Łojotokowe Zapalenie Skóry - Seborrheic dermatitis - Forum

Forum poświęcone Łojotokowemu Zapaleniu Skóry (ŁZS) - informacje (newsy, przyczyny, objawy), porady, leczenie.
Teraz jest So gru 14, 2019 14:14

Strefa czasowa: UTC

Autor Wiadomość
PostNapisane: So lip 02, 2011 11:23 
nowicjusz
nowicjusz

Witam,
nie wiem od czego zacząć... może od tego że mimo braku 100% pewności ze cierpie na LZS to zdazylam juz nabawic sie niezlej depresji po przeczytaniu wielu wypowiedzi osob borykajacych sie z ta przypadloscia :(
Ale od poczatku...
Mniej wiecej w marcu tego roku zaczela mnie swedziec skora glowy, dodatkowo mialam lupiez, ale w moim przypadku to raczej norma. Stan ten utrzymywala sie dosyc dlugo wiec w pod koniec kwietnia udalam sie do dermatologa. Pani doktor stwierdzila ze mam lupiez i lekko zaczerwieniona skore glowy. Przepisala mi szampon Emolium i w sumie tylko tyle, moze za wyjatkiem jakiejs plukanki robionej w aptece na zamowienie przeciwko wypadaniu wlosow. Szamponu nie zakupilam, zamienilam do na emulsje do suchej skory glowy rowniez marki Emolium i musze przyzznac ze ona przynosi mi znaczna ulge w swedzeniu.
Stan rzeczy jednak nie poprawil sie glowa swedzi jak swedziala wiec udalam sie po raz drugi do lekarza, tym razem do innego i oto rezultaty wizyty. Pani doktor stwierdzila ze mam zaczerwieniona skore glowy i ze moze to byc jakas alergia. Mam odstawic kosmetyki do wlosow, lykac zyrtec i smarowac skore glowy plynem laticort. Caly proces ma trwac 2 tygodnie, jak nie przejdzie to chce mnie wyslac na badania alergiczne o szpitala.
Ja nigdy nie mialam zadnej alergii, na nic, nawet na kurz, nie mialam uczulenia na kosmetyki, no poprostu zero. I skad niby teraz takie cos?
Czy swedzaca skora glowy i zaczerwienienie moga byc objawami LZS?
Wiele osob pisze o jakichs luskach i o roznych czerwonych plamach umiejscowionych w przeroznych czesciach ciala i twarzy. Ja nie mam niczego takiego, poprostu cholernie swedzi mnie glowa.
wczoraj po raz pierwszy zastosowalam ten laticort i zyrtec i normalnie jak reka odjal, prawie w ogole nie swedzi. Myje tez wlosy szamponem bambino, stwierdzialam ze skoro jest dobry dla niemowlakow to moze i dla mnie bedzie dobry, i nie bedzie wywolywac reakcji alergicznej o ktorej mowila ta lekarka.
Powiedzcie mi prosze, czy to moze byc LZS? I czy jest mozliwe ze dwie lekarki tego nie rozpoznaly? Chyba ze jest to jakies wczesne stadium tej choroby?
Bardzo prosze o odpowiedz :(

Tytuł:
PostNapisane: So lip 02, 2011 11:23 

PostNapisane: N lip 03, 2011 11:19 
administrator
administrator

Swędząca i zaczerwieniona skóra głowy jest objawem dla ŁZS, ale nie na tyle specyficznym żeby przez Internet stwierdzić, że jest to właśnie ta choroba. Wiele przypadłości ma takie same lub choćby podobne objawy, jak na przykład owa reakcja alergiczna.
Problem z ŁZS zwykle zaczyna się od skóry głowy, więc to, że nie ma plam na twarzy może świadczyć o "wczesnym" stanie choroby. Możliwe, że masz "szczęście" i Twój problem ogranicza się tylko do skóry na głowie w postaci intensywnego łupieżu.
Jeżeli masz możliwość zrobienia testów alergicznych to polecam je wykonać.

Po pierwsze: Regulamin Forum.
Po drugie: FAQ Forum.
Po trzecie: Pytaj - to nie boli.

Tytuł:
PostNapisane: N lip 03, 2011 11:19 

Strefa czasowa: UTC