Łojotokowe Zapalenie Skóry - Seborrheic dermatitis - Forum

Forum poświęcone Łojotokowemu Zapaleniu Skóry (ŁZS) - informacje (newsy, przyczyny, objawy), porady, leczenie.
Teraz jest So lis 17, 2018 19:11

Strefa czasowa: UTC

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz lip 19, 2012 14:59 
debiutant
debiutant

Wiesz to może być to, aczkolwiek nie jest czarne jak na większości zdjęć w google... Ot po prostu sobie tak sterczą.
Nie miałem tego gdy byłem na cyklu tetralysalu.

Tytuł:
PostNapisane: Cz lip 19, 2012 14:59 

PostNapisane: Cz lip 19, 2012 16:16 
administrator
administrator

Może jakieś foto ? W realu lekarze mają niekiedy trudności z postawieniem diagnozy, także zdjęcie niekoniecznie rozwiąże problem, ale zawsze zwiększa możliwość, że pomoże ;)

Po pierwsze: Regulamin Forum.
Po drugie: FAQ Forum.
Po trzecie: Pytaj - to nie boli.

PostNapisane: Cz lip 19, 2012 17:46 
debiutant
debiutant

Załączam fotkę, o którą prosiłaś.
http://www.picshot.pl/public/viewset/104225

PostNapisane: Cz lip 19, 2012 18:32 
administrator
administrator

Wygląda mi to na złuszczający się naskórek właśnie + potówki (?).
Na zdjęciu można zauważyć, że skóra jest zaczerwieniona i tutaj dochodzi kwestia naczynek, więc polecam się nie przegrzewać; ograniczać produkty, które rozgrzewają; nie wystawiać się na nadmierną ekspozycję słońca i przede wszystkim na dzień krem z filtrem SPF minimum 20 (chyba, że przebywasz dużo czasu na słońcu, to wtedy od SPF 30 wzwyż).

PostNapisane: Cz lip 19, 2012 18:47 
debiutant
debiutant

Ok, a powiedz mi jeszcze czy jest możliwość laserowego zamknięcia naczynek w przypadku wystąpienia łzs??
A co myślisz o tej zaczerwienionej skórze? To efekt łzs właśnie??

PostNapisane: Cz lip 19, 2012 20:35 
administrator
administrator

Jest możliwość, że laser nasili rumień. W porządnym gabinecie najpierw przeprowadzają wywiad, oglądają skórę i wtedy dopiero decydują, czy nadaje się ona do zabiegu. To jest sprawa bardzo indywidualna. Wiadomo, że na taki zabieg najlepiej udać się gdy skóra jest w jak najlepszym stanie, bo wtedy lepiej znosi cały proces (zabieg laserowego zamykania naczynek zwykle się powtarza w odpowiednich odstępach, nie jest to jednorazowa wizyta). Przy ŁZS przez dwa dni można cieszyć się piękną skórą, jak i przez tydzień czy dwa - jak to mówią "nie znasz dnia ani godziny" ;) Więc uważam że jeśli zmiany nie są bardzo nasilone i rozległe (w jakim stopniu pokrywają się z naczynkami) to można pokusić się o wizytę w gabinecie żeby zdecydowali czy można klasyfikować się na zabieg.
Musiałbyś wrzucić jeszcze jedno foto - od przodu twarzy to wtedy zobaczymy co tam dokładnie się dzieje ;) Najlepiej zdjęcie zrób w ciągu dnia, przy oknie. W świetle żarówek kolor wyjdzie zafałszowany.

PostNapisane: Pt lip 20, 2012 07:47 
debiutant
debiutant

http://www.picshot.pl/public/view/165278
Proszę oto fotka.

PostNapisane: Pt lip 20, 2012 09:53 
administrator
administrator

Ogólny stan Twojej skóry nie jest taki zły ;) Zaczerwienienia nie są intensywne (zapewne po wysiłku, przegrzaniu nasilają się ?), na zdjęciu za dobrze nie widać (trochę lepiej po przybliżeniu) czy są tam popękane naczynka. Zmiany na zbliżeniu wyglądają na lekko fioletowe - czyli, ale ja właśnie skłaniałabym się w stronę naczynek. O ile nie widzę nasilonego problemu z ŁZS, o tyle bardziej zauważalne są pojedyncze zmiany trądzikowe, ale dobrze wiem, że to akurat jest mniej kłopotliwe niż czerwone plamy ;) Ale Ty przede wszystkim musisz zadbać o naczynka, bo to jest problem który się nie cofa (ewentualnie zatrzymuje), a zwykle pogłębia. Pewnie większość osób na tym Forum na problemy z naczynkami, dlatego apel - dbajcie o skórę ;)

PostNapisane: So paź 27, 2012 16:27 
debiutant
debiutant

Lily mam do Cb pytanie, słyszałaś może o kremie Azelac?? dostałem ulotkę kiedyś i zastanawiam się czy to jest skuteczne..:)
http://www.sklepestetyka.pl/szczegoly/1 ... zelainowym

PostNapisane: N paź 28, 2012 12:58 
administrator
administrator

O tym preparacie nie słyszałam, ale zawiera substancję czynną (kwas azelainowy) którą posiadają też inne preparaty (Hascoderm, Acne-Derm, Skinoren, Finacea) tyle, że w mniejszym stężeniu. No i w zdecydowanie niższej cenie. Od paru miesięcy stosuję Acne-Derm. Kwas azelainowy usuwa przebarwienia (np. po trądziku), działa przeciwzaskórnikowo, dlatego polecany do skóry z trądzikiem, a także trądzikiem różowatym. Cera łojotokowa zdecydowanie powinna go polubić. No i cóż mogę jeszcze powiedzieć - ja jestem zadowolona, powyższe działania potwierdzam. Kwas azelainowy jest chyba za mało doceniany ;) Wiadomo, że to nie terapia na miesiąc czy dwa tylko na kilka miesięcy. Po miesiącu powinny być widoczne pierwsze efekty. Polecam spróbować i wcale nie trzeba szaleć z tą drogą 30% wersją, tylko można iść do apteki i zakupić inny produkt do 30 zł ;)

Tytuł:
PostNapisane: N paź 28, 2012 12:58 

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC