Łojotokowe Zapalenie Skóry - Seborrheic dermatitis - Forum

Forum poświęcone Łojotokowemu Zapaleniu Skóry (ŁZS) - informacje (newsy, przyczyny, objawy), porady, leczenie.
Teraz jest Cz mar 28, 2024 21:43

Strefa czasowa: UTC




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr maja 29, 2019 15:42 
Offline
nowicjusz
nowicjusz

Dołączył(a): Śr maja 29, 2019 14:49
Posty: 2
No witam, mam 21lat i jakieś 7 miesięcy temu (jesienią) podczas mycia zębów poczułem świąd na całej skórze, zrobiło mi się gorąco i wyskoczyła pierwsza czerwona plamka na linii włosów. Jakoś się tym wielce nie przejąłem, pomyślałem że pewnie z jakiś czas zniknie, ale to był tak naprawdę początek mojego problemu. Co jakiś czas miałem takie same przypadki jak wyżej i takich zaczerwienionych miejsc robiło się co raz więcej (oczywiście tylko na linii włosów.) Z dnia na dzień tworzył mi się co raz większy łupież, aż pewnego dnia po przebudzeniu miałem całe włosy w wielkich płatach łupieżu + okropne swędzenie.

Wtedy moja skóra włosów wyglądała okropnie, więc natychmiast udałem się do prywatnego dermatologa, dermatolog przepisała mi jedynie szampon Mediket+. Czerwone plamki i łupież po 2tyg faktycznie po jakimś czasie się zmniejszyły, miałem okres kiedy nawet znikły mi całkowicie te zaczerwienienia (jakieś 2-3tyg). Ale póżniej jak gdyby nic, stan powrócił i co gorsze, szampon już nie działał tak jak wcześniej (można powiedzieć, że pomagał i pomaga w jakiś 20%.)

Są dni kiedy zaczerwienienia ustają, ale na bardzo krótko, kilka dni i znów to samo... Trochę czytałem o tym dziadoskim schorzeniu i najbardziej co mnie przeraziło to to, że nieleczenie tego stanu może doprowadzić do łysienia. Co ciekawe dermatolog na pytanie odnośnie wyłysienia odpowiedziała negując, nie wiem czemu (może żeby zaoszczędzić mi dodatkowego stresu?) Ostatnio porównywałem zdjęcia sprzed kilku lat i chyba faktycznie powiększyły mi się zakola, zresztą sam nie wiem, czy to możliwe, żeby przez niespełna rok ŁZS doprowadziło do wypadania włosów:
Załącznik:
Komentarz: ZDJ z mokrymi włosami (nowsze)
vvvvvvvvvv.jpg
vvvvvvvvvv.jpg [ 172.88 KiB | Przeglądane 5794 razy ]


Moje pytanie do Was, jak powstrzymać proces wypadania włosów? Czy znacie jakieś sposoby? Ja spróbowałem wdrążyć w dietę nieco więcej owoców i warzyw, ale nie widać jakiegoś większego rezultatu, dalej po praktycznie każdym umyciu włosów i ich wyschnięciu automatycznie na przedniej linii włosów tworzą mi się zaczerwienienia i łupież.


Ostatnio edytowano Śr maja 29, 2019 17:37 przez Hedonista, łącznie edytowano 3 razy

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr maja 29, 2019 15:42 


Góra
  
 
PostNapisane: Śr maja 29, 2019 15:46 
Offline
nowicjusz
nowicjusz

Dołączył(a): Śr maja 29, 2019 14:49
Posty: 2
Re: ŁZS - przerzedzenie włosów?Re: ŁZS - przerzedzenie włosów?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt kwi 05, 2022 12:25 
Offline
debiutant
debiutant

Dołączył(a): Wt kwi 05, 2022 10:20
Posty: 18
ŁZS pogarsza stan skry głowy i osłabia ją, nic dziwnego że włosy mogły ci się w efekcie przerzedzić...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt kwi 05, 2022 12:25 


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group
Tłumaczenie phpBB3.PL