Łojotokowe Zapalenie Skóry - Seborrheic dermatitis - Forum

Forum poświęcone Łojotokowemu Zapaleniu Skóry (ŁZS) - informacje (newsy, przyczyny, objawy), porady, leczenie.
Teraz jest Cz kwi 25, 2024 01:37

Strefa czasowa: UTC




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Początki
PostNapisane: Wt paź 26, 2010 19:17 
Offline
nowicjusz
nowicjusz

Dołączył(a): Wt paź 26, 2010 18:55
Posty: 3
hej ja z łzs walczę od pół roku. pierwsze objawy zaczęły się dużo wcześniej ale nigdy nie miałam do czynienia z taką chorobą i nie wiedziałam, że taka choroba w ogóle istnieje. Zaczęło się od "łupieżu w uszach" -czyli łuszczenia się skóry w i za uszami. potem choroba przeniosła sie na grzywkę. zaczęły tworzyć sie strupy, a włosy w tym miejscu znacznie sie przerzedziły!!! podczas mycia głowy miedzy moimi palcami zostawały kłęby włosów :/ i właśnie z tym problemem zwróciłam sie do dermatologa, który stwierdził, że nic nie dzieje się bez przyczyny i polecił mi zrobienie kompleksowych badań krwi i moczu. Po wydaniu 150 zł w laboratorium okazało si, że jestem okazem zdrowia!!! Oczywiście skutkowało to zmianą dermatologa. U następnego dostałam dwu-etapowe leczenie. pierwsze trwało tydzień i polegało na braniu sterydów i etap drugi na wcieraniu w głowe płynu który wolno skutkował. jak na razie choroba dalej postępuje ja ponownie wybieram się do dermatologa bo już zaczynają łuszczyć się brwi..... zobaczymy co będzie dalej..............


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt paź 26, 2010 19:17 


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Początki
PostNapisane: Wt paź 26, 2010 19:37 
Offline
administrator
administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 15, 2010 21:25
Posty: 838
Lokalizacja: KP / Pzn
Witamy !
Zmieniać dermatologów w naszym przypadku można bez końca. W zasadzie każdy przepisuje standardowy zestaw, sterydy i tak dalej. Oczywiście, teoretycznie, nic nie powinno zastąpić nam tego czym jest konsultacja lekarska. W każdym razie polecam Ci poszperać trochę na tym Forum, i ogólnie w internecie żeby na własną rękę poszukać tego, co mogłoby pomóc w walce z tą kapryśną przypadłością.
Przede wszystkim głowa do góry. Jakby nie było - pozytywne nastawienie najważniejsze :wink:
Po powrocie od dermatologa napisz co przepisał i czy dowiedziałaś się czegoś ciekawego.
Pozdrawiam.

_________________
Nie udzielam porad via prywatne wiadomości - pytania zadajemy na Forum.

Po pierwsze: Regulamin Forum.
Po drugie: FAQ Forum.
Po trzecie: Pytaj - to nie boli.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Początki
PostNapisane: Pt paź 29, 2010 08:04 
Offline
debiutant
debiutant

Dołączył(a): Pn lip 19, 2010 19:08
Posty: 14
Dla mnie przepisywanie przez lekarzy sterydow powinno byc tylko w naglych wypadkach. Sterydy łagodza objawy, ale podczas ich stosowania - pozniej objawy wracaja z dwojona sila lub jesli sie uda nie wracaja wogole. Ja sterydom powiedzialem juz NIE. One tylko oslabily moja skore i pogarszaly moje objawy. Sa srodki dzialajace podobnie do sterydow, lecz sa drozsze - ale warto je probowac przed podjeciem leczenia sterydami.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Początki
PostNapisane: Pn lis 01, 2010 21:46 
Offline
administrator
administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 16, 2010 14:27
Posty: 320
Lokalizacja: mazury
aoife napisał(a):
pierwsze trwało tydzień i polegało na braniu sterydów i etap drugi na wcieraniu w głowe płynu który wolno skutkował.


Ale jak? :shock: Brałaś normalnie sterydy doustnie?? Pierwszy raz się z potkałem z użytkownikiem, który dostałby sterydy działające na cały organizm, a nie tylko miejscowo.

aoife napisał(a):
jak na razie choroba dalej postępuje ja ponownie wybieram się do dermatologa bo już zaczynają łuszczyć się brwi..... zobaczymy co będzie dalej..............


A co ma być? Z nami będzie tylko i wyłącznie lepiej :) Poczytaj sobie posty na forum i metodą prób i błędów na pewno sobie coś znajdziesz, ale tylko umiar, umiar droga koleżanko może być naszym sprzymierzeńcem :)

_________________
Po pierwsze: Regulamin Forum.
Po drugie: FAQ Forum.
Po trzecie: Pytaj - to nie boli.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Początki
PostNapisane: Śr lis 17, 2010 17:18 
Offline
nowicjusz
nowicjusz

Dołączył(a): Wt paź 26, 2010 18:55
Posty: 3
Kolejna wizyta za mną.Kolejne grube wydatki. Kolejny problem.
Moja choroba wcześniej rozpoznana przez dwóch dermatologów jako ŁZS okazała się łuszczycą. Choć choroba wygląda podobnie. Srebrne łuski na głowie, w uszach i za uszami. Trochę swędzi. Po zdrapaniu krwawi. dziwne ze zostało ozpoznane dopiero teraz ale zobaczymy czy przepisane preparaty pomogą.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Początki
PostNapisane: Śr lis 17, 2010 18:10 
Offline
administrator
administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 15, 2010 21:25
Posty: 838
Lokalizacja: KP / Pzn
Niestety ŁZS może bywać mylone lub współistnieje z:
- łuszczycą
- atopowym zapaleniem skóry
- trądzikiem różowatym
- toczeniem rumieniowatym
- dermatozą okołoustną
- i zapewne coś jeszcze by się znalazło

Oczywiście również działa to w drugą stronę - powyższe schorzenia mogą być mylone z ŁZS :wink:
Co to są za preparaty ? Jeśli mogłabyś podać. Owszem - czy pomogą to się okaże :wink:

_________________
Nie udzielam porad via prywatne wiadomości - pytania zadajemy na Forum.

Po pierwsze: Regulamin Forum.
Po drugie: FAQ Forum.
Po trzecie: Pytaj - to nie boli.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Początki
PostNapisane: Śr lis 17, 2010 20:07 
Offline
administrator
administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 16, 2010 14:27
Posty: 320
Lokalizacja: mazury
Ostatnio u kolego ogolonego na 1 mm zauważyłem czerwone placki na głowie oraz za uszami. Gdzie nie gdzie to się łuszczyło. W końcu nie wytrzymałem i zapytałem go co ma na głowie, chociaż sam byłem przekonany, że to ŁZS. Powiedział, że to łuszczyca i że od kilku lat na nią się leczy. Mówił, że na całym ciele czasami to miał i że pomaga mu pewien lek, który tak jakby osłabia odpowiedź immunologiczną i jakoś wszystko jest pod kontrolą. Więc rzeczywiście, można pomylić te dwie choroby, chociaż u mnie nie wiedziano co to jest, a dopiero później ŁZS, nigdy łuszczyca.

_________________
Po pierwsze: Regulamin Forum.
Po drugie: FAQ Forum.
Po trzecie: Pytaj - to nie boli.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Początki
PostNapisane: Cz lis 18, 2010 19:53 
Offline
nowicjusz
nowicjusz

Dołączył(a): Wt paź 26, 2010 18:55
Posty: 3
podaje zapisane mi leki
Głowa-->squamax na zmiane z Linomag + locoid crelo na noc
uszy-->pimafucort+ bevita
no i obowiązkowo Iskial do łykania (jakby kto nie wiedział to jest to olej z wątroby rekina)
piszcie czy już się spotkaliście z tymi lekami i jak działają. pozdr


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lis 18, 2010 19:53 


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa: UTC


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group
Tłumaczenie phpBB3.PL