Łojotokowe Zapalenie Skóry - Seborrheic dermatitis - Forum

Forum poświęcone Łojotokowemu Zapaleniu Skóry (ŁZS) - informacje (newsy, przyczyny, objawy), porady, leczenie.
Teraz jest Cz mar 28, 2024 16:10

Strefa czasowa: UTC




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt kwi 29, 2011 07:03 
Offline
nowicjusz
nowicjusz

Dołączył(a): Pt kwi 29, 2011 06:58
Posty: 3
Jakiś czas temu miałam problemy ze skórą twarzy , szyi i głowy. Z głową radzi sobie Vichy dercos , pozostał więc problem z szyją i twarzą. Wokół nosa wielkie swędzące plamy, masakra. W listopadzie odkryłam krem tłusty Iwostin - przeszło jak ręką odjął, buźka była gładka. Do wczoraj.....znów nos swędzi i łuszczy się, na szyi jest kilka swędzących i łuszczących się plam. Wygląda to nieciekawie. Jestem załamana bo sądziłam że mam problem z głowy, już było tak pięknie kilka miesięcy a teraz znowu...... dlaczego, co robić poradźcie.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt kwi 29, 2011 07:03 


Góra
  
 
PostNapisane: Pt kwi 29, 2011 10:27 
Offline
administrator
administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 15, 2010 21:25
Posty: 838
Lokalizacja: KP / Pzn
Cześć !
Byłaś u lekarza ? Jeśli tak, to stwierdził ŁZS ? Jakie leki przepisał ?
Twój problem ze skórą głowy to był łupież, tak ? Jaki masz typ cery, przetłuszcza się i miejscami jest wysuszona ? Jakie dokładnie okolice na twarzy i szyi są zajęte stanem zapalnym ?
Jeżeli to ŁZS to nie chcę Cię martwić ale problem będzie powracał z częstotliwością i nasileniem tylko dla niego znanym. Osłabienie organizmu, jakiś produkt który spożyłaś i wiele innych mogło pobudzić zapalenie do ponownego "życia".
Ciężko polecić coś co na pewno pomoże. Każdemu "pomaga" coś innego, metoda prób i błędów - niestety. Poszperaj w tym dziale, może coś Ci przypasuje Skóra twarzy i ciało
U mnie dobrze radził sobie Alantan Plus w KREMIE /dobry może być również w formie balsamu do ciała skoro Twój problem sięga na szyję/.
Ostatnio czytałam sporo o urynoterapii. Wiem, że ciężko się przełamać. Pocieszające jest to, że spotkałam się praktycznie z samymi pozytywnymi opiniami, ludzie dzięki temu "przydusili" swoje ŁZS. Metoda na pewno najtańsza jaka może być :wink:
Może inni użytkownicy coś polecą ?
Głowa do góry ! :)

_________________
Nie udzielam porad via prywatne wiadomości - pytania zadajemy na Forum.

Po pierwsze: Regulamin Forum.
Po drugie: FAQ Forum.
Po trzecie: Pytaj - to nie boli.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: So kwi 30, 2011 01:29 
Offline
aktywny
aktywny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 16, 2011 07:41
Posty: 66
Lokalizacja: Kraków
Ja próbowałam urynoterapii przez 5 dnia ale to chyba za krótko.... szczególnej różnicy nie zauważyłam, ale zastanawiam się czy do tego nie wrócić. Jeśli stosuje się zewnętrznie ( a tylko tak próbowałam), to nawet nie trzeba się specjalnie przełamywać ;) ciecz jak każda inna ;)

Poleciłabym również "łapanie" słońca. Jako że dni są coraz cieplejsze i ładniejsze, to dobrze jest wystawić buźkę i posiedzieć z pół godzinki dziennie. Mi to dobrze robi.

Oprócz tego mogę polecić coś ze sposobów naturalnych: maseczka z płatków owsianych, miodu i żółtka oraz peeling z kawy.

Peeling z kawy jest niezawodny. Trzeba zaparzyć łyżkę kawy i odcedzić od niej wodę, dodać do tego trochę oliwy z oliwek (też mniej wiecej łyżkę i tym masować twarz przez 5 min. Pomaga na łuszczenie.

Maseczka: łyżka zmielonych płatków owsianych + dwie łyżki podgrzanego miodu + jedno żółtko. Posiedzieć z tym na twarzy przez 10 min i zmyć. Trzeba uważać na owady, bo lgną do miodu ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt maja 20, 2011 06:35 
Offline
nowicjusz
nowicjusz

Dołączył(a): Pt kwi 29, 2011 06:58
Posty: 3
Na twarzy problem jest na skrzydełkach nosa, między brwiami i na skórze pod oczami, przy nosie. Na szyi głownie za uszami i pod.
Ja już nie wyrabiam, jestem załamana bo już tak długo był spokój a teraz znów to wylazło. Zaczynam się zastanawiać bo jakiś czas temu zaczęłam łykać diosminę (DIH) bo mam problem z obrzękami na nogach, może to przez to wróciło, sama nie wiem co myśleć, na ulotce nic nie ma o jakiś skórnych objawach ubocznych.
Zaczęłam urynoterapie ale jakiś 3-4 dzień dopiero, poprawy nie widać.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr maja 25, 2011 14:14 
Offline
administrator
administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 15, 2010 21:25
Posty: 838
Lokalizacja: KP / Pzn
Jak stan skóry ?
Nie odpowiedziałaś na moje pytanie więc je zadam ponownie :wink: Czy byłaś u dermatologa ?
Diosmine chyba można wykluczyć z listy podejrzanych choć swoją drogą jeszcze nie rozstrzygnięto co na pewno nasila ŁZS.
Jeżeli raz pojawi się ŁZS, później zniknie to nie ma żadnej gwarancji, że nie pojawi się ponownie w przyszłości.

_________________
Nie udzielam porad via prywatne wiadomości - pytania zadajemy na Forum.

Po pierwsze: Regulamin Forum.
Po drugie: FAQ Forum.
Po trzecie: Pytaj - to nie boli.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn sie 08, 2011 07:34 
Offline
nowicjusz
nowicjusz

Dołączył(a): Pt kwi 29, 2011 06:58
Posty: 3
Tak byłam u lekarza i potwierdził ŁZS. Jak narazie jest ładnie, kupiłam krem Clarsebic i rzeczywiście działa, już dawno nie miałam tak gładkiej buzi.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 08, 2011 07:34 


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa: UTC


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group
Tłumaczenie phpBB3.PL