Łojotokowe Zapalenie Skóry - Seborrheic dermatitis - Forum

Forum poświęcone Łojotokowemu Zapaleniu Skóry (ŁZS) - informacje (newsy, przyczyny, objawy), porady, leczenie.
Teraz jest So kwi 20, 2024 01:39

Strefa czasowa: UTC




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: N lut 03, 2013 22:28 
Offline
administrator
administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 15, 2010 21:25
Posty: 838
Lokalizacja: KP / Pzn
Co do migdałków to też czytałam opinie, że po ich wycięciu osoby uporały się z problemami na skórze (i to nie tylko o ŁZS mówię). Możliwe że coś jest na rzeczy tylko szkoda że nie ma badań prowadzonych w tym kierunku bo wtedy mogłoby się to przełożyć na bezpośrednią korzyść dla chorych :)

_________________
Nie udzielam porad via prywatne wiadomości - pytania zadajemy na Forum.

Po pierwsze: Regulamin Forum.
Po drugie: FAQ Forum.
Po trzecie: Pytaj - to nie boli.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lut 03, 2013 22:28 


Góra
  
 
PostNapisane: Wt lut 05, 2013 20:25 
Offline
bywalec
bywalec

Dołączył(a): N lis 11, 2012 18:01
Posty: 45
jak bylem mlody to czesto chorowale na Angine. MOże coś nie tak z migdałkami? A jak to u CIebie wyglądało Lilly?

ps. udałem się po skierowanie do laryngologa w sprawie migdałków i zatok.

Jutro idę do dermatologa. Napiszę jak było.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt lut 12, 2013 16:58 
Offline
administrator
administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 15, 2010 21:25
Posty: 838
Lokalizacja: KP / Pzn
Na szczęście mnie anginy ani jej podobne rzeczy - nie nękały. Migdałki okej, ale z zatokami mam problem pod taką postacią, że zawsze mam zatkany nos - i nie chodzi tutaj o katar ;)

_________________
Nie udzielam porad via prywatne wiadomości - pytania zadajemy na Forum.

Po pierwsze: Regulamin Forum.
Po drugie: FAQ Forum.
Po trzecie: Pytaj - to nie boli.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz mar 14, 2013 11:36 
Offline
bywalec
bywalec

Dołączył(a): N lis 11, 2012 18:01
Posty: 45
Byłem u dermtologa. Przepisał mi robioną maść na bazie najsłabszych sterydów. Jest znakomita. Bardzo tania. Jej skład to:
Hydrocostisai 0,5
zinci oxyd 2,5
3% sel. Acidi
Bosici 22
Euceryni 25
MF Uny

Uzywany 1x na noc. Efekt zniewalający. Najlżejszy steryd ale szybko działa i powiem wam, że nastawienie psychiczne się znacznie poprawiło a to bardzo ważne dla osób z podłamanym ego.

Mam w planach zrobić sobie test obciążający ciało drożdżakiem Candidia (grzybica ogólnoustrojowa). Trzeba leczyć się od środka. Tyle na ten czas.

Na głowe stosuje szampon Vichy na łupież tłusty 3 razy w tygodniu.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr mar 20, 2013 20:26 
Offline
administrator
administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 15, 2010 21:25
Posty: 838
Lokalizacja: KP / Pzn
Jak długo masz tę maść stosować ? Dermatolog coś o tym wspominał ?
To zaskakujące jak pozornie "zwykłe coś do smarowania twarzy" może poprawić samopoczucie :) Dobrze Cię rozumiem.

_________________
Nie udzielam porad via prywatne wiadomości - pytania zadajemy na Forum.

Po pierwsze: Regulamin Forum.
Po drugie: FAQ Forum.
Po trzecie: Pytaj - to nie boli.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn mar 25, 2013 14:29 
Offline
bywalec
bywalec

Dołączył(a): N lis 11, 2012 18:01
Posty: 45
Lily do skończenia jej. Po skończeniu kazał smarować protopicem. W maju/czerwcu zaczynam zabawe z orungalem. Powiedz mi lily bo czytalem w temacie o Badniach hormonalnych i jestem ciekaw jakie hormony musze sobie zbadac? pisałać coś o płciowych i przysadki mózgowej możesz
wyjaśnićszczegółowo? iJaki to ma wpływ na łzs/trądzik?

Chodzi mi o tę wypowiedź:

Cytuj:
Retinoidów doustnych mi nie przepisano ze względu na to, że wyniki krwi wykluczają możliwość ich przyjmowania. Dostałam tretinoinę do stosowania miejscowego a dokładnie Locacid krem. Stosuję niedawno, nie codziennie ze względu na moje obecne zajęcie (nie mogę straszyć ludzi ) nie mogę sobie pozwolić na duże złuszczanie. Skóra i tak się łuszczy po stosowaniu tego kremu (szczególnie między brwiami, okolice nosa, okolice brody). Ale nie narzekam. Jest to efekt jaki powinien być.
Tak na marginesie dodam, że za jakiś czas podzielę się z Wami informacją na temat badań hormonalnych jakie przeszłam i jaki to ma związek ze stanem skóry. Myślę, że jeżeli ma się problemy skórne typu trądzik, ŁZS to warto udać się na badanie pewnych hormonów płciowych i pewnych hormonów przysadki mózgowej. Wyniki mogą być zaskakujące. Jak napisałam - za jakiś czas rozjaśnię Wam o co chodzi. W innym temacie oczywiście


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz mar 28, 2013 09:39 
Offline
bywalec
bywalec

Dołączył(a): N lis 11, 2012 18:01
Posty: 45
Teoria:

Jeżeli ŁZS bierze się z zewnątrz orgnizmu to zastanawiam się nad oczyszczeniem organizmu poprzez: lewatywe, oczyszczanie jelit i oczyszczenie wątroby.
Czytałem o takim czymś:

http://www.colonpack.pl/


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt mar 29, 2013 10:16 
Offline
administrator
administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 15, 2010 21:25
Posty: 838
Lokalizacja: KP / Pzn
Mam tak wiele rzeczy, które bym chciała tutaj opisać ale niestety mam tak mało czasu, że nie jestem w stanie :wink:
W każdym razie hormony które zwykle się bada to (lekarz i tak zadecyduje które wybrać, zwykle nie są to wszystkie które zaraz wymienię :wink: ): hTSH II (również można badać hormony tarczycy - T3 i T4), testosteron, DHEAs, estradiol, LH, FSH, progesteron, androsteron, kortyzol, 17-OH, prolaktyna bez i z obciążeniem (głównie u kobiet się ją bada).
I jaki to ma wpływ na ŁZS / trądzik ? Otóż funkcjonowaniem gruczołów łojowych sterują androgeny (a konkretnie aktywna forma testosteronu). Inne hormony pośrednio wpływają na stan skóry.
Niemniej jednak wynik badań nie powie w sposób jednoznaczny "TAK, masz problemy ze skórą" lub "NIE, nie masz problemów ze skórą". Można mieć wyniki hormonów całkiem w normie więc skąd w takim razie problemy skórne ? ;) Otóż pomimo np. odpowiedniego poziomu testosteronu problem może tkwić bezpośrednio w skórze - jej receptory dla testosteronu są "nadwrażliwe" a więc reagują nadreaktywnością, pomimo prawidłowej ilości testosteronu we krwi.
Dodam tylko, że jeśli ktoś ma możliwość zrobienia badań hormonalnych to niech zrobi - nawet jak będzie wszystko okej, to drogą eliminacji można w końcu dojść do tego co jest nie tak ;)

_________________
Nie udzielam porad via prywatne wiadomości - pytania zadajemy na Forum.

Po pierwsze: Regulamin Forum.
Po drugie: FAQ Forum.
Po trzecie: Pytaj - to nie boli.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: So mar 30, 2013 12:08 
Offline
bywalec
bywalec

Dołączył(a): N lis 11, 2012 18:01
Posty: 45
a co jest hormony nie beda w normie? Co wtedy?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: So mar 30, 2013 13:39 
Offline
administrator
administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 15, 2010 21:25
Posty: 838
Lokalizacja: KP / Pzn
Wtedy należy udać się do endokrynologa (kobiety mogą również do ginekologa) i zastosowane będzie odpowiednie leczenie farmakologiczne w zależności od tego jakich hormonów poziom nie jest prawidłowy. Od razu zaznaczam - to, że jakiś hormon nie mieści się w granicach referencyjnych, nie znaczy że jest się obłożnie chorym ;) Wszystko jest kwestią indywidualną zależną od objawów, etc. Konsultacja specjalistyczna jest mimo wszystko wymagana, gdyż np. nieprawidłowy poziom hormonów tarczycy oddziałuje negatywnie na cały szereg procesów zachodzących w organizmie.

_________________
Nie udzielam porad via prywatne wiadomości - pytania zadajemy na Forum.

Po pierwsze: Regulamin Forum.
Po drugie: FAQ Forum.
Po trzecie: Pytaj - to nie boli.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So mar 30, 2013 13:39 


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group
Tłumaczenie phpBB3.PL