Łojotokowe Zapalenie Skóry - Seborrheic dermatitis - Forum

Forum poświęcone Łojotokowemu Zapaleniu Skóry (ŁZS) - informacje (newsy, przyczyny, objawy), porady, leczenie.
Teraz jest Wt kwi 16, 2024 10:53

Strefa czasowa: UTC




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: N wrz 16, 2012 17:37 
Offline
nowicjusz
nowicjusz

Dołączył(a): Śr wrz 12, 2012 12:45
Posty: 3
Witam, mam 18 lat, ŁZS mam od około 2 lat, zaczęło się tym, że odstawiłem szampon HEAD & SHOULDERS, używałem go bardzo długo, wtedy też pojawił się łupież na głowie. Wizyta u dermatologa - dostałem jakiś steryd, którego nazwy już nie pamiętam, to tylko pogorszyło sprawę. Druga wizyta u tej samej pani - stwierdziła ŁZS, przepisała Nizoral, stwierdziłem, że muszę się leczyć na własną rękę. Jakiś rok temu doszło zaczrwienienie na prawej stronie nosa oraz za prawym uchem. Znalazłem to forum, przeczytałem ważniejsze tematy, teraz mój zestaw wygląda tak:

Szampon leczniczy - Seboradin
Szampon do mycia codziennego - Nivea Strong Power
Maść do smarowania nosa i okolic brwi - Alantan

Myję głowę przegotowaną wodą, bo ta z kranu za bardzo wysuszała skórę.

Mam kilka pytań:
1. Dlaczego mam większe objawy po prawej stronie twarzy (prawa strona nosa, z tyłu prawego ucha)?
2. Czy mycie głowy tylko szamponem leczniczym (Seboradinem) jest szkodliwe (co ok 2 dni)? Pytam, bo zgodnie z wskazówkami na forum zacząłem używać seboradinu do czasu ustąpienia objawów, ale późniejsze stosowanie seboradinu tylko co tydzień spowodowało nawrót objawów, więc zacząłem myć nim głowę częściej.

Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N wrz 16, 2012 17:37 


Góra
  
 
PostNapisane: Pn wrz 17, 2012 08:49 
Offline
administrator
administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 15, 2010 21:25
Posty: 838
Lokalizacja: KP / Pzn
Witaj !
Odpowiadając na Twoje pytania:
1. Tutaj nie ma reguły, może to być sprawa czysto przypadkowa. Z drugiej strony, jako że uważam że ŁZS nasila/wywołuje niewłaściwa pielęgnacja (a raczej nieprawidłowo dobrane kosmetyki, szampony itd. które w swoim składzie zawierają substancje działające drażniąco na skórę - i tu też nie ma reguły, to co podrażnia jedną osobę niekoniecznie musi podrażniać drugą ! ) może na prawą stronę twarzy działają właśnie jakieś substancje drażniące (?)
2. Seboradin jest zdecydowanie bezpieczny. Jeżeli jest potrzeba to można myć nim nawet kilka razy dziennie (bez przesady oczywiście ;) Ten schemat który znalazłeś na Forum to tylko jedna z propozycji zastosowania owego szamponu - nie ma jednej właściwej reguły - każdy dopasowuje indywidualnie do swoich potrzeb.

_________________
Nie udzielam porad via prywatne wiadomości - pytania zadajemy na Forum.

Po pierwsze: Regulamin Forum.
Po drugie: FAQ Forum.
Po trzecie: Pytaj - to nie boli.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn wrz 17, 2012 18:02 
Offline
nowicjusz
nowicjusz

Dołączył(a): Śr wrz 12, 2012 12:45
Posty: 3
Dzisiaj byłem u dermatolog: Stwierdziła ŁZS, nie chciałem żadnej recepty, przyszedłem do niej tylko żeby się upewnić co do objawów. Poleciła mi zamiast Alantanu clotrimazol lub oliprox. Co o nich sądzicie?

Co do drugiego pytania - jeżeli używam seboradinu powiedzmy co 2 dni i nie mam okazji myć się szamponem do pielęgnacji codziennej to mam go odstawić? Pozdrawiam :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn wrz 17, 2012 18:02 


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group
Tłumaczenie phpBB3.PL