy nie miałem tak tłustej cery, teraz tak jakby ta wierzchnia część skóry mi zeszła i mam ją taką świecącą się cały czas(nie wiem czy jakoś to ukryć, mam się pudrować czy jak żeby zmniejszyć świecenie, czy lepiej nie bo może mnie zatykać i tylko zaszkodzić ?) Skąd w ogóle tak nagle mógł się pojawić ten łojotok...
Teraz może coś czego chciałem się dowiedzieć. Czy jeśli raz się na to zachorowało to jest pewne, że będzie wracało i nie będzie mi dawało spokoju ? Na razie miałem dwa nasilenia i boję się kolejnych.. Narazie stosuje diete, staram się nie jeść słodkiego, zrezygnowałem z alkoholu, mleka, skrobi ogólnie z wielu rzeczy. A może lepiej napisze co jem.. jem chleb razowy, kasze gryczaną, jajka z majonezem, szynki, mięsa, warzywa gotowane. Czy dieta ma jakieś znaczenie w objawianiu się nasileń?

Powiedzcie mi może jak ogólnie najczęściej wygląda ta choroba ? Ja dostaje mocnych wypieków na całych polikach i trochę pomiędzy brwiami. Narazie miałem te dwa nasilenia z przerwą mniej więcej tygodnia i teraz od tygodnia mam narazie spokój. Jak to wygląda u was ?

Pozdrawiam

Tytuł:
PostNapisane: So mar 23, 2013 17:47 

PostNapisane: Cz wrz 05, 2013 22:23 
nowicjusz
nowicjusz

Witam, od momentu kiedy dowiedziałem się o chorobie minęło trochę czasu. Chciałem trochę opisać moje dokonania i moje sposoby.
Więc może zacznę od tego, że część choroby udało mi się pokonać, tzn. schodząca/łuszcząca się skóra występuje bardzo rzadko, nie mam stanów zapalnych jak na początku, nadal jednak pozostał bardzo duży łojotok skóry, normalnie tłusta skóra twarzy w 2 godziny.. z tym to nie mam pojęcia jak sobie poradzić. No, ale dobrze przejdźmy do moich sposobów, może ktoś coś z tego wykorzysta. Więc moim zdaniem podstawa.. podstawa to dieta. Zero cukru, zero przypraw ostrych itp, zero skrobi, jak najmniej glutenu itp, zero piwa, czasami można wódke. Skrobi, cukrów - omijamy ze względu na fermentacje w jelitach która przyspiesza rozwój tych złych bakterii i nasilają się nasze objawy. Jak najmniej drożdży.. jestem pewien, że to właśnie ich odmiana jest odpowiedzialna za naszą chorobę, dlatego piwa zero, jak najmniej placków, chleba itp. Odpada wszystko co na drożdżach. Owoce teoretycznie można moim zdaniem, bo to fruktoza cukier prosty, nie wymaga takiego złożonego rozkładu, najlepiej jakieś bardzo dojrzałe banany, grejpfruty który są mocno przeciwgrzybicze. Ja głównie jem, kasze, jaglaną, gryczaną, są lekko strawne, pożywne i dostarczają wielu składników odżywczych, ponad to jaja kurze i mięso, jak najmniej przyprawiane, może być smażone, ale raczej bez panierki. Więc dieta raczej ograniczona. Można jeść moim zdaniem wszystkie warzywa, chyba że czujemy, że któreś nam szkodzą, mamy wzdęcia, zaparcia albo biegunki, wtedy nie powinniśmy takich jeść. Po drugie wszystko w normalnych ilościach, nie przejadać się.
Poza tym stosuje trochę medycyny niekonwencjonalnej tzn. pije od 3-4 miesięcy tzw. Mikstura oczyszczająca - MO -, wychodzę ze założenia, że większość chorób a tym bardziej choroby skóry pochodzą z źle funkcjonujących jelit, mikstura pomaga oczyścić jelita, i wyleczyć nadżerki które powstały w skutek złego odżywiania i złych bakterii tam zakumulowanych. Niedługo mam zamiar zabrać się za odbudowę flory mikrobakteryjnej mojego jelita, wiem, że to wszystko trwa, nie oczekuję efektów natychmiast, ale myślę, że coś trzeba cały czas w naszej chorobie robić i działać, próbować, a nie siedzieć i bezczynnie patrzeć i się użalać. O miksturze znajdziecie w internecie. Jest to mieszanina cytryny, oliwy z oliwej i aloesu (po 10ml każdego, codziennie rano, na czczo, przygotowuje się to przed spaniem, i nad ranem wypija).
Co do leczenia lekami, próbowałem wielu rzeczy.. już nawet nie chce mi się pisać czego, sterydy również, może i pomagają, ale wiadomo, trzeba ich unikać. Na mnie moim zdaniem dobrze zadziałał Zoxiderm, jest to teoretycznie przeciwłupieżowy taki balsam czy krem, nakłada się go na włosy po umyciu na 10min, ja używałem go również na twarz, trochę na początku piecze i twarz może być po nim czerwona, skóra schodzić, ale na po kilku godzinach, na drugi dzień jest znacznie lepiej. Zostawiam to na 10min i później zmywam, teraz stosuję go już w razie potrzeby nie częściej jak raz na 2-3 tygodnie. A tak gdy było gorzej stosowałem go przez tydzień co drugi dzień.

Więc moim zdaniem, głównym sprawcą naszej choroby są jakieś drożdżaki lub inne jakieś grzyby, niekoniecznie siedzące na naszej skórze, raczej głównie w jelitach, i od tego powinno się zacząć walkę. Ja cały czas próbuje nowych rzeczy, niestety mam również problemy z trądzikiem, przez ten łojotok, dlatego dermatolog dał mi teraz kurację Izotetroiną, wiadomo, że to działa w ten sposób, że zmniejsza aktywność gruczołów łojowych, ale tylko na moment brania leku, więc może i troszkę jest lepiej z tym łojotokiem na ten moment, ale cudów nie ma i wiem, że to wróci. Trzeba próbować czego innego. Ja skupię się na jelitach jednak, na odbudowaniu dobrej flory bakteryjnej jelit, bo u mnie niestety i wzdęcia i biegunki to mimo młodego wieku była codzienność i kilku lat. Zaniedbałem to i teraz się męczę z tym wszystkim. Ale mam nadzieje, że jestem na dobrej drodze.. choć napewno nie jest ona ani łatwa, ani przyjemna i będzie to trwało sporo czasu zanim ujrzę zdrową i w pełni uśmiechniętą z wyniku twarz.

Życzę wszystkim powodzenia, dużo siły, a nawet bardzo. Pamiętajcie, że pozytywne myślenie to już jest baaardzo dużo, nie załamujcie się, próbujcie co jakiś czas nowych rzeczy.

Ja aktualnie próbuje: tonik z boraksu (ma silne działanie przeciwgrzybicze), choć jest wycofany i zakazany do celów spożywczych, dużo się naczytałem, że kiedyś był używany z bardzo pozytywnym skutkiem na różne choroby, jednak z niewiadomych przyczyn nagle stał się bardzo niebezpieczny dla zdrowia. I taki jest, jednak w dużym stężeniu, a tak naprawdę wszystko w dużym stężeniu jest niebezpieczne i może nas zabić.
Po drugie zacząłem pić bratka, pokrzywę. I biorę olejek z oregano, na przemian z gorzknikiem kanadyjskim i wiesiołkiem, ale to dopiero zacząłem i staram się nie brać tego za dużo na raz, tylko raz na dzień, naprzemiennie jedno z tych ziel, to znowu wszystko jest skupione na walce z grzybami, i innymi złami mogącymi siedzieć w organizmie, będę zdawał relacje czy to coś daje.

Pozdrawiam Mateusz

Ostatnio edytowano Pt wrz 06, 2013 16:47 przez shrek33333, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: Pt wrz 06, 2013 09:12 
administrator
administrator

Fajnie, że wypracowałeś metodę żeby utrzymać skórę w przyzwoitym stanie. Jest to kolejny przykład, że każdy musi wypracować własną metodę drogą prób i błędów.
Czekam na dalsze relacje !

Po pierwsze: Regulamin Forum.
Po drugie: FAQ Forum.
Po trzecie: Pytaj - to nie boli.

PostNapisane: Pt wrz 06, 2013 17:00 
nowicjusz
nowicjusz

Co jeszcze chciałem dopisać co zauważyłem u mnie. Że np. pogorszenie występuje zawsze jak wezmę jakieś witaminowe tabletki, niezależnie jakie, czy to Vigor czy takie kupione w Biedronce do rozpuszczania w wodzie, zawsze stan skóry mi się pogarszał. Dlatego jestem za tym żeby takie coś uzupełniać warzywami.

Po drugie, pomysł z Boraksem(do kupienia w internecie jako środek do czyszczenia, ale również widziałem na pewnej stronie opis, że może być przeznaczony jako środek przeciwłupieżowy), pomysł ten wziąłem od kolesia z usa, który właśnie swoje leczenie ŁZS opisuje w filmiku na youtube, próbowałem odszukać ten film, ale nie znalazłem niestety. Więc to nie mój wymysł, może akurat pomoże komuś, bo tamtemu kolesiowi pomogło. Znowu ja u siebie zauważam działanie przeciwłojotokowe, efekt ściągnięcia skóry. Zobaczymy jakie jeszcze będzie miało działanie, bo za uszami mam nadal objawy ŁZS, więc będę mógł badać na tym skrawku skóry czy to coś daje. Ja jakby co robię z tego tonik 5%, choć z tego co czytałem do przemywania skóry powinien być 3%(30g boraksu na 1000ml wody).

Tytuł:
PostNapisane: Pt wrz 06, 2013 17:00 

Strefa czasowa: UTC