Łojotokowe Zapalenie Skóry - Seborrheic dermatitis - Forum

Forum poświęcone Łojotokowemu Zapaleniu Skóry (ŁZS) - informacje (newsy, przyczyny, objawy), porady, leczenie.
Teraz jest Cz mar 28, 2024 21:45

Strefa czasowa: UTC




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Moja historia
PostNapisane: Pt maja 27, 2011 10:19 
Offline
nowicjusz
nowicjusz

Dołączył(a): Pt maja 27, 2011 10:00
Posty: 8
Witam, zostałem trafiony Drożdżem ;) eh... zawsze lubiłem drożdże ale w postaci klusek na parze którymi zajadałem się przez całe dzieciństwo. No więc tak, w poniedziałek dowiedziałem się o swojej przypadłości. Czerwonych plam dostałem w okresie świąt wielkanocnych ale myślałem że przejdzie, że za mało wody piję, ale się myliłem. Teraz sobie uświadomiłem że już dawno miałem ŁZS, ale nie zdawałem sobie z tego sprawy bo to ignorowałem. Objawy nie były w takim stadium żeby mnie to bardzo drażniło. Miewałem zaczerwieniony nos i obszar między brwiami, a skóra tam łuszczyła mi się, ale samoistnie znikało to. Zawsze dbałem o skórę więc krem był obowiązkowy. Dużo nawilżania. W tym miesiącu było inaczej bo po pozbyciu się warstwy łuszczącej się skóry została czerwona plama a do tego rozniosło się to na okolice skroni, za uszami i na klatce piersiowej. Lekarz wydał diagnozę.
Jak się z tym czuje hm... powiem że niby dobrze, ale podświadomie przejmuję się tym. Obecnie plam się pozbyłem praktycznie są już niewidoczne. 4 razy użyłem maści ze sterydem, choć naczytałem się o nich dużo, chyba z umiarem wszystkiego można spróbować. Przeglądam teraz fora i staram się sporządzić nową listę kosmetyków. Przede wszystkim zmiana kremów, zawsze myślałem że mam suchą skórę a jednak nie jest tak do końca jak się okazuje.
hm, to chyba wszystko na razie.

pozdro

[Przenoszę - pkt 2.10. Regulaminu Forum - lily ]


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt maja 27, 2011 10:19 


Góra
  
 
PostNapisane: Pt maja 27, 2011 14:39 
Offline
administrator
administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 15, 2010 21:25
Posty: 838
Lokalizacja: KP / Pzn
Lista tych kosmetyków będzie na prawdę długa. Najlepiej zabierając się za robienie jakiejkolwiek listy dobrze zrobić na początek pewne założenia. Jak ja wybierałam kosmetyki pod ŁZS /mam tu na myśli głównie kremy, szampony/ to przyjęłam, że kremy powinny w swoim składzie zawierać taką substancję aktywną a szampony jeszcze tam jakąś ;) Później na drodze eliminacji zostały preparaty o których wiedziałam, że są godne spróbowania. Czyli w skrócie - bez sensu kupować wszystko po kolei, jak leci ;)
Dobrze, że póki co objawy się u Ciebie złagodziły - oby jak najdłużej !

_________________
Nie udzielam porad via prywatne wiadomości - pytania zadajemy na Forum.

Po pierwsze: Regulamin Forum.
Po drugie: FAQ Forum.
Po trzecie: Pytaj - to nie boli.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt maja 27, 2011 19:48 
Offline
nowicjusz
nowicjusz

Dołączył(a): Pt maja 27, 2011 10:00
Posty: 8
Dzięki za radę. Też mam nadzieje że taki stan się utrzyma :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr cze 29, 2011 14:26 
Offline
nowicjusz
nowicjusz

Dołączył(a): Pt maja 27, 2011 10:00
Posty: 8
hm... czy macie tak, że całkowicie znika Wam zaczerwienienie, że absolutnie nie ma śladu po ŁZS ? Wiele osób nie powiedziałoby żebym miał ŁZS, ale ja wiedząc o tym dostrzegam to nawet jak objawy są bardzo złagodzone, zawsze jest jakieś delikatne zaczerwienienie. Teraz to w ogóle pojawiła mi się plamka na powiece, na szyi i od niedawna nawet 3 na plecach, i przez ostatni tydzień powiększyły się. eh... Do codziennej pielęgnacji używam obecnie płynu miceralnego i kremu Alantan.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz cze 30, 2011 14:52 
Offline
administrator
administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 15, 2010 21:25
Posty: 838
Lokalizacja: KP / Pzn
Nawet jak "zwykły" śmiertelnik nie dostrzega zaczerwienienia, to ja zawsze widzę na mojej skórze co jest nie tak. Nawet widzę plamki u osób które mogą jeszcze nie wiedzieć, że mają ŁZS. To zabawne ale w jakiś sposób wyczuliłam się na zaczerwienienia na twarzy ;)

_________________
Nie udzielam porad via prywatne wiadomości - pytania zadajemy na Forum.

Po pierwsze: Regulamin Forum.
Po drugie: FAQ Forum.
Po trzecie: Pytaj - to nie boli.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 30, 2011 14:52 


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group
Tłumaczenie phpBB3.PL