Łojotokowe Zapalenie Skóry - Seborrheic dermatitis - Forum

Forum poświęcone Łojotokowemu Zapaleniu Skóry (ŁZS) - informacje (newsy, przyczyny, objawy), porady, leczenie.
Teraz jest Cz mar 28, 2024 13:44

Strefa czasowa: UTC




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt paź 09, 2012 18:24 
Offline
nowicjusz
nowicjusz

Dołączył(a): Wt paź 09, 2012 15:19
Posty: 5
Witam

Mam 20 lat i walczę z tą piękną chorobą, zaczęło się jak miałam 5 lat od strupków w głowie białe wypełnione jakimś płynem. Dostawałam różne maści pierwsza diagnoza była łuszczyca jednak jak wyleczyłam głowę była przerwa do 16 roku wtedy zobaczyłam że łuszczą mi się brwi poleciałam do dermatologa i diagnoza? łuszczyca więc dał mi sterydy elocom wszystko było pięknie dopóki nie dowiedziałam się że to steryd.Potem skóra zaczęła schodzić z policzków i inny dermatolog jak zobaczył twarz od razu zdiagnozował łzs. Dziś skóra głowy jest wyleczona zero łupieżu swędzenia itp, jednak twarz :x z brwi czasem sypie się ale najgorsze są rumieńce na policzkach piekące i czerwone jednak nie swędzą ani nie łuszczą się. Kiedyś miałam ogromne wągry na twarzy chodziłam na wyciskanie do kosmetyczki i się uspokoiło są jeszcze ale nie widoczne aż tak, trądzika nie mam i nigdy nie miałam. Używam kremów protopic i alantan jednak nic nie działa na rumieniec, wstaje rano nic nie ma jak wychodzę na dwór i jest zimno lub pada deszcz rumieniec pokazuje się. :roll:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt paź 09, 2012 18:24 


Góra
  
 
PostNapisane: Wt paź 09, 2012 19:12 
Offline
administrator
administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 15, 2010 21:25
Posty: 838
Lokalizacja: KP / Pzn
Witaj !
Mając na myśli "rumieńce na policzkach" chodzi Ci o miejsca na kości policzkowej ? Tam ŁZS raczej się nie pojawia ;) Zwykle bliżej nosa. Możesz mieć problem z naczynkami (piszesz o reakcji skóry pod wpływem różnych temperatur). Zwłaszcza jeśli w przeszłości stosowane były sterydy (efekt: np. ścieńczenie naskórka) + niewłaściwa pielęgnacja + nadmierna ekspozycja twarzy na słońce. Zdecydowanie musisz stosować filtry przeciwsłoneczne (tak, nawet zimą).

_________________
Nie udzielam porad via prywatne wiadomości - pytania zadajemy na Forum.

Po pierwsze: Regulamin Forum.
Po drugie: FAQ Forum.
Po trzecie: Pytaj - to nie boli.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt paź 09, 2012 19:52 
Offline
nowicjusz
nowicjusz

Dołączył(a): Wt paź 09, 2012 15:19
Posty: 5
Mam na całych policzkach takiego hm motylka i na brwiach też ale mniej tylko że w ogóle nie swędzi tylko piecze :roll: Protopic nie działa rumieniec nie schodzi tak samo alantan. Miałam dermatologa, który kazał na TWARZ smarować elocom :|. Czasem myślę czy to jest łzs ? Miałam rybią łuskę na głowie ale znikła, czasem w koło uszu mi wyskakuje ale rzadko. Twarz reaguje bardziej na zimno niż na słońce.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr paź 17, 2012 17:55 
Offline
nowicjusz
nowicjusz

Dołączył(a): Wt paź 09, 2012 15:19
Posty: 5
Dziś byłam u dermatologa i jestem załamana stwierdził że łojotok nie jest duży jednak rumienie prawdopodobnie przerodzą się w trądzik różowaty :( przepisał mi witaminę PP, Rozex 2 razy dziennie i krem Rosacin z Iwostin czy ktoś może ma podobną diagnozę i jak z tym walczyć ?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz paź 18, 2012 15:45 
Offline
administrator
administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 15, 2010 21:25
Posty: 838
Lokalizacja: KP / Pzn
Witaj !
Dostałaś w zasadzie standardowe leczenie. Powiedział Ci coś więcej ? Że musisz uważać na skórę, nie trzeć jej mocno, unikać rozgrzewających pokarmów i przebywania w źle klimatyzowanych pomieszczeniach ? Na dzień koniecznie krem z filtrem ! Na tę porę roku SPF 30 powinien starczyć. Przy naczynkach filtry są bardzo istotne, gdyż promieniowanie UV przyśpiesza rozwój trądziku różowatego, powstawanie zmian przerostowych, rumienia, itd.

_________________
Nie udzielam porad via prywatne wiadomości - pytania zadajemy na Forum.

Po pierwsze: Regulamin Forum.
Po drugie: FAQ Forum.
Po trzecie: Pytaj - to nie boli.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz paź 18, 2012 19:34 
Offline
nowicjusz
nowicjusz

Dołączył(a): Wt paź 09, 2012 15:19
Posty: 5
Tak, że nie mogę jeść ostrych przypraw, muszę jak jest zimno używać tłustych kremów, powiedział że tylko czoło mam " wysuszone " trochę a ogólny stan skóry jest dobry tylko ostrzegł mnie że rumienie mogą przejść na trądzik :cry: , a jakie kremy możesz polecić mi?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz paź 18, 2012 21:00 
Offline
administrator
administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 15, 2010 21:25
Posty: 838
Lokalizacja: KP / Pzn
Czyli jak będziesz odpowiednio i świadomie dbać o skórę to TR może się nie rozwinąć, a już w najgorszym wypadku odwleczesz w czasie objawy, które nawet jeśli się pojawią - będą łagodne. Przede wszystkim głowa do góry :) TR to nie wyrok.
Powiem tak - odradzam filtry drogeryjne (Lirene itd). Z aptecznych próbowałam filtry od Avene, SVR, Biodermy. W skrócie powiem tak (są to oczywiście subiektywne odczucia ;)
Avene - porządne filtry ale niestety strasznie się lepią na skórze, nawet te z mniejszymi faktorami SPF, skład nie zawsze fajny,
SVR - podobnie jak Avene, ale są mniej klejące,
Bioderma - niekiedy niedoceniana firma, a ma kilka produktów które mogą być zbawieniem dla skóry ŁZSowców i ogólnie osób z problemami skórnymi. Składy są rewelacyjne, dlatego polecam tutaj szukać czegoś dla siebie. Dlatego skupiając się na Biodermie, podam takie przykłady:
(Jakbym miała wybrać jeden bezbarwny i jeden tonujący to zdecydowanie: Photoderm AKN Mat SPF 30 / UVA 13 oraz Photoderm MAX Ultra-Fluide Teintée SPF 50+ / UVA 40. Ja po wszystkich filtrach się świecę i dlatego po ich nałożeniu matuję skórę pudrem bambusowym, stąd nie oceniam filtrów pod kątem świecenia się po nich twarzy - coś za coś ;)

BEZBARWNE:
Photoderm MAX Fluide SPF 50+ / UVA 38
Photoderm Mineral SPF 50+ / UVA 22
Photoderm AKN Mat SPF 30 / UVA 13
Photoderm Anti-âge SPF 30 / UVA 30
Photoderm SPOT SPF 50+ / UVA 38

O WŁAŚCIWOŚCIACH TONUJĄCYCH (filtry barwione, ale bardzo delikatne, nie dają efektu "tapety" na twarzy ;):
Photoderm MAX Crème teintée SPF 50+ / UVA 38
Photoderm MAX Ultra-Fluide Teintée SPF 50+ / UVA 40
Photoderm AR SPF 50+ / UVA 33 (dla osób z trądzikiem różowatym)

Składy dla dociekliwych:
Photoderm MAX Fluide SPF 50+ / UVA 38
[ WATER (AQUA), DICAPRYLYL CARBONATE, OCTOCRYLENE, METHYLENE BIS- BENZOTRIAZOLYL TETRAMETHYLBUTYLPHENOL, BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE, BIS-ETHYLHEXYLOXYPHENOL METHOXYPHENYL TRIAZINE, CYCLOMETHICONE, C20-22 ALKYL PHOSPHPATE, GLYCERYL STEARATE, PEG-100 STEARATE, ECTOIN, MANNITOL, XYLITOL, RHAMNOSE, FRUCTOOLIGOSACCHARIDES, LAMINARIA OCHROLEUCA EXTRACT, C20-22 ALCOHOLS , DECYL GLUCOSIDE, PENTYLENE GLYCOL, HYDROXYETHYL ACRYLATE/SODIUM ACRYLOYLDIMETHYLTAURATE COPOLYMER, XATHAN GUM, PROPYLENE GLYCOL, CITRIC ACID, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, DISODIUM EDTA, SODIUM HYDROXIDE, CHLORPHENESIN, PHENOXYETHANOL ]

Photoderm Mineral SPF 50+ / UVA 22
[ CYCLOPENTASILOXANE, ZINC OXIDE, WATER(AQUA), TITANIUM DIOXIDE, CYCLOHEXASILOXANE, POLYGLYCERYL-3 POLYDIMETHYSILOXYETHYL DIMETHICONE, DIMETHICONE, PHENYL TRIMETHICONE, BUTYLENE GLYCOL, SODIUM CHLORIDE, ALUMINUM HYDROXIDE, STEARIC ACID, PEG/PPG-18/18 DIMETHICONE, DIMETHICONE/METHICONE COPOLYMER, ECTOIN, MANNITOL, XYLITOL,RHAMNOSE, FRUCTOOLIGOSACCHARIDES, LAMINARIA OCHROLEUCA EXTARCT, PENTYLENE GLYCOL, DISTEARDIMONIUM HECTORITE, TRIETHYL CITRATE, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE ]

Photoderm Anti-âge SPF 30 / UVA 30
[ WATER (AQUA), DICAPRYLYL CARBONATE, OCTOCRYLENE, BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE, METHYLENE BIS-BENZOTRIAZOLYL TETRAMETHYLBUTYLPHENOL, CYCLOME-THICONE, ALCOHOL DENAT., PTFE, C20- 22 ALKYL PHOSPHATE, C20-22 ALCOHOLS, DIPALMITOYL HYDROXYPROLINE, GLYCYRRHIZA GLABRA (LICORICE) ROOT EXTRACT, YEAST EXTRACT (FAEX), TOCOPHERYL ACETATE, ECTOIN, MANNITOL, XYLITOL, RHAMNOSE, FRUCTOOLIGOSACCHARIDES, LAMINARIA OCHROLEUCA EXTRACT, DECYL GLUCOSIDE, AMMONIUM ACRYLOYLDIMETHYLTAURATE/VP COPOLYMER, XANTHAN GUM, DISODIUM EDTA, SODIUM HYDROXIDE, PROPYLENE GLYCOL, CITRIC ACID, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, PHENOXYETHANOL, METHYLPARABEN, PROPYLPARABEN, ETHYLPARABEN, FRAGRANCE (PARFRUM) ]

Photoderm SPOT SPF 50+ / UVA 38
[ WATER (AQUA), DICAPRYLYL CARBONATE, OCTOCRYLENE, METHYLENE BIS- BENZOTRIAZOLYL TETRAMETHYLBUTYLPHENOL, BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE,BIS-ETHYLHEXYLOXYPHENOL, METHOXYPHENYL TRIAZINE, CYCLOMETHICONE, DIPROPYLENE GLYCOL, C20-22 ALKYL PHOSPHATE, GLYCERYL STEARATE, PEG-100 STEARATE, ,ECTOIN, MANNITOL, XYLITOL, RHAMNOSE, FRUCTOOLIGOSACCHARIDES, LAMINARIA OCHROLEUCA EXTRACT, GLYCYRRHETINIC ACID, GLYCYRRHIZA GLABRA (LICORICE) ROOT EXTRACT, C20-22 ALCOHOLS, DECYL GLUCOSIDE, PENTYLENE GLYCOL, XANTHAM GUM, HYDROXYETHYL, ACRYLATE/SODIUM ACRYLOYLDIMETHYLTAURATE COPOLYMER, SODIUM HYDROXIDE, PROPYLENE GLYCOL, CITRIC ACID, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, DISODIUM EDTA, CHLORPHENESIN, PHENOXYETHANOL ]

Photoderm MAX Crème teintée SPF 50+ / UVA 38
[ WATER (AQUA), OCTOCRYLENE, DICAPRYLYL CARBONATE, METHYLENE BIS-BENZOTRIAZOLYL TETRAMETHYLBUTYLPHENOL, BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE, HYDROGENATED VEGETABLE OIL, TITANIUM DIOXIDE (CI 77891),BIS-ETHYLHEXYLOXYPHENOL METHOXYPHENYL TRIAZINE, CYCLOMETHICONE,HYDROXYPROPYL DIMETHICONE BEHENATE, POTASSIUM CETYL PHOSPHATE, GLYCERYL STEARATE, PEG-100 STEARATE, IRON OXIDES (CI 77492), TOCOPHERYL ACETATE, ECTOIN, MANNITOL, XYLITOL, RHAMNOSE, FRUCTOOLIGOSACCHARIDES, LAMINARIA OCHROLEUCA EXTRACT, DECYL GLUCOSIDE, AMMONIUM ACRYLOYLDIMETHYLTAURATE/VP COPOLYMER, XANTHAN GUM,CITRIC ACID , DISODIUM STEAROYL,GLUTAMATE, PROPYLENE GLYCOL, ALUMINIUM HYDROXIDE, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, IRON OXIDES( CI 77491), IRON OXIDES (CI 77499), DISODIUM EDTA, CHLORPHENESIN, PHENOXYETHANOL ]

Photoderm MAX Ultra-Fluide Teintée SPF 50+ / UVA 40
[ AQUA, DICAPRYLYL CARBONATE, CYCLOPENTASILOXANE, OCTOCRYLENE, METHYLENE BIS-BENZOTRIAZOLYL TETRAMETHYLBUTYLPHENOL, BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE, GLYCERIN, ISONOYL ISINONANOATE, PROPYLENE GLYCOL, PEG-30 DIPOLHYDROXYSTEARATE, BIS-ETHYKLEXYLOXYPHENOL METHOXYPHENYL TRIAZINE, TITANIUM DIOXIDE (CI 77891), LAURYL PEG/PPG-18/18 METHICONE, METHYL METHACRYLATE CROSSPOLYMER, ECTOIN, MANNITOL, XYLITOL, RHAMNOSE, FRUCTOOLIGOSACCHARIDES, LAMINARIA OCHROLEUCA EXTRACT, DECYL GLUCOSIDE, IRON OXIDES (CI 77492), SODIUM CITRATE, STEARALKONIUM HECTORITE, XANTHAN GUM, IRON OXIDES (CI 77499), LACTIC ACID, HYDROGENATED LECITHIN, PROPYLENE CARBONATE, IRON OXIDES (CI 77499), CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, DISODIUM EDTA, PHENOXYETHANOL, CHLORPHENESIN ]

Photoderm AR SPF 50+ / UVA 33
[ WATER (AQUA), DICAPRYLYL CARBONATE, OCTOCRYLENE, METHYLENE BIS-BENZOTRIAZOLYL TETRAMETHYL-BUTYLPHENOL, BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE, CYCLOPENTASILOXANE, BIS-BENZOTRIAZOLYL TETRAMETHYLBUTYLPHENOL, BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE, CYCLOPENTASILOXANE, BIS-ETHYLHEXYLOXYPHENOL METHOXYPHENYL, TRIAZINE, HYDROXYPROPYL DIMETHICONE BEHENATE, POTASSIUM CETYL PHOSPHATE, GLYCERYL STEARATE, PEG-100 STEARATE, GLYCYRRHETINIC, ACID, GINGKO BILOBA LEAF EXTRACT, TOCOPHERYL ACETATE, ECTOIN, MANNITOL, XYLITOL, RHAMNOSE, FRUCTOOLIGOSACCHARIDES, LAMINARIA OCHROLEUCA EXTRACT, GLYCINE SOJA (SOYBEAN) GERM EXTRACT, PROPYLENE GLYCOL, DECYL GLUCOSIDE, SILICA, HYDROGENATED VEGETABLE OIL, AMMONIUM ACRYLOYLDIMETHYLTAURATE/VP COPOLYMER, XANTHAN GUM, CITRIC ACID, TRILINOLEIN, TRILINOLENIN, TRIOLEIN, TRIPALMITIN, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYDERIDE, TRISTEARIN, IRON OXIDES (CI 77492), IRON OXIDES (CI 77491), IRON OXIDES (77499), TITANIUM DIOXIDE (CI 77891), DISODIUM EDTA , PHENOXYETHANOL, CHLORPHENESIN ]

Photoderm AKN Mat SPF 30 / UVA 13
[ WATER (AQUA), DICAPRYLYL CARBONATE, OCTOCRYLENE, METHYLENE BIS-BENZOTRIAZOLYL TETRAMETHYLBUTYLPHENOL, BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE,PTFE, METHYL METHACRYLATE CROSSPOLYMER, C20-22 ALKYL PHOSPHATE, GLYCERYL STEARATE, PEG-100 STEARATE, SILICA, TRIDECYL SALICYLATE, TOCOPHERYL, ACETATE, ECTOIN, MANNITOL,XYLITOL, RHAMNOSE, FRUCTOOLIGOSACCHARIDES, LAMINARIA OCHROLEUCA EXTRACT, GLYCOLIC ACID, GINKGO BILOBA LEAF EXTRACT, CITRIC ACID, DODECYL GALLATE, C20-22 ALCOHOLS, DECYL GLUCOSIDE, PROPYLENE GLYCOL, HYDROXYETHYL ACRYLATE/SODIUM ACRYLOYLDIMETHYLTAURATE COPOLYMER, XANTHAN GUM, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, SODIUM HYDROXIDE, DISODIUM EDTA, CHLORPHENESIN, PHENOXYETHANOL, FRAGRANCE (PARFUM) ]

_________________
Nie udzielam porad via prywatne wiadomości - pytania zadajemy na Forum.

Po pierwsze: Regulamin Forum.
Po drugie: FAQ Forum.
Po trzecie: Pytaj - to nie boli.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt paź 19, 2012 08:54 
Offline
nowicjusz
nowicjusz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz paź 18, 2012 22:40
Posty: 3
Ja stosowałam filtr z La Roche-Posay, ale nie polubiliśmy się

U mnie problem na skórze jest dość niewielki, mam tak naprawdę tylko kilka miejsc problematycznych: "trójkącik" pomiędzy brwiami oraz skóra nad lewą brwią oraz w górnej części policzka (pomiędzy lewym okiem a końcówką nosa, trudno inaczej mi to nazwać) - więc jak widać mój problem jest dość jedno-lewostronny :)
Jeśli chodzi o zwykłą pielęgnację twarzy (bezfiltrową) to u mnie świetnie sprawdzają się olejki zwłaszcza suchy olejek z NUXE - Huile Prodigieuse (cena ok. 70-80zł za 100ml w aptece) lub nierafinowany olej kokosowy. Nie używam do twarzy już żadnych kremów (zwłaszcza drogeryjnych!), bo z reguły robiły mi więcej szkody niż pożytku. Z pomocą olejków udaje mi się skórę twarzy kontrolować, ze skórą głowy przegrywam od kiedy wycofali mi szampon Nizax-Med.

Odpowiedniego filtra wciąż szukam.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt paź 19, 2012 08:54 


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa: UTC


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group
Tłumaczenie phpBB3.PL