Łojotokowe Zapalenie Skóry - Seborrheic dermatitis - Forum

Forum poświęcone Łojotokowemu Zapaleniu Skóry (ŁZS) - informacje (newsy, przyczyny, objawy), porady, leczenie.
Teraz jest Cz mar 28, 2024 17:24

Strefa czasowa: UTC




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr mar 07, 2018 16:53 
Offline
nowicjusz
nowicjusz

Dołączył(a): Śr mar 07, 2018 16:47
Posty: 1
Witam. Mam prawie 22 lata. 2 lata temu zdiagnozowano u mnie łojotokowe zapalenie skóry, które z początku zacząłem leczyć izotretynoiną - Aknenormin, 1 kapsułka 20mg dziennie. Jeszcze 3 lata temu miałem bardzo, bardzo gęste, bujne i mocne włosy, które każdy komplementował. Dziś, z przodu głowy, zarówno na lewej jak i prawej skroni są to rzadkie, cienkie włosy, przez które widać już prześwity. Ponadto, zrobiły mi się zakola. Przez pewien okres czasu było już dobrze i wypadanie włosów ustało. Pewnego dnia odstawiłem kurację izotretynoiną, jednak problem powrócił - po wznowieniu kuracji, włosy znów przestały wypadać. Było dobrze, nie widziałem już utraty włosów i czasowo odzyskałem pewność siebie. W międzyczasie na kontrolnej konsultacji z dermatologiem, zmniejszyliśmy dawkę izotretynoiny dwukrotnie, czyli do 1 kapsułki 20mg co drugi dzień (wcześniej codziennie). Jednak nagle, pewnego dnia włosy znów zaczęły wypadać, mimo stosowania tej samej kuracji co wcześniej, kiedy to włosy przez jakiś nie wypadały. Na ostatniej konsultacji dermatolog przepisał mi specjalną wcierkę do włosów robioną w aptece, której 1ml wcieram co wieczór w skórę głowy (skład: Pilocarpini 0.5 , Ac. Salicylici 2.0 , Hydrocortysoni 1.0 , Tinct. Capsini, Tinct. Chinoe aa 5.0 , 60% Spir. Vini ad, M.f.sel 100.0 - tak, wiem że na pewno coś przekręciłem, ale niestety takie pismo lekarzy). Głowę myję co 2-3 dni szamponem Mediderm (na etykiecie jest napisane, że jest wskazany dla osób chorych na łuszczycę, egzemę lub atopowe zapalenie skóry) naprzemian z szamponami i odżywkami Dermena i Radical przeciw wypadaniu włosów. W internecie naczytałem się, że kuracja izotretynoiną jest bardzo inwazyjna i potrafi bezpowrotnie niszczyć włosy, ale czy to możliwe przy dawce, którą zażywam? Może powinienem zaprzestać zażywania Aknenorminu i zastosować coś innego? Jestem już bezsilny, mam nadzieję, że ktoś tu będzie potrafił mi pomóc. Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr mar 07, 2018 16:53 


Góra
  
 
PostNapisane: Pt mar 09, 2018 08:38 
Offline
bywalec
bywalec

Dołączył(a): Cz paź 19, 2017 14:30
Posty: 34
Wypadanie włosów przy łzs to podstawa. Też tak miałem, nadal wypadja jak cholera. Co mi pomaga, to utrzymywanie skóry głowy czystej. Myję 2 razy dziennie szamponem hipp dla dzieci. Czasami nakładam olej kokosowy, bo usuwa łupież.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt mar 09, 2018 08:38 


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa: UTC


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group
Tłumaczenie phpBB3.PL