Łojotokowe Zapalenie Skóry - Seborrheic dermatitis - Forum

Forum poświęcone Łojotokowemu Zapaleniu Skóry (ŁZS) - informacje (newsy, przyczyny, objawy), porady, leczenie.
Teraz jest So gru 14, 2019 13:37

Strefa czasowa: UTC

Autor Wiadomość
 Tytuł: Mąż z ŁZS
PostNapisane: Pn lut 21, 2011 10:14 
nowicjusz
nowicjusz

Witam.Bardzo się cieszę,że trafiłam na stronę,gdzie są poruszane problemy z łzs.Mąż boryka się z tą chorobą od dawna.Latem jest ok,ale teraz masakra.Nie chce już się leczyć.Byliśmy u dermatologa i zapisał maść cynkową i metronidazol i seboton.Mam pytanie: stosować czy nie?Czy lepiej kupić elidel.Tylko czy lekarz rodzinny przepisze?Bo do dermatologa czeka się długo i nie jestem pewna,czy zechce przepisać proponowaną maść(niezbyt miła ta pani dermatolog).Zresztą mąż nie chce iść już do niej. Ulgę przynoszą mu kąpiele z dodatkiem emolium a mycie twarzy wodą micelarną.Obecnie stosujemy całą rodziną oczyszczanie organizmu(pasożyty,m.in)balsamem kapucyńskim.Być może to pozwoli pozbyć się grzyba,bo jeśli dobrze zrozumiałam,łzs to grzyb.Jeden z internautów stosuje smalec,więc też próbujemy-najpierw ja na sobie,ale mnie szczypała skóra,mąż się posmarował i nic mu nie było,więc na razie stosuje.Od urodzenia boryka się z problemami skórnymi-jako niemowlę cały czas się drapał. :oops: Chcę poczekać do końca kuracji balsamem,tyle,że nie wiem czy ma stosować zapisane maści,czy lepiej nie i szukać dalej pomocy u innego dermatologa,czy samej.

Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 21, 2011 10:14 

PostNapisane: Pn lut 21, 2011 19:12 
administrator
administrator

Witaj !
Po pierwsze i najważniejsze:
misia.50 napisał(a):
Być może to pozwoli pozbyć się grzyba,bo jeśli dobrze zrozumiałam,łzs to grzyb.

Zmiany na skórze nie są grzybicą. Być może do pojawienia się plam przyczyniają się jakieś mikroogranizmy, na dzień dzisiejszy dokładnie nie wiadomo. W każdym razie ŁZS to nie jest choroba zakaźna ani zaraźliwa.

"Oczyszczanie" organizmu czasami pozostawia wiele wątpliwości jeżeli chodzi o związek z ŁZS. Jeżeli mąż jest w trakcie kuracji to dobrze byłoby żeby nic nie stosował abyście mogli się przekonać o efektach :wink:
Maść cynkowa może delikatnie złagodzić stan zapalny. Metronidazol trzeba wyprówać na sobie. Seboton również. Stosowałam Clotrimazolum i w zasadzie ten krem praktycznie nie pomógł.
Lekarz rodzinny powinien przepisać receptę na Elidel.
Konsultacja z lekarzem to podstawowa sprawa. Jeżeli obecna pani dermatolog nie spełnia oczekiwań to najlepiej ją zmienić :wink: Poza tym zawsze można pokusić się o konsultacje u internisty. ŁZS to wypadkowa wielu nieprawidłowości /które nie są tak na prawdę do końca znane/.
Poszperaj po Forum, jest opisanych trochę rzeczy które wykorzystują Użytkownicy w walce z ŁZS. Może znajdziejsz coś dla męża.

Powodzenia w walce.

Po pierwsze: Regulamin Forum.
Po drugie: FAQ Forum.
Po trzecie: Pytaj - to nie boli.

PostNapisane: Wt lut 22, 2011 10:42 
nowicjusz
nowicjusz

Dziękuje za odpowiedź.Zastosuję teraz Alantan Plus w kremie a potem może Elidel.Czy Metronidazol i Seboton są ze sterydem?I lepiej je wyrzucić?

PostNapisane: Wt lut 22, 2011 15:15 
administrator
administrator

Nie są to preparaty zawierające steryd. Także jeżeli kupione to szkoda je wyrzucić a po drugie może Twój mąż powinien chociaż spróbować stosować tak jak dermatolog zalecił. Droga do znalezienia czegoś co złagodzi objawy jest długa i dobrze próbować wszystkiego do czego ma się dostęp :wink:

Po pierwsze: Regulamin Forum.
Po drugie: FAQ Forum.
Po trzecie: Pytaj - to nie boli.

PostNapisane: Śr lut 23, 2011 06:56 
nowicjusz
nowicjusz

Dziękuje lily.Mąż je stosował przez tydzień,ale efektów nie było,no i nie wiedziałam czy to są sterydy(a naczytałam się,że sterydy są złe)więc postanowiłam poradzić się i jeszcze raz wielkie dzięki za szybką odpowiedź :D Więc teraz obrałam taką drogę leczenia:teraz Alantan(od dziś-więc zobaczymy,czy przyniesie ulgę),po skończonej terapii oczyszcz.Metronidazol i Seboton.W międzyczasie wybiorę się do lekarza rodzinnego i może uda mi się dostać Elidel.Bardzo wielu użytkowników go chwali,więc widzę w nim nadzieję.Forum przeczytałam i od wszystkich historii i porad zrobił mi się mętlik w głowie,co dobre,co ma pomóc.Ale teraz już jestem spokojniejsza i optymistycznie podchodzę do tego problemu,bo wiem,że mogę spytać i podzielić się obawami.Pozdrawiam:)

PostNapisane: Wt mar 01, 2011 08:02 
nowicjusz
nowicjusz

Mąż stosuje Alantan i jest ok,nie ma już zaognionej skóry. Przed wyjściem z domu(jak były te mrozy)smarował się kremem ochronnym Aquastop.

Tytuł:
PostNapisane: Wt mar 01, 2011 08:02 

Strefa czasowa: UTC