Łojotokowe Zapalenie Skóry - Seborrheic dermatitis - Forum

Forum poświęcone Łojotokowemu Zapaleniu Skóry (ŁZS) - informacje (newsy, przyczyny, objawy), porady, leczenie.
Teraz jest So mar 30, 2024 01:32

Strefa czasowa: UTC




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: ja i moje ŁZS
PostNapisane: Pn lis 07, 2011 12:23 
Offline
nowicjusz
nowicjusz

Dołączył(a): Pn lis 07, 2011 11:18
Posty: 3
Witam serdecznie wszystkich,
Mam na imię Robert, w moim przypadku pierwsze objawy choroby pojawiły się w 2005 roku, zaczerwienie na twarzy było straszne, więc szybko dermatolog, Locoid i Elosome zanik na miesiąc i wysyp z potrójną siłą. Objawy mam do dziś, raz jest lepiej raz gorzej. Leczyłem się różnymi preparatami u wielu dermatologów i tak to trwa do dziś. Gdy miałem jakąś ważną uroczystość po prostu smarowałem się Locoidem na tydzień przed żeby wyglądać jak człowiek, generalnie on działał na mnie najlepiej.

Dodam że borykam się też z łuszczycą (mam kilka zmian) ale nie ma tragedii. Pojawiała się gdzieś w tym samym okresie co łzs. Ja na początku też leczyłem ale po nawrotach dałem sobie spokój. Jest podobnie jak łzs raz lepiej raz gorzej. Ponadto mam troszkę problem nadkwaśnością w żołądku tu stosuję polprazol.
Ciągle mam też podwyższony cholesterol i trójglicerydy to chyba wina jedzenia w nocy.
Innych dolegliwości nie stwierdzam:)

Jeżeli chodzi o mój styl życia:
- nigdy nie paliłem a kawę piję raz na miesiąc lub rzadziej.

- alkohol tylko okazyjnie i tu muszę stwierdzić że nigdy nie powodował u mnie jakiegoś drastycznego nasilenia objawów

- stres, tu jest ciężki temat ponieważ pracuję jako ratownik medyczny, stresu pozbędę się ze zmianą pracy lecz w najbliższym czasie się nie zanosi:)

- odżywianie hm... uwielbiam gotować i smacznie zjeść. Staram się gotować naturalnie bez składników na "E" w, kuchnia bardzo zróżnicowana a ulubiona chińska:) Od roku ograniczyłem pizze, kebaby chipsy i inne śmiecie praktycznie do minimum

To tak w telegraficznym skrócie wygląda mój styl życia. Z obserwacji mogę stwierdzić że w moim przypadku nasilenie objawów przypada na miesiące jesienno - zimowe. Latem jest dużo lepiej to wiążę bezpośrednio z czasem ekspozycji na promieniowanie słoneczne. Słoneczko łagodzi u mnie obydwa schorzenia. W związku z tym chcę zamontować w domu jakąś świetlówkę UV i troszkę się doświetlać ale w granicach rozsądku.
Co o tym myślicie? Ponad to od wczoraj jestem na urlopie i postanowiłem wprowadzić sobie dietę zobaczymy jakie będą efekty:)
pozdrawiam serdecznie


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lis 07, 2011 12:23 


Góra
  
 
PostNapisane: Pn lis 07, 2011 17:50 
Offline
administrator
administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 15, 2010 21:25
Posty: 838
Lokalizacja: KP / Pzn
Witaj Robercie ! W naszym gronie wyróżnionych przez ŁZS ;)
Wiem, że zdajesz sobie sprawę, że stosowanie sterydów w przypadku tej choroby to sto procent bezcelowości + dwieście procent na nasilenie nawrotów + ścieńczenie naskórka i parę innych. Może warto poszukać innego preparatu który zahamuje stan zapalny ? Jest Protopic, jest jeszcze pare innych bezpiecznych specyfików. Każdy tutaj odradzi Ci preparaty miejscowe ze sterydem w składzie.
Ciężka kombinacja ŁZS plus łuszczyca.
Co do pogorszenia się stanu skóry na okres jesienno - zimowy i związku a ekspozycja skóry na słońce. Ja podpisuję się pod tym oboma rękoma. Na pewnym forum poruszany był niedawno ten temat i uważam, że całkiem słusznie. Promienie UV (UVB konkretnie) muszą korzystnie działać, skoro na okres jesieni przychodzi pogorszenie. Póki co innego wytłumaczenia tutaj nie widzę. Doświetlanie się w domu jak najbardziej tak, ale z odpowiednią rozwagą. Czyli umiarkowanie + systematyczność. Jakby ktoś miał problem z ustaleniem jaką świetlówkę kupić, z jaką mocą, w jakiej odległości od twarzy trzymać itd. to możemy wspólnie, eksperymentalnie próbować coś ustalić ;)
Pozdrawiam gorąco !
PS: Daj znać jak będzie szło z dietą. Nie wiem czy na szalone efekty jest się sens nastawiać ;)

_________________
Nie udzielam porad via prywatne wiadomości - pytania zadajemy na Forum.

Po pierwsze: Regulamin Forum.
Po drugie: FAQ Forum.
Po trzecie: Pytaj - to nie boli.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt lis 08, 2011 08:24 
Offline
nowicjusz
nowicjusz

Dołączył(a): Pn lis 07, 2011 11:18
Posty: 3
dziś drugi dzień diety i odstawienia sterydów.
Wczoraj czułem się fatalnie, myślałem że oszaleje. Ciągle byłem głodny i senny.
Dieta co zauważyłem już dawno dobrze działa łuszczycę. Zmiany bledną i jakby powoli zanikają.

Po odstawieniu sterydów moja buźka wygląda okropnie.
Jest cała czerwona i podrażniona. Dobrze że mam urlop bo w pracy bym się tak nie pokazał:) Mam w domu tubkę kremu Clarsebic i chyba ją wykorzystam. Może chociaż troszeczkę załagodzi mi skórę na twarzy. Spróbuję też pomóc organizmowi jakimiś ziółkami na oczyszczenie. Zobaczymy jakie będą efekty.

Liliy powiem Ci że łuszczyca mi tak strasznie nie przeszkadza, mam mało zmian i generalnie wypracowałem na nią metodę.
Chyba wolałbym ostrzejszą łuszczycę niż łzs na pysku.
Spróbuję też pomóc organizmowi jakimiś ziółkami na oczyszczenie. Zobaczymy jakie będą efekty.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt lis 11, 2011 09:42 
Offline
administrator
administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 15, 2010 21:25
Posty: 838
Lokalizacja: KP / Pzn
Wiesz, co do diety. Trzeba kombinować tak, żeby nie być głodnym. Do potraw wciskać zapychacze czyli jak najwięcej warzyw, to tak na przykład. Jak człowiek głodny to nie dość, że zły to i osłabiony, nie może się skupić itd. ;)
Jak masz Clarsebic na stanie to nie ma co się zastanawiać tylko próbować ;)
Skóra po odstawieniu sterydów musi wyglądać fatalnie. Obyś tylko do nich nie wracał.
Dokładnie - najgorsze z możliwych to czerwone plamy na skórze twarzy. Wolałabym mieć to samo 10krotnie większe na plecach. Byleby twarz ludzko wyglądała.
Oczyszczanie z toksyn. Temat rzeka a co do efektów "oczyszczania" to nie wiem, czy jest sens nastawiać się na szał ;)

_________________
Nie udzielam porad via prywatne wiadomości - pytania zadajemy na Forum.

Po pierwsze: Regulamin Forum.
Po drugie: FAQ Forum.
Po trzecie: Pytaj - to nie boli.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lis 11, 2011 09:42 


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa: UTC


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group
Tłumaczenie phpBB3.PL