Łojotokowe Zapalenie Skóry - Seborrheic dermatitis - Forum

Forum poświęcone Łojotokowemu Zapaleniu Skóry (ŁZS) - informacje (newsy, przyczyny, objawy), porady, leczenie.
Teraz jest Cz mar 28, 2024 09:15

Strefa czasowa: UTC




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn wrz 13, 2010 13:49 
Offline
nowicjusz
nowicjusz

Dołączył(a): Pn wrz 13, 2010 13:43
Posty: 2
Nie wiem czy mam LZS więc nie chcę pisać w historiach :).
Brawo za przedsięwzięcie. Jestem wielką zwolenniczką forów - gromadzących chorych na jedną chorobę. Sama prowadzę http://www.endometrioza.aid.pl więc chętnie podzielę się doświadczeniem!

Ale wracając do pytania.

Jestem alergikiem i nie obce mi choroby autoimmunologiczne (Hashimoto), ale teraz mam nowość. Zawsze miałam tendencję do trądziku, ale aktualnie koło nosa zrobiła mi się rana z łuszczącą się skórą. Moim zdaniem klasyczna ŁZS. Niestety nie wiem, czym to traktować.
Mam zamiar stosować na razie pimafucort (krem - mam maść, ale chyba lepszy krem) i zrezygnować z mycia tego obszaru peelingiem a zamiast tego stosować do twarzy enzymatyczny.... Jestem kobietą, więc raczej nie wychodzę na dwór bez fluidu na twarzy ;) (tym bardziej, że mój trądzik bez użycia takowego się pogarsza).
Może coś powinnam zmienić w diecie?
Co radzicie?
Czy niski poziom estrogenów może zwiększać ryzyko wystąpienia ŁZS?
Clotrimazolum mnie uczula ;)

Pozdrawiam forumowiczów

Odpowiednim działem na przywitanie i ewentualne pytania w sprawie ŁZS jest: "Moja historia z ŁZS, moje życie, moje dokonania" Wątek oczywiście przeniesiony do właściwego działu. //Lukas


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn wrz 13, 2010 13:49 


Góra
  
 
PostNapisane: Wt wrz 14, 2010 12:41 
Offline
administrator
administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 16, 2010 14:27
Posty: 320
Lokalizacja: mazury
BarBarella napisał(a):
Nie wiem czy mam LZS więc nie chcę pisać w historiach :).
Brawo za przedsięwzięcie. Jestem wielką zwolenniczką forów - gromadzących chorych na jedną chorobę. Sama prowadzę http://www.endometrioza.aid.pl więc chętnie podzielę się doświadczeniem!


Dzięki, my również uważamy, że to jest dobra sprawa :) Jeżeli masz jakieś uwagi co do samego forum, to fajnie by było jakbyś podzieliła się swoimi uwagami w temacie: Pytania oraz sugestie związane z funkcjonowaniem forum.


BarBarella napisał(a):
Zawsze miałam tendencję do trądziku, ale aktualnie koło nosa zrobiła mi się rana z łuszczącą się skórą. Moim zdaniem klasyczna ŁZS. Niestety nie wiem, czym to traktować. Mam zamiar stosować na razie pimafucort (krem - mam maść, ale chyba lepszy krem) i zrezygnować z mycia tego obszaru peelingiem a zamiast tego stosować do twarzy enzymatyczny.... Jestem kobietą, więc raczej nie wychodzę na dwór bez fluidu na twarzy ;) (tym bardziej, że mój trądzik bez użycia takowego się pogarsza).
Może coś powinnam zmienić w diecie?
Co radzicie?
Czy niski poziom estrogenów może zwiększać ryzyko wystąpienia ŁZS?
Clotrimazolum mnie uczula ;)


Nie jesteśmy dermatologami i nawet nie widzieliśmy stanu Twojej skóry na żywo więc nie możemy stwierdzić czy to klasyczne ŁZS. Co do diety info znajdziesz tutaj: viewforum.php?f=5 Nie mam zielonego pojęcia jak to ma się z tymi estrogenami :) Moim zdaniem jeżeli taki krem jak Octopirox bo Ci pomógł, to możesz przypuszczać, że masz ŁZS. Ale na początek radzę wybrać się do dobrego dermatologa i wtedy podzielić się z nami co powiedział, co przepisał.

Powodzenia!!

_________________
Po pierwsze: Regulamin Forum.
Po drugie: FAQ Forum.
Po trzecie: Pytaj - to nie boli.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr wrz 15, 2010 14:11 
Offline
administrator
administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 15, 2010 21:25
Posty: 838
Lokalizacja: KP / Pzn
Witaj !

Musisz wiedzieć, że często zmiana diety nie przynosi oczekiwanych rezultatów. Czego należy się wystrzegać - zapraszam do linka od Lukasa. Z estrogenami może mieć to coś wspólnego jak i również ... nie mieć. Tak na prawdę nikt jeszcze nie dowiódł konkretnych przyczyn a wszystkie są domniemane. Oczywiście, zaburzenia w homeostazie organizmu objawiają się u niektórych właśnie w postaci ŁZS - a jakim procentem go powodującym jest sprawa z estrogenami ? Ciężko powiedzieć. Oczywiście może to nie być obojętne dlatego jeśli masz za niski poziom powinnaś podjąć leczenie i zobaczyć czy coś się zmieni. Mam nadzieję, że na lepsze.
Dokładnie. Zrezygnuj z "męczenia" skóry. Ja twarz przemywam jedynie płynem micelarnym. Nie stosuję żadnych delikatnych mydeł i tym podobnych. I moja skóra ma się rewelacyjnie, jest dobrze oczyszczona. Jeżeli uważasz, że toniki dla skóry to za mało - zapraszam do działu poświęconego pielęgnacji skóry.

Pimafucort odstaw. Zwłaszcza, że jest to maść. O zgrozo. I Ciebie nie podrażnia ?! Krem zdecydowanie lepszy. W każdym razie prowadzimy walkę przeciwko sterydom także - nie polecam. Na stan zapalny zastosuj Tormentiol lub Echinapur + na łuszczącą się skórę coś z alantoiną (np. Alantan plus w kremie).

Skonsultuj z lekarzem i daj znać co i jak :)

_________________
Nie udzielam porad via prywatne wiadomości - pytania zadajemy na Forum.

Po pierwsze: Regulamin Forum.
Po drugie: FAQ Forum.
Po trzecie: Pytaj - to nie boli.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz wrz 16, 2010 14:40 
Offline
nowicjusz
nowicjusz

Dołączył(a): Pn wrz 13, 2010 13:43
Posty: 2
Lukas dzięki :)

Lily na niski stan estrogenów nie mogę nic poradzić. :) Pimafucort maść rzeczywiście nie wiele pomógł.

Na razie zmiany mam tylko koło nosa. Reszta skóry bez zmian. Niestety jak pisałam mam cerę z tendencją do trądziku i bez peelingów i retinolu zaczynam mieć bardzo brzydkie zmiany.

Ale jest nadzieja. Połączyłam w całość moje objawy: ta zmiana koło nosa, zajad, który nie chce się zagoić, bardziej łojotokowa skóra, piekące oczy. Stawiam na brak witaminy B2. Od dziś rozpoczęłam suplementację. Trzymajcie kciuki :). Będę raportować!


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: So sty 08, 2011 23:28 
Offline
administrator
administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 15, 2010 21:25
Posty: 838
Lokalizacja: KP / Pzn
I jakie efekty ?

_________________
Nie udzielam porad via prywatne wiadomości - pytania zadajemy na Forum.

Po pierwsze: Regulamin Forum.
Po drugie: FAQ Forum.
Po trzecie: Pytaj - to nie boli.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So sty 08, 2011 23:28 


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group
Tłumaczenie phpBB3.PL