Łojotokowe Zapalenie Skóry - Seborrheic dermatitis - Forum

Forum poświęcone Łojotokowemu Zapaleniu Skóry (ŁZS) - informacje (newsy, przyczyny, objawy), porady, leczenie.
Teraz jest Pt lis 15, 2019 10:11

Strefa czasowa: UTC

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt lut 15, 2013 22:10 
debiutant
debiutant

Witam! bardzo się cieszę,że znalazłam ta stronę mam nadzieję, że ktos mi tu pomoże:-)
Moje Łzs pojawiło się 4 miesiące po urodzeniu drugiego dziecka. Zaczęło się o pryszczy na skroniach które w zasadzie pojawiły śie póżniej na całych bokach skóry głowy, przetłuszczanie sie skóry bardzo duże, choć zawsze myłam głowę codziennie, zaczerwinienie swędzenie. Włosy wypadały garściami, lecz fakt po urodzeniu wlosy wypadają hormonalnie i do jakiego lekarza nie poszłam to słyszałam, że nie mam sie czym przejmować samo przejdzie hmm niestey nie przeszło mój synek ma 10 miesięcy ja odwiedziłam 7 dermatologów, 2 trychologów, ginekologa i endokrynologa. Na głowę stosowałam szampon pirolam podrażnił trochę głowę problem nie zniknął,mediket ictamo nie zrobił nic, capitis duo stosowany codziennie przez 10 dni(strasznie swędziała mnie po nim głowa), kosmetyki od trychologa za 500zł nie pomogły. Stosowałam jeszcze taka wcierkę na głowę z hydrokotrizonem jakimś antybiotykiem mocznikiem i kwasem salicylowy do tego alpicort e witaminy i włosy odrastają ale i tak wypadają, najbardziej przezedziły się własnie na bokach tam gdzie jest cały czas stan zapalny raz troszke mniejszy raz silniejszy ale jednak jest. Wiem ,że trzeba myc bardzo delikatnymi szamponami i takimi myję plus przeciwłupieżowy tyle ,że mi żaden nie pomaga w zasadzie to raczej nic mi nie pomaga. chciałabym zaznaczyć, że nie mam łuski na głowie tylko skóra jest zaczerwieniona i ma takie jakby różowe plamki. Najbardziej denerwuje sie tym ,że włosy wypadają naprawde mam ich mało a wiem że odrastaja bo na czubku mam dużo młlych włosków, które odstaja od głowy. a w miejscu zaczerwienionej skóry niestety zrobiły się cieniutkie i sa bardzo przerzedzone. Bardzo proszę o pomoc co mam zastosować żeby było lepiej. Z góry dziękuję.

[ Przeniesiony, pkt 2.5. Regulaminu Forum - lily ]

Tytuł:
PostNapisane: Pt lut 15, 2013 22:10 

PostNapisane: Pn lut 18, 2013 09:10 
administrator
administrator

Witaj !

Piszesz,
oranzada napisał(a):
Wiem ,że trzeba myc bardzo delikatnymi szamponami i takimi myję plus przeciwłupieżowy tyle ,że mi żaden nie pomaga w zasadzie to raczej nic mi nie pomaga.

w takim razie podaj pełne nazwy tych preparatów.
A jak z twarzą ? Tam też jest stan zapalny ?

Po pierwsze: Regulamin Forum.
Po drugie: FAQ Forum.
Po trzecie: Pytaj - to nie boli.

PostNapisane: Pn lut 18, 2013 09:59 
debiutant
debiutant

Hej! Troche tego dużo,więc tak jeden dermatolog powiedział mi, że mam myć tylko zółtkiem ponieważ detergenty zniszczyły mi skórę głowy po tym zabiegu którym myłam przez 2 tydgodnie miałam jedno masło na głowie:-), drugi dermatolog przepisał mi pirolam i nic więcej kazał myć wtedy kiedy przetłuszczają mi się włosy, problem taki, że przetłuszczały i nadal to robią codziennie. Następny lekarz przepisał medicet ictamo do codziennego mycia do tego wcierkę do włosów z antybiotykiem sterydem kwasem salicylowym i mocznikiem. na zmiane z alpicortem e wtedy po badaniu trychologicznym wyszło ,że mam zapalenie mieszkow włosowych, wiec antybiotyk dobrze sobie z tym poradzil natomiast zwiekszyło sie swędzenie czerwone plamy po bokach głowy, ale zero łuszczenia. Następnie poszłam do trychologa po zestaw środków do wlosów i dostałam szampon gestil care do włosów tłustych do tego taki środek tej samej firmy do wcierania w skóre głowy do drugi dzień, który ma za zadanie oczyszczać skórę z łoju a następnie wcierkę tej samej firmy witaminową na noc. Stwierdziłam, że co 3 mycie będę stosować szampon przeciwłupieżowy i zakupiłam dermene plus z moich obserwacji po szamponie przeciwłupieżowym jest gorzej skóra sucha swędzi, ale raczej z przesuszenia i jest zaczerwinieniona. Smaruje nawet ostatnio probiotykiem w kapsułkach miejsca najbardzie rozognione i ladnie łagodzi. Co do cery więc tak zawsze była łojotokowa to niestety rodzinna przypadłośc, trądzik lekki był w okresie dojrzewania, potem super choc zawsze sie świeciłam i zaskorniki zaczęły mi wychodzic tak jakieś 4 lata temu, ale nie bylo żle.Zaczerwienione miejsca mam w okolicy skrzydełek nosa i po ustami co dziwne i lekko zaczerwienione czoło, ale nic sie nie łuszczy czasami w tych miejscach wyjda malutkie czerwone krosteczki, nawet kiedys jedna lekarka stwierdziła, że to trądzik różowaty, pożniej natomiast ,że nie. Na cere stosuję physiogel i duac co drugi dzień w miejsca zaczerwienione zinalfat. Kupiłam ostanio la rosche posay ds i zamiast zlagodzić objawy to pogorszył.

PostNapisane: Pn lut 18, 2013 10:24 
debiutant
debiutant

Zapomniałam jeszcze o szamponie capitis duo myłam nim tak jak napisali codziennie przez 8 dni i bardzo swędziala mnie po nim głowa, faktycznie pryszcze może juz tak nie wychodziły,ale stanu tez nie poprawiło. Zażywałam przepisane od ginekologa tabletki Qlaira miały ewentualnie pomóc na wypadanie włosów i łojotok , ale niestety, więc po 3 miesiącach odstawiłam i teraz muszę czekać następne 3, żeby zrobić wszystkie badania hormonalne. Dodam jeszcze, że zażywam witaminę b6 3 razy dziennie i gelacet do picia na włosy:-) dość dużo tego, ale naprawdę z łlugich kręconych loków została mi garstka, która już nawet nie nadaje się, żeby je rozpuścić.Lekarka powiedziała ,że nie wypadły na pewno od łzs bo od tego nie wypadają, tyle ,że w internecie przeczytałam coś zupełnie innego, zresztą dziwne, ze wypadły w miejscach gdzie było największe zapalenie, zrobiły sie cieńsze slabsze i wypadają.ę

PostNapisane: Pn lut 18, 2013 10:48 
administrator
administrator

Wszystko bardzo ładnie opisałaś, ale nie jestem w stanie wyciągnąć jednoznacznie z tego tekstu CO AKTUALNIE STOSUJESZ (a nie co stosowałaś ;) Domyślam się że poświęciłaś trochę czasu na napisanie poprzednich postów ale jeśli możesz po prostu od myślników wypisać co aktualnie używasz na skórę włosów i na skórę twarzy to ułatwiłoby sprawę :) Może to być taka forma:
    "Rano:
    - produkt 1
    - produkt 2
    - itd
    Wieczór:
    - produkt A
    - produkt B
    - itd"

PostNapisane: Pn lut 18, 2013 11:04 
debiutant
debiutant

Fakt mało czytelnie:-)

Twarz rano
-physiogel żel

wieczór
-physiogel żel
-krem duac(co drugi dzień)

głowa rano
- wzasadzie nic:-)
wieczorem
-myje glowe szamponem od trychologa do codziennego stosowania, co 3 mycie dermene plus
-po wszystkim wcieram witaminowa odżywke bez spulkiwania na skóre głowy przeciw wypadaniu
-od dóch dni boki smaruję boki głowy probiotykiem ale nie mam okreslonej pory dnia

PostNapisane: Pn lut 18, 2013 11:42 
debiutant
debiutant

przepraszam zapomniałam dodać,że wieczorem na twarz w miejsca najbardziej zaczerwienione i przetłuszczone nakładam krem zinalfat te miejsca to nie weim jak sie dokladnie nazywa ale to chyba ryninka ktora prowadzi od nosa do ust i dwa miejsca pod dolna warga:-)

PostNapisane: Pn lut 18, 2013 14:01 
administrator
administrator

Co do mycia buźki - Physiogel żel jest teoretycznie okej, ale w składzie ma dwa składniki które mogą niekoniecznie najlepiej wpływać na skórę z ŁZS.
Duac silnie wysusza. Zwłaszcza przy takiej pogodzie jaką mamy teraz skórę trzeba porządnie nawilżać. Kuracji antybiotykowych nie należy przerywać. Dlatego musisz zadbać o skórę - na dzień z takich bardziej treściwych kremów (ale nie tłustych ;) może być na przykład ten z filtrem:
Pharmaceris N, Vita-Capilaril SPF 20 (Krem nawilżająco - wzmacniający do twarzy)
Dodatkowo możesz zaopatrzyć się w olej z ogórecznika (w aptece na pewno dostaniesz) i nim smarować skórę na noc. Jest to mało przyjemna "zabawa" bo olej jak to olej - tłusty i lepki ;) Dlatego żeby nie było to takie nieprzyjemne możesz mieszać sobie go z kremem i na pewno tłusta warstwa nie powinna wtedy już tak przeszkadzać.
Hmm, jestem ciekawa co to za szampon od trychologa - a właściwie jaki jest jego skład. Co do szamponu Dermena Plus to szczerze polecam go odstawić. Skład jest fatalny. Nie wiem czy masz dostęp do Rossmanna - ale zachęcam do kupna szamponu dla dzieci Babydream Shampoo. Nim myć głowę oraz twarz (sic !). Na buzię zanim nałożysz to spień go na rękach. Ten szampon ma świetny skład ale przez to nie pieni się tak dobrze jak drogeryjne cuda, no i może plątać nieco włosy, więc jeśli miałabyś problem z ich rozczesywaniem to możesz kupić naftę kosmetyczną i po umyciu włosów spłukać wodą z jej dodatkiem (3 krople na jakieś 4 litry wody w zupełności wystarczą bo inaczej włosy będą tłuste).
Czyli podsumowując Dermena i Physiogel powinny iść w odstawkę a w zamian za nie - Babydream Shampoo. Na twarz do smarowania krem nawilżający - możesz to co zaproponowałam albo ewentualnie napisać tu swoją propozycję i zobaczymy czy będzie trafiona ;) Przede wszystkim z daleka od półek z pięknie pachnącymi drogeryjnymi specyfikami do włosów czy twarzy.

PostNapisane: Pn lut 18, 2013 14:23 
debiutant
debiutant

Szampon znam doskonale poniewaz używa go mój małoletni syn:-) czyli jak narazie nie stosować przeciwłupieżowego szamponu?
szczerze to sama jestem ciekawa dokladnego składu wiem tylko tyle, że zawiera mniszek lekarski, kiełki pszenicy i tyle p[h idealne i bla bla bla podobno sama natura, ale nie wierze szkoda ,że jest taki drogi. Nawilżać hmmmm zawsze sie balam ,że jak zacznę nawilżać taką skóre tłustą
to będzie koszmar, ale spróbuję. Myślałam też o takim szamponie ziaja dla skóry azs i łzs bardzo delikatnej a o szamponie to wyczytałam o tym z la rosche posay ds przeciwłupieżówy tylko nie wiem czy jesy sens stosować czy bez sensu wydawać pieniadze? Bardzo dziękuję Ci za odpowiedz.

PostNapisane: Pn lut 18, 2013 14:57 
administrator
administrator

To super, synkowi szampon będziesz podbierać ;)
Skóra tłusta musi być nawilżana, tylko trzeba umieć to robić ;) czytaj: ponad 90% specyfików dostępnych w sprzedaży nie nadaje się do problemowej cery, więc trzeba umieć znaleźć odpowiedni krem w tych pozostałych 10ciu procentach :)
Ten przeciwłupieżowy odstaw i fajnie jakbyś zamiast niego używała szamponu Zoxiderm.
Zdaję sobie sprawę, że to wymaga wymiany w zasadzie wszystkich Twoich preparatów ale jeśli chcesz zmian to musimy od czegoś zacząć :) Ja nie wierzę, że żeby szampon, krem, tonik etc był skuteczny to musi kosztować bardzo dużo.

Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 18, 2013 14:57 

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC