Łojotokowe Zapalenie Skóry - Seborrheic dermatitis - Forum

Forum poświęcone Łojotokowemu Zapaleniu Skóry (ŁZS) - informacje (newsy, przyczyny, objawy), porady, leczenie.
Teraz jest Cz mar 28, 2024 07:55

Strefa czasowa: UTC




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: ŁZS i ja :)
PostNapisane: N paź 31, 2010 11:57 
Offline
debiutant
debiutant

Dołączył(a): N paź 31, 2010 11:33
Posty: 19
Witam wszystkich. Na wstępie pragnę powiedzieć, że bardzo cieszy mnie fakt, że ktoś w końcu utworzył forum na temat ŁZS. Wcześniej udzielałem się na innym forum: Wolne Forum Czerwienienie (http://www.czerwienienie.6r.pl/forum/index.php), na którym jest jeden dział poświęcony właśnie ŁZS. Niestety owe forum nieco podupadło i prawie nikt się tam już nie udziela.
Jeśli chodzi o moją przygodę z ŁZS to zaczęła się ona gdzieś w okresie dojrzewania. Teraz mam 21 lat i nadal borykam się z tym schorzeniem.

Objawia się ono u mnie:
- łupieżem skóry głowy
- zaczerwienioną i łuszczącą skórą twarzy
- czerwonymi plamami w okolicach nosa (pojawiają się i znikają co jakiś czas)
- plamami na klatce piersiowej (ale na to już znalazłem sposób :)

Oczywiście byłem z tym u dermatologów, ale jak widać żaden z nich mi nie pomógł.

Obecnie smaruję twarz zwykłym kremem nawilżającym z firmy AA, a głowę myję normalnym szamponem przeciwłupieżowym tj. Loreal for Men :)
Aha, raz na tydzień myję włosy Nizoralem.

Nie powiem żeby mi to jakoś specjalnie pomagało dlatego właśnie postanowiłem sprawdzić w internecie czy coś "ruszyło" w sprawie ŁZS. Tak właśnie trafiłem na te forum.

Jeśli chodzi o wpływ ŁZS na moje życie to w znacznym stopniu ogranicza ono moje kontakty z innymi ludźmi, ale o tym może innym razem.

Jest jedna sprawa, która nie daje mi spokoju. Otóż, kiedy miałem ok. 16 lat moją największą zmorą był trądzik młodzieńczy. Byłem tak zdesperowany, że próbowałem dosłownie wszystkiego aby się go pozbyć. Gdzieś wyczytałem, że picie drożdży (takich normalnych ze sklepu) rozpuszczonych w wodzie doskonale wpływa na wygląd cery. Praktykowałem owy sposób przez jakieś 2 tygodnie. Niestety, po jakimś czasie wyczytałem na jakimś forum, że wprawdzie może to pomóc pod warunkiem, że drożdże zostaną zalane WRZĄCĄ WODĄ, aby je "zabić". W innym wypadku "niezabite" drożdże mogą zagnieździć się w żołądku, gdyż mają tam doskonałe warunki do życia.
No właśnie, tu rodzi się moja obawa,gdyż ja nie zawsze rozpuszczałem je we wrzącej wodzie.
Czy sądzicie, że to mogło mieć jakiś wpływ na rozwój ŁZS?

CZY SAM SIĘ TAK ZAŁATWIŁEM???


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N paź 31, 2010 11:57 


Góra
  
 
PostNapisane: N paź 31, 2010 14:23 
Offline
administrator
administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 15, 2010 21:25
Posty: 838
Lokalizacja: KP / Pzn
Drożdże spożywcze nie są drożdżami chorobotwórczymi. Jest to po prostu zupełnie inny gatunek który nie działa szkodliwie na organizm człowieka. Także nie wywołały u Ciebie ŁZS. Ja osobiście uważam za bezcelowe zalewanie drożdży wrzątkiem - no chyba, żeby cała masa się po prostu lepiej rozpuściła. Nie pamiętam dokładnie które witaminy termolabilne są w drożdżach (na pewno właśnie jakieś z grupy B) ale zalewając wrzątkiem można je zniszczyć (jakąś część).

_________________
Nie udzielam porad via prywatne wiadomości - pytania zadajemy na Forum.

Po pierwsze: Regulamin Forum.
Po drugie: FAQ Forum.
Po trzecie: Pytaj - to nie boli.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn lis 01, 2010 07:58 
Offline
debiutant
debiutant

Dołączył(a): N paź 31, 2010 11:33
Posty: 19
lily napisał(a):
Drożdże spożywcze nie są drożdżami chorobotwórczymi. Jest to po prostu zupełnie inny gatunek który nie działa szkodliwie na organizm człowieka. Także nie wywołały u Ciebie ŁZS. Ja osobiście uważam za bezcelowe zalewanie drożdży wrzątkiem - no chyba, żeby cała masa się po prostu lepiej rozpuściła. Nie pamiętam dokładnie które witaminy termolabilne są w drożdżach (na pewno właśnie jakieś z grupy B) ale zalewając wrzątkiem można je zniszczyć (jakąś część).


Dziękuję za odpowiedź :) Naprawdę mi ulżyło. Przynajmniej wiem, że sam się tak nie załatwiłem :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lis 01, 2010 07:58 


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group
Tłumaczenie phpBB3.PL