Łojotokowe Zapalenie Skóry - Seborrheic dermatitis - Forum

Forum poświęcone Łojotokowemu Zapaleniu Skóry (ŁZS) - informacje (newsy, przyczyny, objawy), porady, leczenie.
Teraz jest Cz mar 28, 2024 09:03

Strefa czasowa: UTC




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt gru 03, 2010 18:32 
Offline
nowicjusz
nowicjusz

Dołączył(a): Pt gru 03, 2010 18:06
Posty: 3
Witam. Moja historia przedstawia się następująco.

Mam 22 lata. Wszystko zaczęło się około 2 lat temu. Późną jesienią, przy silnych i chłodnych wiatrach na mojej twarzy wystąpiły zmiany. Początkowo były one bladosine i mało widoczne, jednak pod wpływem np. alkoholu, czy mrozu, zmiany robiły się czerwone. Wygląda no mniej więcej tak: cały nos, okolice przy samym nosie, i, jakby to nazwać, 'linie' biegnące od nosa w stronę oczu, oraz w dół, w stronę ust. Całość przypomina pięcioramienną gwiazdę. W normalnym stanie zmiana jest sinoczerwona, może troche blada, czerwieni się opd wpływem alkoholu, zmian temperatury, wysiłku fizycznego. Sądziłem, że problem tkwi w naczynkach, poszedłem więc do dermatologa.
Do jednego, potem drugiego, trzeciego i czwartego.

Każdy z nich stwierdzał, że jest to łojotokowe zapalenie skóry, ale:
- Nigdy nie miałem łupieżu
- Nie mam tłustej skóry, włosy nie przetłuszczają się szybko
- Skóra objęta zmianami nie łuszczy się, nie swędzi, nie piecze
- Nie ma żadnych grudek, krost
- Żadne leczenie nie przyniosło rezultatów

Pamiętam, że któregoś dnia w zimę, przy ostrym mrozie, wróciłem z dworu i zaczęło silnie piec. Zaczerwieniło się, posmarowałem jakimś tłustym kremem poleconym przez mamę, zeszło odrobinę naskórka i tyle. Od tamtej pory wszystko wygląda tak jak opisałem powyżej.

Teraz moje pytanie. Przeczytałem trochę postów na tym forum, i wiem, że wiecei na ten temat dużo więcej niż ja. Czy to może być rzeczywiście ŁZS?

Poza zaczerwienieniem nie dostrzegam innych objawów, siostra(studiuje medycynę) mówi, że to naczynka. Po kąpieli w gorącej wodzie i z użyciem szamponu przeciwłupieżowego widać jakby lekką poprawę, skóra nie jest czerwona tylko bladp-sino-czewona,jednak podczas gdy cała skóra jest matowa, to w miejscu zaczerwienienia błyszczy się.

Teraz jestem po terapii Pimafucortem, zero rezultatów, za tydzień mam kolejną wizytę i nie wiem już sam co o tym myśleć :( :(


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt gru 03, 2010 18:32 


Góra
  
 
PostNapisane: N gru 05, 2010 20:13 
Offline
administrator
administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 15, 2010 21:25
Posty: 838
Lokalizacja: KP / Pzn
Witaj !

Wiem, że jest Ci ciężko. Bez względu na to, co to tak na prawdę jest, problem w tym, że póki co nic Ci nie pomogło ?
Zawsze zakładam, że wyjątki się zdarzają. Ale to trochę dziwne, że nie masz i nie miałeś łupieżu. Zwykle tak to właśnie się zaczyna ... No i sine plamy. Pierwszy raz słyszę o czymś takim.
W zasadzie z tego co opisałeś, to pokrywa się z ŁZS zdecydowanie to, że leczenie nie przynosi rezultatów :wink:
Może faktycznie są to naczynka ? A w tym kierunku byłeś leczony ?
Zwykle Pimafucort przynosi poprawę, choćby krótkotrwałą (jak to steryd).
Daj znać po wizycie, może dowiesz się czegoś przełomowego :wink:
Jak będziesz miał możliwość, i chęć przede wszystkim, to wrzuć zdjęcia miejsc zmienionych.
Trzymam kciuki. No i głowa do góry. To najlepszy lek :wink:

_________________
Nie udzielam porad via prywatne wiadomości - pytania zadajemy na Forum.

Po pierwsze: Regulamin Forum.
Po drugie: FAQ Forum.
Po trzecie: Pytaj - to nie boli.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn gru 06, 2010 12:12 
Offline
nowicjusz
nowicjusz

Dołączył(a): Pt gru 03, 2010 18:06
Posty: 3
też sądziłem że to naczynka. Siostra studuje medycynę, też tak stwierdziła, że to najprawdopodobniej to. Sugerowałem to dwóm lekarzom, jednak stanowczo moje sugestie odrzucili :/

leczyłem się już mnóstwem różnych leków bez ŻADNYCH rezultatów. Jak odnajdę wszystkie pudełka to napiszę nazwy ich wszystkich. Postaram się też w najbliższym czasie wrzucić zdjęcia.
Z góry dziękuję, za wsparcie i chęć pomocy :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn gru 06, 2010 14:47 
Offline
administrator
administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 16, 2010 14:27
Posty: 320
Lokalizacja: mazury
Ciężka sprawa. Pierwszy raz spotkałem się z takim przypadkiem. Fakt, że nie wszystkie objawy muszą występować przy ŁZS, ale przydałoby się, żeby chociażby kilka z nich się znalazła u Ciebie, żeby mieć przypuszczenia, że to ŁZS. To, że skóra świeci się bardziej w tych miejscach może świadczyć o nagromadzonym naskórku, który jest powiązany np. z łuszczycą, albo ŁZS. Fakt, że jest to umiejscowione w miejscach, gdzie na skórze występuje więcej łoju może Cię kierować z stronę ŁZS, ale to wszystko to tylko przypuszczenia. Czekamy na więcej infa i do tego dorzuć zdjęcia. Pozdrawiam!

_________________
Po pierwsze: Regulamin Forum.
Po drugie: FAQ Forum.
Po trzecie: Pytaj - to nie boli.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt gru 07, 2010 14:07 
Offline
nowicjusz
nowicjusz

Dołączył(a): Pt gru 03, 2010 18:06
Posty: 3
a oto i zdjęcia, proszę :)

1. http://img41.imageshack.us/img41/3374/snb10011.jpg
2. http://img52.imageshack.us/img52/738/snb10013.jpg
3. http://img5.imageshack.us/img5/1406/snb100160.jpg
4. http://img694.imageshack.us/img694/2795/snb10017.jpg
5. http://img689.imageshack.us/img689/3323/snb10018.jpg

jeśli chodzi o jakiekolwiek inne informacje, cóż, nie wiem co powiedzieć. Jeśli macie jakieś pytania, z których moglibyście coś wywnioskować, chętnie odpowiem.

Pozdrawiam :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: So mar 09, 2013 22:24 
Offline
nowicjusz
nowicjusz

Dołączył(a): So mar 09, 2013 22:15
Posty: 1
Witam,

Odkopię trochę tego posta. Moje zainteresowanie postem wynika z faktu, że od 3-4 miesięcy mam identyczne czerwone place jak u kolegi na zdjęciach. Chciałbym się dowiedzieć, czy koledze animal udało się znaleźć lek na to paskudztwo.

Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So mar 09, 2013 22:24 


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa: UTC


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group
Tłumaczenie phpBB3.PL