Łojotokowe Zapalenie Skóry - Seborrheic dermatitis - Forum

Forum poświęcone Łojotokowemu Zapaleniu Skóry (ŁZS) - informacje (newsy, przyczyny, objawy), porady, leczenie.
Teraz jest Cz mar 28, 2024 15:20

Strefa czasowa: UTC




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt maja 04, 2012 19:54 
Offline
debiutant
debiutant

Dołączył(a): Pt maja 04, 2012 19:28
Posty: 19
Cześć

Zaczęło się to jakieś 2 lata temu: po użyciu pewnego szamponu (wydaje się, że to właśnie był czynnik, który przyczynił sie do tego) zauważyłam u siebie łupież tłusty. Wcześniej nie miałam z tym do czynienia, ale szybko na www znalałam porady jak z tym walczyć, wybrałam Nizoral, użyłam pare razy, pomogło, myślałam że problem z głowy...

Niestety wróciło po jakimś czasie, znów nizoral + przekopywanie internetu. W związku z tym, że nie mogłam się tego pozbyć postanowiłam udać się do dermatologa, który stwierdził że mam ŁZS, dostałam stieprox i elocom, poźniej tabletki fluconazole i bellosalic, niestety nie pomagało to do końca, tzn nie miałam mocnego łupieżu, ale nie byłam doleczona do konca.

Niestety podłamało mnie to troche, tym bardziej jak się naczytałam po forach że to włosy się przerzedzają, że to nie tak łatwo wyleczyć, że to do końca życia itp itd.

Kupiłam Vichy dercoss. Chyba najlepiej na mnie podziałał, praktycznie wyeliminował problem z głowy, jednak muszę go stosować najlepiej do każdego mycia... Próbowałam Dr Irena Eris Pharmaceris-H w międzyczasie, ale również nie pomaga.

Ale dalej to nie to, nie działa do końca, efekt nie jest wystarczająco mocny, dobry. Poszłam znów do dermatologa, dostałam Locoid Corelo i żeli Pirolam, ten pierwszy nie pomógł, Pirolam dopiero 2 dzień stosowania. Kupiłam szampon Seboderm - również drugie użycie - ale nie widzę żadnej poprawy.

Dodam tylko, że nie mam jakiś mega olbrzymich problemów - narazie jest to wszystko "w miarę" pod kontrolą, ale ja to widzę, widzę że się skóra łuszczy, najgorzej jest po myciu. Jest pod kontrolą, bo używam szamponów specjalistycznych - po ostawieniu nawet boję sie myślec co by było :| Weliminowałam cukier, piję jogurt naturalny, olej lniany.

Najgorzej to jest jednak z moją psychiką. Czuję, że ta choroba powoli zawładnia moim życiem. Wstaje rano myśle o tym żeby wziąć lusterko i sprawdzić, czy cos mam we włosach, siedze w pracy myśle o tym, nie mogę się skupić na niczym innym, boję się ze to się pogorszy, boję się, ze jak będę w ciąży nie będę mogła stostować lekarstw, dodam również, że okropnie się tego wsytdzę i boję, żeby ktoś nie zauważył, wstydzę się pojsć do fryzjera, masakra jakaś. I tak sobie myśle, jaka byłabym szczęśliwa gdyby się to skończyło :(

Może medycyna estetyczna jest w stanie nam zaproponować jakieś nowe skuteczne zabiegi (takie jakie są np na naczynka, trądzik, cellulit)...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt maja 04, 2012 19:54 


Góra
  
 
PostNapisane: So maja 05, 2012 05:33 
Offline
administrator
administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 15, 2010 21:25
Posty: 838
Lokalizacja: KP / Pzn
Witamy !
Przede wszystkim nie ma co się podłamywać. Dla każdego chorego jest to problem wstydliwy i bynajmniej nie jest to rzeczą dziwną. Zdaję sobie sprawę z tego, jak bardzo jest to krępujące. Szczęście w nieszczęściu, że Twój problem ogranicza się do skóry głowy.
Banały, ale jakże ważne według mnie - dać odpocząć trochę włosom i nie zaglądać do nich w nieskończoność ;) Po drugie, tym bardziej nic nie dotykać i nie drapać bo to zaostrza zmiany. Po trzecie - znaleźć sobie na tyle przyjemne zajęcie, które da wystarczająco dużo uśmiechu i odciągnie od rozmyślań o skórze ;)
Tutaj pisałam trochę o Szamponach leczniczych oraz do codziennego stosowania. Przejrzyj, może coś wpadnie w oko. Dobrze też "przekopać" Forum. Nie ma jednego cudownego szamponu który pomaga wszystkim - trzeba kombinować, sprawdzać, być cierpliwym i oceniać co działa najlepiej.
Jeśli chodzi o medycynę estetyczną - przeglądając oferty gabinetów pojawiają się pozycje odnoszące się do pielęgnacji cery łojotokowej tylko jest to tak mało popularne wśród chorych, że ciężko ocenić jak skuteczne są to zabiegi.

Tutaj prowadzimy akcję z darmowym testowaniem dermokosmetyków. Jeśli byłabyś zainteresowana, to zapraszam do zapoznania się ze szczegółami :wink:

_________________
Nie udzielam porad via prywatne wiadomości - pytania zadajemy na Forum.

Po pierwsze: Regulamin Forum.
Po drugie: FAQ Forum.
Po trzecie: Pytaj - to nie boli.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: So maja 05, 2012 17:11 
Offline
debiutant
debiutant

Dołączył(a): Pt maja 04, 2012 19:28
Posty: 19
Dzieki za info. Będę próbować kombinować, może coś się uda :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So maja 05, 2012 17:11 


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group
Tłumaczenie phpBB3.PL