Łojotokowe Zapalenie Skóry - Seborrheic dermatitis - Forum

Forum poświęcone Łojotokowemu Zapaleniu Skóry (ŁZS) - informacje (newsy, przyczyny, objawy), porady, leczenie.
Teraz jest Cz mar 28, 2024 16:21

Strefa czasowa: UTC




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt lis 16, 2010 14:51 
Offline
nowicjusz
nowicjusz

Dołączył(a): Wt lis 16, 2010 11:42
Posty: 1
Witam!
Chcę się podzielić swoją historią z ŁZS, która zaczęła się 11 lat temu i dotyczyła tylko twarzy. Początek leczenia nie mógł być groszy (teraz o tym wiem) ponieważ lekarz przypisał mi maści sterydowe, które przynosiły dobry efekt,a ja używałem ich bez ograniczeń. Teraz już wiem ze był to ogromny błąd. Później było już tylko gorzej. Przez kilka lat odwiedziłem dziesiątki lekarzy. Dermatolog odsyłał mnie do alergologa, a alergolog do dermatologa i kolo się zamykało i żaden z nich nawet nie zdiagnozował choroby. Próbowałem rożnych maści i specyfików, włącznie z dietą dobraną do grupy krwi i taką oczyszczającą organizm tzn. przez tydzień jadłem tylko ryż i popijałem wodą. Efekt tych wszystkich działań był zerowy a choroba nadal się rozwijała i zaczęła się pojawiać na klatce piersiowej i głowie.
6 lat temu trafiłem do Pani dr dermatolog z Lublina, (bez nazwiska żeby ktoś nie posądził mnie o reklamę) która popatrzyła na mnie i od razu stwierdziła ŁZS. Leczenie wyglądało następująco. Dostałem antybiotyk ORUNGAL (później dr zmieniła na TRIOXAL- dużo tańszy odpowiednik) dawka uderzeniowa 7 dni po 2 tab. dziennie, później podtrzymująca 2tab dziennie przez 2 dni, miesiąc przerwy i kolejne 4 tab w 2dni. + szampon STIEPROX + krem do codziennej pielęgnacji OCTOPIROX z Dr Eris.
Tym sposobem rozpocząłem nowe życie (z perspektywy czasu najpiękniejsze lata życia). Wszystkie objawy zniknęły, cera zaczęła wyglądać normalnie i mogłem się normalnie ogolić nie zdrapując tych wszystkich zmian z których ponownie zaczynało coś wyciekać. Zapomniałem o diecie i porostu zacząłem jeść wszystko nie patrząc na wcześniejsze testy alergiczne z których wynikało ze mało co mogę.
Nie sposób wspomnieć o psychice i stresie który jak wiadomo ma bardzo zły wpływ na ŁZS. Wiem na swoim przykładzie ze jest bardzo ciężko pozytywnie myśleć i się nie stresować jak patrzysz w lustro i widzisz w nim czerwonego upiora. Z moja psychiką mi się udało a bardzo dużą zasługą tego jest moja obecna żona z którą poznaliśmy się krótko przed moja wizytą u wspomnianej wcześniej Pani dr. Moja choroba była wówczas w nasileniu i wyglądałem naprawdę źle. Do dzisiaj się dziwie ze tak atrakcyjnej kobiecie nie przeszkadzała moja choroba i takiego mnie pokochała.
Mija ponad rok jak odstawiłem TRIOXAL i było naprawdę ok. Niestety od 2 miesięcy choroba powraca w szczególności na głowie, klatce piersiowej, i plecach wzdłuż kręgosłupa i to w dużym nasileniu ale na szczęście nie na twarzy. Wiem że jest to tez moja wina ponieważ przestałem o siebie dbać- niezdrowe odżywianie, sporo alkoholu, mało snu.
Postanowiłem to zmienić i wrócić także do kuracji antybiotykowej bo wiem z doświadczenia że same maści nie wystarczą bo wszystko zaczyna się w środku. Mam obawy czy antybiotyk zadziała tak skutecznie jak na początku ale w połączeniu ze zdrowym trybem życia myślę ze będzie dobrze.
Chciałbym aby moja historia komuś pomogła i wsparła w walce z tą dokuczliwą chorobą.
Życzę Wszystkim aby odnaleźli odpowiednią drogę w leczeniu ŁZS.
POZDRAWIAM !!!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lis 16, 2010 14:51 


Góra
  
 
PostNapisane: Śr lis 17, 2010 20:04 
Offline
administrator
administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 16, 2010 14:27
Posty: 320
Lokalizacja: mazury
Tak się właśnie zastanawiam czy ŁZS rzeczywiście z czasem się rozprzestrzenia. U mnie zaczęło się bardzo dawno temu od łupieżu zwykłego, później motyl (nos) i dalej brwi, łupież łojotokowy, wypadanie włosów, uszy itd ... Wszystko tak jakby zaleczyłem i większość się cofnęło, a inne podtrzymuję w dobrym stanie. Ale już nie pierwszy raz spotkałem się z opinią, że choroba się rozwija. A jak inni użytkownicy? Proszę się wypowiadać :)

_________________
Po pierwsze: Regulamin Forum.
Po drugie: FAQ Forum.
Po trzecie: Pytaj - to nie boli.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lis 17, 2010 20:04 


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa: UTC


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group
Tłumaczenie phpBB3.PL