Łojotokowe Zapalenie Skóry - Seborrheic dermatitis - Forum

Forum poświęcone Łojotokowemu Zapaleniu Skóry (ŁZS) - informacje (newsy, przyczyny, objawy), porady, leczenie.
Teraz jest So gru 14, 2019 13:55

Strefa czasowa: UTC

Autor Wiadomość
PostNapisane: So kwi 16, 2011 19:09 
nowicjusz
nowicjusz

Mam pytanie czy ŁZS mogło uaktywnić się poprzez np. nadmierne opalanie, wystawianie buzi do słońca? Pytam, bo od sierpnia tamtego roku mam łojotok, swędzą mnie brwi (widać w nich białe łuski) i do tego wypadają. Również oprócz tego problemu mam trądzik, ale to inna bajka. Od wakacji policzki górne są czerwone. Dermatolog stwierdził, że to rozszerzone naczynia krwionośne, które pojawiły się na skutek nadmiernej ekspozycji na słońce( a naprawdę podczas wakacji strasznie wystawiałem twarz do słońca). Od września cały czas mam uczucie ściągniętej skóry, ale myślałem, że to przez to, że wysuszyłem ją strasznie przez wakacje a potem stosowałem kremy na trądzik bardzo silnie wysuszające. Dodam tylko, że nie stosowałem żadnych kremów nawilżających.
Teraz trochę poczytałem i zacząłem stosować jednak nadal skóra jest ściągnięta, piecze i się łuszczy. Odczuwam dosyć spory dyskomfort. Jestem ciekaw tylko czy mam ŁZS czy to po prostu z niewłaściwej pielęgnacji i strasznego wysuszania ten problem z łojotokiem i cerą. Mówiłem również dermatologowi o moich podejrzeniach, że mam ŁZS, ale on powiedział, że w stanach okropnego łojotoku skóra może reagować łuszczeniem. DLatego sam nie wiem co mam robić. Mam skórę trądzikowo-łojotokowo-naczynkową, która do tego jest strasznie wysuszona. Mam głównie problem z górnymi policzkami, brwiami i czołem. Czy faktyczne moje objawy są spowodowane okropnym przesuszeniem skóry czy jest to jednak ŁZS? Drugie pytanie, czy ŁZS objawia się uczuciem ściągniętej skóry? Proszę o odpowiedzi ! Przed wakacjami nie miałem tego typu problemów, łojotoku również nie było.

Tytuł:
PostNapisane: So kwi 16, 2011 19:09 

PostNapisane: N kwi 17, 2011 09:04 
administrator
administrator

Witaj !
Zwykle opinie na temat promieni słonecznych są takie, że pomagają one przy ŁZS. Jak wiadomo, co za dużo to niezdrowo, ale nie jest pewnym czy ŁZS pojawiło się dzięki nim.
Te preparaty na trądzik zdecydowanie wymęczyły skórę. Obstawiam je jako głównego winowajcę :wink: Już wtedy powinieneś zacząć stosować kremy/emulsje nawilżające. Wysuszona, podrażniona skóra straciła elastyczność także myślę że stąd to nieprzyjemne uczucie ściągnięcia.
Dermatolog ma racje - zaburzenia związane z wydzielaniem łoju objawia się łuszczeniem skóry. Nie musi to być od razu ŁZS.
Ciężko powiedzieć co to jest. Mam nadzieję, że nie ŁZS. Wydaje mi się, że masz po prostu podrażnioną i wysuszoną skórę po zabiegach które stosowałeś plus problem z łojotokiem pogłębiający łuszczenie się skóry. Ale nie ŁZS. Może warto rozejrzeć się za kremem regulującym nadmiar sebum i jednocześnie nawilżającym ?
Ciężko powiedzieć czy ŁZS objawia się uczuciem ściągnięcia na skórze. Chyba nie jest to specyficzny objaw. Ja nie miałam takiego uczucia - po prostu były to czerwone placki, które przemieniały się w miejsca bardzo silnie łuszczące, lekko się podgoiły, niby skóra wyglądała normalnie ale proces zapalny zaczynał się na nowo. Gdy nie patrzyłam w lustro to czułam się jakbym miała zdrową skórę :D Pod palcami można było wyczuć charakterystyczną chropowatość.
Kilka pytań aby uściślić:
Te "kremy" to co to za preparaty ?
Co dermatolog przepisał Ci po wizycie ?
I może warto poświęcić czas na wizytę u innego dermatologa jeśli nie jesteś pewny ?

Po pierwsze: Regulamin Forum.
Po drugie: FAQ Forum.
Po trzecie: Pytaj - to nie boli.

PostNapisane: N kwi 17, 2011 10:19 
administrator
administrator

Jak dla mnie łuszczenie się brwi plus problem z łojotokiem to już ŁZS. Co do samego uczucia ściągania, jeżeli miałem skórę zaatakowaną przez ŁZS to pomyciu i osuszeniu skóry przed nałożeniem kremu nawilżającego uczucie ściągania skóry występowało czasami w szczególności na nosie.

PostNapisane: N kwi 17, 2011 11:45 
administrator
administrator

Uważam, żebyś pokazał się u innego specjalisty. Łojotok powoduje łuszczenie się skóry /zwłaszcza w tych partiach twarzy szczególnie licznych w gruczoły łojowe/, ale to nie znaczy, że od razu mamy do czynienie z ŁZS.
I jeszcze bym chciała Cię o coś zapytać. Na Twojej skórze widoczne są czerwone plamy ? W okolicy ust, przy nosie ? Występuje łuszczenie za uszami/w uszach ?

Po pierwsze: Regulamin Forum.
Po drugie: FAQ Forum.
Po trzecie: Pytaj - to nie boli.

PostNapisane: N kwi 17, 2011 13:59 
nowicjusz
nowicjusz

A widzicie, ja mam specyficzną skórę. Trądzikową i łojotokową, a jednocześnie problem z naczynkami. Moja skóra jest bardzo wrażliwa, ale nigdy nie miałem jakiś rumieńców, czy to z powodu gorąca czy emocjonalnym. W czasie wakacji po cholernym opalaniu, moje górne policzki zrobiły się strasznie czerwone. Jednocześnie do tego doszedł łojotok i pogarszający się problem z trądzikiem. Dermatolog po dokładnym obejrzeniu policzków stwierdził, że są to rozszerzone naczynka krwionośne, które pojawiły się pod wpływem działania słońca. I faktycznie po naciągnięciu skóry można było zobaczyć tzw pajączki.Ależ ja głupi byłem opalałem się non stop bez ochrony ! Teraz już wiem, że to największe zło :D. Myślę, że na mój problem składają się zarówno łojotok, trądzik, a co za tym idzie stan zapalny no i te naczynka. Skóra odrobinę się łuszczy, ale to przypisywałbym raczej łojotokowi iwysuszeniu. . Najbardziej ciekawią mnie te brwi, które jako jedyne swędzą i wypadają, a na nich widać właśnie te białe łuski. Jeżeli mi nie przejdzie to od września mam brać izotek, bo moje problemy prawdopodobnie związane są z okropnym łojotokiem. pzdr

PostNapisane: N kwi 17, 2011 14:09 
administrator
administrator

Powiem Ci tylko tyle, że powinieneś się cieszyć jeśli okaże się, że to nie ŁZS. A tak na marginesie moja ciotka dostała białych plam na twarzy przez długotrwałe opalanie bez ochrony.

PostNapisane: N kwi 17, 2011 14:13 
nowicjusz
nowicjusz

Swoją drogą jeśli jest to ŁZS, to również powinno zniknąć po izoteku. NAdmierny łojotok jest prawdopodobnie odpowiedzialny za rozrost grzyba, który jest głównym podejrzanym w ŁZS. DLatego mam nadzieję, że izotek rozwiąże mój problem. pzdr

Tytuł:
PostNapisane: N kwi 17, 2011 14:13 

Strefa czasowa: UTC