Łojotokowe Zapalenie Skóry - Seborrheic dermatitis - Forum

Forum poświęcone Łojotokowemu Zapaleniu Skóry (ŁZS) - informacje (newsy, przyczyny, objawy), porady, leczenie.
Teraz jest Cz mar 28, 2024 18:44

Strefa czasowa: UTC




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt mar 17, 2015 19:18 
Offline
nowicjusz
nowicjusz

Dołączył(a): Wt mar 17, 2015 18:51
Posty: 7
Witam od 10 lat zmagam się z problemem, chodziłam po dermatologach, przepisywali maści ze sterydem i pomagały na chwile(mówili że to zmiany na skórze, może jakaś allegria) ale problem powraca i jest uciążliwy, opisze co mi dolega najpierw pojawia się na twarzy , głowie i na rekach swędząca skóra, potem mi się łuszczy i piecze pjawiają mi się szczególnie to widoczne jest na rękach takie jakby otoczki na brzegach są zaczerwienione i piekące i łuszczące w środku tej otoczki skóra mi się złuszcza i robi się biała, między palacami u rąk pojawiają mi się małe pęcherze, na twarzy najbardziej swędzi mnie z obu stron nosa gdzie widoczne jest złuszczenie i zaczerwienienie i na czubku nosa wyskakuje mi przeważnie też taka plama widoczne są jej brzegi są one widoczne, bardziej czerwone od środka plamy, najpierw mnie swędzi potem piecze i się złuszcza długo, na ramionach,na czole i na policzkach też mi wyskakuje kilka takich plam i reszte twarzy mam zaczerwienione, na głowie to mnie bez przerwy swędzi,i piecze skóra,i włosy mi wypadają . Nie wiem co mam teraz robić żeby załagodzić sprawę, dwa miesiące już trzymają mi się te objawy, smarowałam wczesniej maścią robioną o składzie:Hydrocortisoi 0,3 Emeriui Aqdest. aa ad 30,0 M.f. unp.- pomagała mi ta maść ale tylko na twarz na mniejsze plamy, niedawno dowiedziałam się że jestem w ciąży,maść tą odstawiłam i smaruje się tylko maściami nawilżającymi ale efekty mizerne są, wstydzę się ubrać koszulki z krótszym rękawem bo te plamy są okropne, twarz piecze, swędzi i łuszcy się koszmar, dodaje zdjęcie w załączniku takiej plamy ale nie wyraźne foto trochę, prosiłabym was żebyście mi powiedzieli czy też mam łzs,
wizytę u dermatologa mam dopiero za miesiąc nie wiem jak dotrwam


Załączniki:
Zdjęcie0698.jpg
Zdjęcie0698.jpg [ 187.1 KiB | Przeglądane 4621 razy ]
Zdjęcie0696.jpg
Zdjęcie0696.jpg [ 175.51 KiB | Przeglądane 4621 razy ]
Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt mar 17, 2015 19:18 


Góra
  
 
PostNapisane: Śr mar 18, 2015 10:26 
Offline
nowicjusz
nowicjusz

Dołączył(a): Wt mar 17, 2015 18:51
Posty: 7
proszę was napiszcie coś, czy macie takie same plamy i objawy jak ja czy to całkiem co innego?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr mar 18, 2015 19:19 
Offline
weteran
weteran

Dołączył(a): N lis 17, 2013 19:50
Posty: 284
Faktycznie nie wyraźne te zdjęcia. Ja gdy mam ataki łzs to mam podobne objawy, później skóra się złuszczy i jest ok. Masz łupież? Skóra Ci się poci? Tzn. zalewa Cię takim jakby tłuszczykiem?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz mar 19, 2015 16:10 
Offline
nowicjusz
nowicjusz

Dołączył(a): Wt mar 17, 2015 18:51
Posty: 7
mam straszny łupież, skóra mi się poci i przetłuszczona mam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz mar 19, 2015 20:29 
Offline
weteran
weteran

Dołączył(a): N lis 17, 2013 19:50
Posty: 284
To to jest na 100% łzs według mnie. Na łupież polecam Ci dwa szampony do mycia na zmianę. Pierwszy jest z rossmana Isana Med Urea 5% a drugi kupisz np. w aptece to Hipp Babysanft. Na łupież raz lub dwa razy w tygodniu emulsja przeciwłupieżowa zoxiderm. Możesz ją stosować także na zaczerwieniania. Poszukaj u mnie w komentarz kilkakrotnie opisywałem jak ja stosuję i jak mi pomaga. Natomiast jeśli chodzi o skórę na twarzy to odstaw wszystko, uzbrój się w ciepłą wodę, żel ziaja antybakteryjny łojotok, trądzik i alantan plus w kremie. Możesz też zakupić lekki krem brzozowy firmy sylveco.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt cze 19, 2015 05:09 
Offline
nowicjusz
nowicjusz

Dołączył(a): Wt mar 17, 2015 18:51
Posty: 7
witam, już dawno nie odwiedzałam forum, byłam u dermatologa, wypisał mi drogi szampon La Roche posay Krerium, wskazany do skóry łojotokowej, po 2 tygodniach stosowania odczuwałam już dyskomfort skóra zrobiła mi się napięta, po dalszym stosowaniu było już tylko gorzej okropny świąd i pieczenie skóry głowy, łupież na głowie nasilił mi się, skóra głowy przesuszona, teraz proszę was ponownie o radę, czy znacie jakieś skuteczne sposoby domowe na taką przesuszoną skórę głowy?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt cze 19, 2015 14:03 
Offline
weteran
weteran

Dołączył(a): N lis 17, 2013 19:50
Posty: 284
Skoro tak to musisz spróbować jakiś delikatniejszych szamponów. Ja proponuję Ci Hipp babysant. Sam go kiedyś używałem i sprawdzał się. Na zmianę myj z Isana Med Ure 5% dostępny tylko w rossmanie.
Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt cze 19, 2015 14:03 


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa: UTC


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group
Tłumaczenie phpBB3.PL