Łojotokowe Zapalenie Skóry - Seborrheic dermatitis - Forum

Forum poświęcone Łojotokowemu Zapaleniu Skóry (ŁZS) - informacje (newsy, przyczyny, objawy), porady, leczenie.
Teraz jest Cz mar 28, 2024 15:41

Strefa czasowa: UTC




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn sie 29, 2011 21:20 
Offline
nowicjusz
nowicjusz

Dołączył(a): Pn sie 29, 2011 21:16
Posty: 1
Chyba wygrałam z LZS. Dwa lata temu miałam zdiagnozowaną chorobę przez dwóch lekarzy dermatologów z perspektywą leczenia się do końca życia. Pomyślałam, dlaczego ja? Przecież nikt w rodzinie nie chorowała tę chorobę. Przypisali mi mnóstwo maści – sterydów, które zaczęłam stosować z przerażeniem ale i z umiarem przez pierwsze 2 – 3 miesiące.

Trzeba zacząć leczyć się od środka pomyślałam. Lekarze o tym nie mówią. A ja zrobiłam sobie badania lekarskie na własny koszt, bo lekarz nie chciał dać skierowania, bo uważał że jest to zbyteczne. Po co robić badania, lepiej przypisać pacjentowi maści i leczyć go do końca życia i ciągnąć z niego kasę. Zrobiłam sobie morfologię, OB, badanie moczu, poziom hormonów, cholesterol, badania tarczycy, poziom cukru. Wyniki miałam dobre poza poziomem progesteronu – zbyt niski (mam 51 lat) oraz moczem, gdzie wyskoczyły mi ketony (wynik 15).

U mnie choroba zaczęła się od odchudzania tj. głodzenia (pół roku). Żaden lekarz nie zwrócił na to uwagi. A to był sygnał, że się głodzę. Ważyłam 75 kg (przy wzroście 168) i chciałam parę kg zrzucić.
Szybko uzupełniłam poziom progesteronu i przestałam się odchudzać.

Piłam dużo wody, jadłam normalne posiłki.
Ważne : przez kilka miesięcy nie jadłam czekolady, nie używałam cukru, słodycze ograniczyłam do minimum, nie piłam kawy i alkoholu, i
bardzo ważne: dbałam o wypróżnianie ( aby zgnilizna nie zalegała w organizmie).
Miałam wrażenie, że przyczyną moich dolegliwości są drożdżaki, które rozpanoszyły się w moim organizmie. A ja ograniczając spożywanie ww. składników nie dostarczałam im pożywienia.

Wyczytałam gdzieś na forach, że brakuje mi cynku. Więc kupiłam go i zażywałam. Ponadto używałam i nadal używam raz w tygodniu, albo rzadziej raz na 2-3 tygodnie szampony freederm (z cynkiem), nizoral lub sebiprox (które pozostały mi z pierwszych miesięcy choroby).
Przy stanach zapalnych na twarzy używałam pasty cynkowej (koszt 2 zł), maść bez skutków ubocznych. Jadłam też witaminy (vitaminer). Ostatnią maścią przypisaną przez lekarza dermatologa (było to ponad rok temu) był squamax-emulsja, którą użyłam 2x.

Raz w tygodniu spłukuję włosy wodą z octem, tak jak to robiły nasze babcie. Poprawia się wtedy ph skóry głowy i nie rozmnażają się drożdżaki.

Nie wiem jaki wpływ na moją chorobę miały leki przeciwmalaryczne (z chininą), które musiałam brać będąc w ubiegłym roku, tj. w kwietniu 2010 w rejonach zagrożonych malarią. Był upał, gorąc duchota, a moja choroba ŁZS jakby mnie opuszczała.

Dzisiaj jem wszystko, piję kawę w małych ilościach i tylko jak przesadzę z czekoladą (tzn. zjem całą) , to trochę cera mi się popsuje, ale szybko wraca do normalności.

PS.
Nie udało mi się zrzucić wagi. Boję się odchudzać, żeby nie popaść znowu w chorobę.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 29, 2011 21:20 


Góra
  
 
PostNapisane: Pt wrz 02, 2011 19:48 
Offline
debiutant
debiutant

Dołączył(a): N lis 28, 2010 16:00
Posty: 21
A ile masz lat ?

U mnie już też ze 2 lata się to ciągnie. Podobnie jak ty, również robiłem wszystkie badania. Nic niestety nie wyszło.
Zastanawia mnie tylko, czy moje ŁZS nie ma podłoża hormonalnego... Mam 19 lat. Oprócz ŁZS mam jeszcze trądzik.
Obie te dolegliwości zaczęły się w tym samym momencie.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt wrz 09, 2011 16:45 
Offline
administrator
administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 16, 2010 14:27
Posty: 320
Lokalizacja: mazury
dp123 napisał(a):
(mam 51 lat)

_________________
Po pierwsze: Regulamin Forum.
Po drugie: FAQ Forum.
Po trzecie: Pytaj - to nie boli.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt wrz 09, 2011 16:45 


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group
Tłumaczenie phpBB3.PL