Łojotokowe Zapalenie Skóry - Seborrheic dermatitis - Forum

Forum poświęcone Łojotokowemu Zapaleniu Skóry (ŁZS) - informacje (newsy, przyczyny, objawy), porady, leczenie.
Teraz jest Cz lis 14, 2019 06:11

Strefa czasowa: UTC

Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt paź 11, 2019 12:02 
nowicjusz
nowicjusz

Cześć wszystkim! Mam nadzieję, że nikt tego nie potraktuje jako reklamę. Specjalnie się zarejestrowałem, żeby to napisać, uważam to za swój obowiązek i pozostaje żałować, że sam nie trafiłem na taki wpis jak ten np. 5, 10 czy 15 lat temu.
Nie pamiętam kiedy się u mnie zaczęło, na 100% miałem mocne zapalenie w 2003 roku, zatem to już ponad 15 lat! Wcześniej w wieku dojrzewania ogromne problemy z łupieżem, które wspominam jako traumę z dzieciństwa i wczesnej młodości, źródło kompleksów. Na głowie problem dawno zniknął, chyba sam z siebie, nie wiem. Od lat używam znanego szamponu "głowa i ramiona" i nie zamienię na inny, bo... skoro jest dobrze, to się boję po prostu. Załamałby mnie nawrót łupieżu, chyba bym się oj..ał na łyso, serio. Na twarzy zaczęło się po bokach nosa, ktoś mi wtedy powiedział, że miał to i rozlewało się coraz dalej i to się sprawdziło: płatki nosa, brwi, czoło, skronie, zarost, szyja, tył uszu a nawet na mostku.
Od dermatologów dostawałem różne rzeczy, w tym na pewno Clotrimazol i Pimafucort, które nic nie dawały. Wcześniej w ogóle trafiłem na jakichś konowałów, którzy nawet nie potrafili zdiagnozować, że to ŁZS, choć teraz sam diagnozuję to na oko widząc kogoś z 3 metrów w tramwaju. Postępem była maść Protopic - wiadomo, sterydy, więc nie można stosować na co dzień, ale przynajmniej raz na jakiś czas można było sobie poprawić facjatę przy dużym zaognieniu lub przed ważną okazją typu ślub znajomych/randka. W międzyczasie zgodnie z poradą dermatologa mycie tej części twarzy szamponem przy myciu głowy i smarowanie Niveą soft by ukryć łuszczenie się skóry.
Traf chciał, że w tym roku w lipcu wywaliło mi taką czerwień na japie, że wszyscy znajomi (byliśmy razem na wyjeździe weekendowym) pytali, co mi się stało. Dziwiłem się, że niektórzy zauważyli to pierwszy raz dopiero w takim stadium. Zauważyła też znajoma, która powiedziała, że miała to samo i jej mama też i że stosują od lat Sebclair właśnie. Dostałem napoczętą tubkę do wypróbowania i...
Ludzie, sorry, mega poprawa, od tamtego czasu nie miałem wielkiego zaognienia, łuszczenie się owszem, zwłaszcza tam gdzie zarost, ale nie pojawia się już czerwona skóra dookoła nosa, złuszczająca się na tłusto i żółto. I to nie jest kwestia temperatur (zawsze było gorzej w upały - pewnie kwestia potu), bo było o wiele lepiej już w sierpniu i wrześniu, gdy upały trzymały. Poprawa była po raptem kilku dniach.
Może moje ŁZS nie było jakieś hardkorowe (ale jednak dość mocne), może ta maść nie pomoże aż tak komuś, kto ma jeszcze większe zaognienie, może nie na każdego działa tak samo, ale warto spróbować. Ja obecnie będę chyba wręcz zaczepiał na ulicy ludzi, u których zauważę ŁZS i polecał im Sebclair. Szkoda, że nikt mi nie polecił ileś lat temu. Choć wolę się cieszyć, że od paru miesięcy mam z tym większy spokój niż żałować minionych lat z czerwonymi plamami ja japie.

Maść kosztuje 50 zł za tubkę 30 ml, może i drogo, ale ja bym dał i 250 zł za ten efekt, zwłaszcza że tę napoczętą mam od prawie 3 m-cy i dopiero się kończy - jest bardzo wydajna. Kiedyś znajoma z mamą ściągały z Niemiec, teraz już na szczęście można kupić online w Polsce.

Tytuł:
PostNapisane: Pt paź 11, 2019 12:02 

Strefa czasowa: UTC