Łojotokowe Zapalenie Skóry - Seborrheic dermatitis - Forum

Forum poświęcone Łojotokowemu Zapaleniu Skóry (ŁZS) - informacje (newsy, przyczyny, objawy), porady, leczenie.
Teraz jest Cz mar 28, 2024 16:37

Strefa czasowa: UTC




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt lut 09, 2018 23:09 
Offline
nowicjusz
nowicjusz

Dołączył(a): Pt lut 09, 2018 22:35
Posty: 1
Hej.

Jestem tu nowy. Czytałem forum od jakiegoś czasu, z 3-4 lata temu zacząłem walke z LZS...miałem lekko zaczerwienione policzki, nasilało się po alkoholu - dostawałem czerwonych plam na twarzy. Po "przepiciu" lub odstawieniu wracało do normy. Jednak o jakimś czasie odwiedziłem dermatologa i stwierdził, że to LZS. Dostałem na dzień dobry elidel i hascofungin. Smarowałem, przeszło i zostawilem nie będąc świadomym co to w ogóle jest.

Tak się bujalem przez ok 4 lata. Raz było mocniej raz słabiej ale ogólnie jakoś mocno się tym nie przejmowałem. W między czasie byłem u innego dermatologa i też skończył na elidelu. Ale nagle, przedwczoraj byl jakiś strzał, kawałek czoła, pod oczami i policzki zrobiły się czerwone, zaczely pojawiać się skórki, ogólnie kilka razy mocniej niż zawsze..

Elidelu już nie mam, a jest na receptę. Umówiłem się na środę na wizytę u dermatologa - podobno jakis mega dobry w tych sprawach ale zobaczymy, pewnie też się skończy na elidelu albo protopicu. Od kilku dni zamiast wody używam wody termalnej la Roche, kremu na dzień i noc na roche ds ale po smarowaniu dość mocno piecze twarz i robi się czerwona mocniej i na większej ilości skóry. Czytałem w jednym z tematów że warto wtedy odstawić ten krem?

Ogólnie ciągle czuję jak mi pali twarz, czy to posmaruje czy nie, nie wiem czym to zaleczyć. Może zamówie to cudo z sylveco. I chyba zrobię test uczuleniowy bo jeszcze nigdy nie robiłem a czuje że będzie coraz gorzej. Najgorsze, że siada to strasznie na psyche a średnia przy LZS nie jest zbyt mile widziany.

Podsyłam zdjęcia, chociaż na żywo jest mocniej czerwone. Czy też macie takie białe skórki ?

Obrazek

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lut 09, 2018 23:09 


Góra
  
 
PostNapisane: So lut 10, 2018 14:53 
Offline
bywalec
bywalec

Dołączył(a): So lut 04, 2017 12:06
Posty: 48
Nie znam tego kremu co stosujesz więc się na jego temat nie wypowiem ale jeżeli po posmarowaniu czujesz jak pali Ci twarz to ja bym to odstawił jak najszybciej. Z tym, że siada na psychę to się zgodzę. Jeżeli jeszcze tego nie zrobiłeś to jak najszybciej odstaw alkohol i ogranicz wszystko co ma w sobie cukier. U mnie poprawa była przy diecie nisko węglowodanowej gdy chodziłem na siłownię.
Dzięki Bogu u mnie takich skórek nie ma, moze to zależy od miejsca (u Ciebie policzki). Skoro czytałeś już jakiś czas forum może spróbujesz chińskiego wynalazku Yiganerjing?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: N lut 11, 2018 20:06 
Offline
bywalec
bywalec

Dołączył(a): Cz paź 19, 2017 14:30
Posty: 34
Hej,

Z mojej doświadczenia to polecam, krem nizoral 2%. Pomoże, na początku stosuj 2 x dziennie. Później (po jakiś 2 tyg) raz/dzień, później (po jakiś 4 tyg od rozpoczęcia) dwa razy/tydzień. Twarz przemywaj (przy pomocy wacika) płynem miceralnym, najlepiej z dodatkami przeciwzapalnymi, albo jakimś hydrolatem np. z liści oczaru. Co do kremu nawilżającego, tylko bez olejów i maseł. Koszt nizoral około 25zł, koszt płynu 20 zł i jeszcze waciki. Przemywając twarz wacikiem nie wycieraj, tylko delikatnie stępluj. Nie używaj tego samego wacika na miejsca zmienne chorobowo i zdrowe, to samo się tyczy dotykania palcami. Majstruj jak najmniej przy tym. Jak cuś to pisz. Daj znać jak idzie


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lut 11, 2018 20:06 


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group
Tłumaczenie phpBB3.PL